Skocz do zawartości

Flatownica DIY


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Czy ja dobrze rozumiem, że jasność folii EL regulujemy zmieniając napięcie (V)? Ostatnio wpadł mi w ręce arkusz i zrobię z niego flatownicę z regulacją- tylko nie wiem jaka jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2020 o 00:11, zubruu napisał:

I jakieś opinie? :) Działa?

Przetestowane działa. Wygoda, można zabrać w pole i nawet z powerbanka zrobić flaty. 3 stopniowe podświetlenie. Żadnej struktury podświetlenia nie widać - flat z H6 F2,8 - 40x 1,5s.

2021-04-16_14h37_02.thumb.jpg.c2ef4ffb74848f15807617bd2024db17.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...
W dniu 21.04.2022 o 18:20, Grzegorz Czernecki napisał(a):

Po zakupie drukarki 3d powstała wersja ostateczna mojej flatownicy :) zasilana bezpośrednio z astrolinka z płynną regulacją nateżenia światła od 0 do 100%

 

Zamówiłem na Ali dwa okrągłe panele LE z inwerterami 12 V. Czy podłączając taki panel do wyjścia PWM w Astrolinku będę miał możliwość regulacji jasności? Jaka częstotliwość w ustawieniach PWM będzie "bezpieczna" dla inwertera? Rozwiązanie oparte na potencjometrze jest mało wygodne w przypadku robienia flatów zdalnie nawet, jesli budka jest kilkadziesiąt metrów od domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, apolkowski napisał(a):

 

Zamówiłem na Ali dwa okrągłe panele LE z inwerterami 12 V. Czy podłączając taki panel do wyjścia PWM w Astrolinku będę miał możliwość regulacji jasności? Jaka częstotliwość w ustawieniach PWM będzie "bezpieczna" dla inwertera? Rozwiązanie oparte na potencjometrze jest mało wygodne w przypadku robienia flatów zdalnie nawet, jesli budka jest kilkadziesiąt metrów od domu.

Te panele z inwerterami 12V nie bardzo chciały współpracować, poprawnie działają te na 3V, sterowanie PWMem też przypuszczam, że się nie sprawdzi , jedyna regulacja jaka u mnie się sprawdziła to potencjometr precyzyjny wieloobrotowy 10kohm, obecnie włożyłem inwerter w pudełko z przetwornicą stepdown, która z 12V robi mi 3V i podłączam to do astrolinka pod zwykłe wyjście 12V a steruję tym właśnie pokrętłem i sprawdza się to wyśmienicie.

1676758031917.jpg

1676758031924.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem koledzy, czy wyświetli się wam TA strona, bo będąc w Polsce, niestety z poziomu każdej przeglądarki było to niemożliwe. Gość zrobił flatownicę pod kamerę Atik838L, gidze potrzebne jest słabe światło . Całość oparta jest na arduino nano, diodach Led 5v i kilku innych elementów, w tym HC06 do sterowania intensywnością światła przez bluetooth. Ja teoretycznie mam już wszystkie element, wgrany sketch, ale taśmę led i tranzystor w innym miejscu, więc nie prędko dokończę tą flatownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.