Skocz do zawartości

iTelescope - pierwsze zdjęcia


Bioslasher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Astrofotografią interesuję się od dłuższego czasu, edukuję się w każdej wolnej chwili. Chciałbym trochę bardziej wgłębić się w temat, popracować na "żywym" materiale. I tu przychodzi z pomocą iTelescope, chcę wykupić 3h czasu (jest teraz promocja kupując APP punkty są x3). Teleskopy które według mnie byłyby ok  :

 

https://support.itelescope.net/support/solutions/articles/231911-telescope-8

https://support.itelescope.net/support/solutions/articles/231905-telescope-20

 

Wiem że jest to ta sama optyka, ale podałem te dwa ze względu na lokalizacje. I tutaj przechodzimy do sedna, czy któryś z kolegów mógłby doradzić jakieś sensowne obiekty w tym przedziale czasowym, zastanawiam się nad ESO 56-115 oraz M31. Chciałbym spróbować uchwycić dwa, ale nie wiem czy jest to możliwe przy tak krótkim czasie.

 

Ja widzę to tak :

 

M31 - LRGB,Ha - jaka ilość klatek i czasy ?
ESO 56-115 - Ha,OIII,SII - jaka ilość klatek i czasy ?

 

Wiem że najlepiej popróbować samemu, ale w tym przypadku jest to zbyt kosztowne :)

 

Materiał będę obrabiał w PixInsight.

 

Będę wdzięczny za wskazówki.

 

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, MateuszK said:

Z ciekawości zapytam, dlaczego chcesz wybrać (chyba) najmniejsze możliwe apertury, które oferują?

Odpowiem za OP'a: bo im większa apertura tym wyższa cena :)

https://go.itelescope.net/info.aspx

 

Ja mam za to inne pytanie - do @Bioslasher (i do wszystkich z Was, którzy wiedzą): czy ten program APP jest coś wart?

Kosztuje (w trybie wynajmu) 60 ojro rocznie - skoro to pozwala potroić punkty w iTeleskopie... może warto spróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze :)

 

Czasy ekspozycji są droższe o ponad 50% przy większych aparaturach.

 

A do nauki obróbki materiału sądzę że im szerzej tym lepiej, tak przynajmniej mi się wydaje.

 

No chyba że doradzicie jakiś ciekawy obiekt pod duża aparaturę, to też mogę wziąć to pod uwagę i dołożyć kilka $$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to APP jest chwalony na zagranicznych forach, a i tak będę potrzebował programu do składania klatek to czemu nie dać mu szansy skoro można mieć go za "darmo", wykorzystując te punkty na zrobienie fotek fajnego obiektu, który nie jest dla nas dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Agent Smith napisał:

Ja mam za to inne pytanie - do @Bioslasher (i do wszystkich z Was, którzy wiedzą): czy ten program APP jest coś wart?

Kosztuje (w trybie wynajmu) 60 ojro rocznie - skoro to pozwala potroić punkty w iTeleskopie... może warto spróbować?

Jest! Robi świetną robotę. Jestem cały czas na etapie nauki co i jak. Warto wziąć go na 30 dniowy darmowy trial, jest wówczas w pełni funkcjonalny.

 

Teraz po połączeniu z iTelescope ma wyjść aktualizacja APP.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Bioslasher napisał:

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze :)

 

Czasy ekspozycji są droższe o ponad 50% przy większych aparaturach.

 

A do nauki obróbki materiału sądzę że im szerzej tym lepiej, tak przynajmniej mi się wydaje.

 

No chyba że doradzicie jakiś ciekawy obiekt pod duża aparaturę, to też mogę wziąć to pod uwagę i dołożyć kilka $$.

T5 jest w takiej samej cenie co t20, ale już 250mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki z netu są wątpliwej jakości, a mi zależy na materiale dobrej jakości. Wtedy będę wiedział do jakiego efektu chcę dążyć i wiem że materiał mi na to pozwala.  Zostaje tylko kwestia obróbki, i tu będę musiał się wykazać.

 

P.S

Ja jestem po tej drugiej stronie, używam Nikona :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bioslasher napisał:

Pliki z netu są wątpliwej jakości, a mi zależy na materiale dobrej jakości. Wtedy będę wiedział do jakiego efektu chcę dążyć i wiem że materiał mi na to pozwala.  Zostaje tylko kwestia obróbki, i tu będę musiał się wykazać.

 

P.S

Ja jestem po tej drugiej stronie, używam Nikona :P

 

 

Serio.

A szukałeś może takich darmowych materiałów?

Zobacz np. tutaj: 

https://www.astrobin.com/rawdata/publicdatapools/

https://www.lightvortexastronomy.com/sample-image-data.html

 

jak chcesz to Ci mogę wrzucić surówkę moich danych dla LMC i M31, materiał nie jest idealny, ale żeby poćwiczyć da radę bez problemu.

pk

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, .zombi. napisał:

A tak już z czystej ciekawości to co interesuje cię najbardziej w astrofoto ? Co byłoby zwieńczeniem twoich wysiłków ?

Takiego detalu szukam :

 

Materiał został pozyskany kamerą ASI183mm pro oraz obiektywem 600mm , autorem jest Jon Rista.

 

RjROP0n.jpg

 

igpvKdY.jpg

 

0FZl83v.jpg

Edytowane przez Bioslasher
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam.

 

Trafiałem na surówkę, ale jakoś nie udało mi się trafić czegoś o podobnej jakości.

 

A wracając do tematu iTelescope, może polecicie jakiś ciekawy obiekt i jak sensownie można zebrać materiał.

 

Chętnie wrzucę surowe klatki na forum po ich pozyskaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, bas.sic napisał:

Serio.

A szukałeś może takich darmowych materiałów?

Zobacz np. tutaj: 

https://www.astrobin.com/rawdata/publicdatapools/

https://www.lightvortexastronomy.com/sample-image-data.html

 

jak chcesz to Ci mogę wrzucić surówkę moich danych dla LMC i M31, materiał nie jest idealny, ale żeby poćwiczyć da radę bez problemu.

pk

Dziękuję za propozycję. Chętnie skorzystam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Serio ktoś na iTelescope coś ładnego zrobił? Pogoda kiepska, zniżki, rabaty, chciałem spróbować.

Zacząłem od Meksyku i od najtańszego T5 - klatka to masakra, hotpixeli po pewnie kilkadziesiąt w grupie, paprochów też kilkadziesiąt wielkości pięciozłotówki. Flatów aktualnych brak. Się nie da.

Potem jakieś dwa coraz droższe, raz były na zdjęciu 4 gwiazdy, raz coś już nie pamiętam, ale na pewno celu nie było.

Potem tydzień niepogody w Australii, T69 dzisiaj. No preview super, trzasnąłem dwa na próbę. Po ściągnięciu - gwiazdy to kółeczka - brak ostrości.

Nie chce mi się nawet punktów odzyskiwać bo to masakra jakaś.

 

 

calibrated-Color-T69-aboo-NGC2818-20211217-022738-Color-BIN1-E-240-001.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.