Skocz do zawartości

Siril - podstawowe operacje, preprocessing


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, piotrfie napisał:

created multiple filter (3 filters)
number of filtered-in images: 0

Wygląda, że żaden z plików nie spełnia warunków filtrowania, czyli po odrzuceniu "słabych" klatek nic nie zostało :-)

Stawiałbym na jedną z tych wartości:
log: Using star FWHM images filter (below 5.422310)
log: Using star roundness images filter (above 0.603391)

 

Tu faktycznie coś nie tak, ale koloru nie mam na wcześniejszych etapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikałem już chyba wszystko, nic się nie udaje. Mogą przyczyną być jakieś ustawienia ASI294MC? :mega_shok:

 

Wrzucam jeden plik, zaznaczam debayer, konwertuję i wychodzi dalej B&W:

image.png.48a30c2e484cb201df9c88166edcce5c.png

 

@piotrfie skryptem też nie wychodzi - kolory (i kanały RGB) się pojawiają ale nie z samego zdjęcia tylko jakieś mory.

 

image.png.feda299ea17127566295d4aad750d244.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 67 klatek po przebraniu. 

Ale co ja robię źle że nie mam koloru?

 

Edit:

Czy może być zależne od tego ustawienia? Przestawiłem teraz na SER sequence i kolor jest, jak wrócę do FITS to nie ma... :new_shocked:

image.png.4aadccfe7dd0bfdf6b21368bd9ffe3b4.png

Edytowane przez abo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Się zastanawiam o co chodzi, że nie mogę wyeksportować w Sirilu foty do formatu tif - pojawia się komunikat, że się nie da i już, jakkolwiek bym nie kombinował.  Zresztą do innego formatu też nie można (próbowałem do jpeg). Problem wystąpił w najnowszej wersji programu. Gdy spróbowałem zrobić to na drugim lapku, gdzie mam zainstalowaną starszą wersję Sirila, żadnych kłopotów nie ma, elegancko zapisał tifa przeznaczonego do dalszej obróbki w PS. O co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lukost napisał:

Się zastanawiam o co chodzi, że nie mogę wyeksportować w Sirilu foty do formatu tif - pojawia się komunikat, że się nie da i już, jakkolwiek bym nie kombinował.  Zresztą do innego formatu też nie można (próbowałem do jpeg). Problem wystąpił w najnowszej wersji programu. Gdy spróbowałem zrobić to na drugim lapku, gdzie mam zainstalowaną starszą wersję Sirila, żadnych kłopotów nie ma, elegancko zapisał tifa przeznaczonego do dalszej obróbki w PS. O co kaman?

Nie chcę się tu mądrzyć bo znam się na tych programach jak "wilk na gwiazdach"ale miałam ten sam problem jakiś czas temu i pewien forumowicz polecił mi zmienić ustawienia w programie antywirusowym z aktywnego na pasywny ale dlaczego tak i co dokladnie zmieniałam to już nie pamiętam...ale na pewno w Avast i to było to...chyba zapora ogniowa czy jakoś tak...zmieniłam i wszystko działa:D

Edytowane przez AnkaSkakanka
  • Lubię 3
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AnkaSkakanka napisał:

Nie chcę się tu mądrzyć bo znam się na tych programach jak "wilk na gwiazdach"ale miałam ten sam problem jakiś czas temu i pewien forumowicz polecił mi zmienić ustawienia w programie antywirusowym z aktywnego na pasywny ale dlaczego tak i co dokladnie zmieniałam to już nie pamiętam...ale na pewno w Avast i to było to...chyba zapora ogniowa czy jakoś tak...zmieniłam i wszystko działa:D

Muchas gracias!!! Problem rozwiązany, w życiu bym sam na to nie wpadł. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Why can’t I save my processed image on Windows? 

You probably have an antivirus software that prevents it. We had several reports of AVAST preventing Siril from creating or modifying files. Make sure you put Siril in the white list of your antivirus software, as not doing so can considerably slow down processing, if not even making it fail.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.