Skocz do zawartości

52 Cyg


diver

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach moich początków z Newtonem z mojego miejskiego tarasu. Light pollution value ok. 20.

Na ulicy przeklęte lampy sodowe, których jeszcze nie zdołałem odstrzelić ;), więc filtr Astronomik CLS.

Pozycję tarasu mam taką, że zbieram dopóki teleskop nie trafi mi w ścianę szczytową chałupy. A trafia w ścianę przy AZ ok. 220 i ALT ok. 60. ;)

 

Ostatnie ciepłe noce, seeing niezbyt stabilny.

UNC 1000 f/5, HEQ5 mod, ZWO ASI294 Pro

68 x 120 s, Gain 120, temp. = 0 st.

Filtr Astronomik CLS

Crop 85%

 

C34_crop_3800_2600_rescale_2000.thumb.jpg.844d486c60e25a20724554ad4b75568c.jpg

Edytowane przez diver
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, _Spirit_ napisał:

A gdyby się pobawić kolorami?

Dzięki Spirit za sugestię.  Ładnie pokolorowałeś mój obrazek! :emotion-5:

Ja dość wstrzemięźliwie podchodzę do mocnego kolorowania, choć nie twierdzę że czasem nie warto trochę "podkolorować". Tutaj dość mocno jednak pojechałeś z kolorami, więc Twoja wersja na pewno spodoba się moje żonie bardziej, niż moja. :laughing:

 

21 godzin temu, _Spirit_ napisał:

Kolega Hamal kiedyś podawał ciekawy przepis na mapowanie kolorów z filtra UHC. Coś a`la narrowband tylko nie pamiętam teraz - w którymś z moich wątków.

Spróbuję poszukać, bo na razie cienki jeszcze jestem w PIX-ie i nie umiem znaleźć / użyć narzędzi do selektywnego mapowania kolorów. A mogłbyś powiedzieć, w jaki sposób pokolorowałeś tę moją fotkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, diver napisał:

A mogłbyś powiedzieć, w jaki sposób pokolorowałeś tę moją fotkę?

PS, skopiowałem rozbite kanały do oddzielnych plików, pozamieniałem raz tak raz siak, popatrzyłem co się dzieje w kanałach - tutaj zielony wygląda najlepiej. Kolor selektywny na zielonym ze dwa albo 3 razy żeby z tego zrobić niebieski, jakaś maska. Chyba tyle. Mocno podbite żeby uwidocznić co tam można zadziałać. Pozdrawiam małżonkę :)

Edit. wiem co jeszcze - maskowałem i ściągałem gradient z tła.

Edytowane przez _Spirit_
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2019 o 02:03, _Spirit_ napisał:

A gdyby się pobawić kolorami?

Ok Spirit, pobawiłem się trochę. :flirt:

Dotarłem do saturacji z użyciem masek. Poniżej ten sam obiekt z innej sesji (58 x 120, większy gain 180), więc jest chyba nieco więcej gwiazdek.

Wyciągnąłem trochę czerwony i niebieski, ale nie aż tak, żeby piękną zieloną poświatę C34 całkiem zamienić na niebieską. Aż tak to chyba nie wypada?... ;)  Więc wyszła taka Twoja wersja "smooth".

C34_crop_3800_2600_resize_2000_v2.thumb.jpg.6d4149f188b61aee28eaffb07f98fcd7.jpg

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 3.09.2019 o 23:15, diver napisał:

Ważne żeby małżonka była zadowolona ;)

Doceniam to, więc jeszcze trochę popracowałem. ;)

Zrobiłem użytek z całego zebranego materiału. Poszedłem trochę bardziej w stronę niebieskiego, bo tak wygląda większość prezentacji C34. Trochę więc jak papuga ;), bo zielony odcień mgławicy na dotychczasowych fotkach był zdecydowanie ładny. A może i naturalny... Teraz mam jednak bardziej niebieski, tak jak u wszystkich.

 

UNC 1000/f5, ZWO ASI 294 Pro, 126 x 120 s, gain 120 i 180, filtr Astronomik CLS

Zbieranie: APT

Stakowanie: DSS

Obróbka: PIX

C34_crop_3600_2800_resize_2000.thumb.jpg.f05091f609647ba3b893ea29655db0b6.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.