Skocz do zawartości

Sh2-119


.zombi.

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajne zdjęcie. Super gwiazdki, pomimo ich mnogości nie zdominowały zdjęcia. Świetne zróżnicowanie odcieni pozwoliło uzyskać taki efekt trójwymiarowości. Nie lubię zdjęć przesadnie odszumionych a tu zostawiony jest dokładnie taki jaki lubię.  Ile czasu zajęła ci obróbka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, wessel napisał:

Te Twoje HST mają niesamowity klimat...pokusiłbym się o zdjęcie 15% magenty z gwiazdek

Dzięki Maciej za zwrócenie uwagi - ale tu coś silnik forum miesza - w pierwszym poście dołożyłem zagnieżdżony obrazek z Flickr - plik źródłowy ten sam a różnica jest zauważalna.

Możliwe że Astropolis nie lubi tak dużej rozdzielczości - plik 2.5 MB po upload na Astropolis robi się 3.5 MB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Szymoff napisał:

 Ile czasu zajęła ci obróbka?

Sporo czasu zajmuje wypracowanie workflow pod materiał/obiekt i niekiedy jest związane z dorabianiem materiału i z wieloma testowymi obróbkami. Wczoraj jakieś 2/3 h z wstępnie przygotowanych klatek. 

 

50 minut temu, HAMAL napisał:

takie 3D Ci wyszło

3D fajnie widać na wersji bez gwiazdek:

 

48660380106_0ec4f35b4b_c.jpgss1

by .zombi., on Flickr

  • Lubię 5
  • Kocham 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, .zombi. napisał:

Dzięki Maciej za zwrócenie uwagi - ale tu coś silnik forum miesza - w pierwszym poście dołożyłem zagnieżdżony obrazek z Flickr - plik źródłowy ten sam a różnica jest zauważalna.

Możliwe że Astropolis nie lubi tak dużej rozdzielczości - plik 2.5 MB po upload na Astropolis robi się 3.5 MB.

Też to zauważyłem. Plik podlinkowany z Astrobin wygląda inaczej niż wgrany bezpośrednio do Astropolis. Jeszcze inaczej wygląda na FA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, .zombi. napisał:

Dzięki Maciej za zwrócenie uwagi - ale tu coś silnik forum miesza - w pierwszym poście dołożyłem zagnieżdżony obrazek z Flickr - plik źródłowy ten sam a różnica jest zauważalna.

Możliwe że Astropolis nie lubi tak dużej rozdzielczości - plik 2.5 MB po upload na Astropolis robi się 3.5 MB.

Chciałbym zinwigilować ten problem i coś zaradzić. Czy możesz powiedzieć, które zdjęcie wierniej oddaje twoje intencje: czy flickr, czy ap? Będę szukał rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek, zdjęcia są nieprawidłowo otagowane profilami, a silnik AP na pewno nie będzie w stanie przekonwertować czegoś nie-sRGB do sRGB. Flickr pewnie to potrafi. 
Wszystkie zdjęcia wrzucane do netu (jeżeli chcemy kontrolować wyświetlanie koloru) MUSZĄ zawierać profil sRGB, albo chociaż być do niego ostatecznie skonwertowane (np. przez 'Export As' w Photoshopie). 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Adam_Jesion napisał:

Wniosek, zdjęcia są nieprawidłowo otagowane profilami,

Dzięki Adam - jest dokładnie tak jak napisałeś - zapomniałem zrobić konwersje (którą zwykle robię) z profilu mojego monitora do sRGB - wieczorem zrobię z tym porządek. A czy nieprawidłowo to można by się spierać ;) 

 

Możesz mi wytłumaczyć dlaczego AP dokonuje konwersji (no bo tu jest problem) - czy to nie przeglądarka powinna na podstawie profilu prawidłowo wyświetlać zdjęcie ? Przecież to z Flickr wyświetla się ok BO ma nietknięty profil ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam_Jesion napisał:

Wniosek, zdjęcia są nieprawidłowo otagowane profilami, a silnik AP na pewno nie będzie w stanie przekonwertować czegoś nie-sRGB do sRGB. Flickr pewnie to potrafi. 
Wszystkie zdjęcia wrzucane do netu (jeżeli chcemy kontrolować wyświetlanie koloru) MUSZĄ zawierać profil sRGB, albo chociaż być do niego ostatecznie skonwertowane (np. przez 'Export As' w Photoshopie). 

pokaz screena z ustawieniami z PS. dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, .zombi. napisał:

Dzięki Adam - jest dokładnie tak jak napisałeś - zapomniałem zrobić konwersje (którą zwykle robię) z profilu mojego monitora do sRGB - wieczorem zrobię z tym porządek. A czy nieprawidłowo to można by się spierać ;) 

 

Możesz mi wytłumaczyć dlaczego AP dokonuje konwersji (no bo tu jest problem) - czy to nie przeglądarka powinna na podstawie profilu prawidłowo wyświetlać zdjęcie ? Przecież to z Flickr wyświetla się ok BO ma nietknięty profil ?!

Podejrzewam, że twoje zdjęcie było obrabiane w gamucie AdobeRGB, tak? Czyli jak najbardziej ok. Skonwertować go tylko trzeba przed wrzuceniem do netu (o ile mi wiadomo, nadal każda przeglądarka internetowe zakłada, że zdjęcie jest zawsze w sRGB).

A co do silnika, to zawsze coś tam gmera mimo, że wyłączyłem co się da. Teoretycznie powinien to robić tylko przy zdjęciach przekraczających dopuszczalną rozdzielczość (skalowanie). Muszę temat zbadać.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.