Skocz do zawartości

Simeis 57 czyli kto połamał Śmigło


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek, dzięki za radę i nie gniewaj się , ale to co piszesz to ABC. To zdjęcie w HST wymaga zupełnie innego,niestandardowego podejścia.

Bardzo jestem ciekaw jak innym to wyjdzie. Ja w necie znalazłem tylko trzy zdjęcia które w miarę mi podchodzą i jakościowo i kolorystycznie. Zresztą pisałem o tym, jedno jest na stronie distant-lights.at. AstroAnarchy i APOD z 2017 roku są dobre i na tym APODzie z czerwca 2017 wzorowałem kolorystykę. Ma on także super detal którego mimo usilnych starań i NIE ODSZUMIANIA luminancji nie udało mi si uzyskać. No ale facet robił to 17 calowym DK  a nie 8 calowym Veloce i z gór Teksasu a nie z Warszawy.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kropki sa na calym kadrze. Moze wilgoc Ci wlazla na matryce i wychodzi szron? Nie sadze zebys mial tak masakrycznie duzo kurzu

image.png.17662b9f2362158eb5716da377687acb.png

 

identyczne pociemnienie brzegow mialem na swojej matrycy jak nie stosowalem darkow, biasow i flatow. Jak jest z tym u Ciebie?

U mnie bin2 bez kalibracji, tylko klatki light.

Po kilku moich testach wychodzi, ze ta matryca ogolnie NIE lubi bin2.

image.png.f9e5b9109e87884519d5023f2456b3c6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wessel napisał:

ciekaw jak innym to wyjdzie

Czy to jest wyzwanie ;)

 

6 godzin temu, wessel napisał:

Ja w necie znalazłem tylko trzy zdjęcia które w miarę mi podchodzą

Adamowi też nieźle wyszło:

 

http://www.jesion.pl/blog/smiglo-dwb-111-the-propeller-nebula/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Adama wersja to a'la AA. Za kolorowa, zupełnie nie w moim guście ( sorry Adam).

Dajcie spokój już tym kropkom, one powstają albo przy ddp albo przy innej okazji  przy bardzo słabych i ekstremalnie wyciąganych sygnałach i do tego odszumianych prawdopodobie TGV. - zupełnie bezużyteczny obrazek.

 

Tak zombi - to jest wyzwanie   :)

 

Tomek , te matryce tak mają. Moje obie też ( ATIK 9.0  i 6.0)

 

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wessel napisał:

Dajcie spokój już tym kropkom, one powstają albo przy ddp albo przy innej okazji  przy bardzo słabych i ekstremalnie wyciąganych sygnałach i do tego odszumianych prawdopodobie TGV. - zupełnie bezużyteczny obrazek. 

Nie będę mógł spać dopóki tego nie wyjaśnimy :-)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wessel napisał:

Nie, Adama wersja to a'la AA. Za kolorowa, zupełnie nie w moim guście ( sorry Adam).

Moim zdaniem kierunkiem, w którym dążymy w obróbce HST, powinna być próba uzyskania pełnej palety kolorów, co właśnie udało się AA i Adamowi. Natomiast większość zdjęć HST, w tym Twoje wersje tutaj są właściwie dwukolorowe. Mając na wejściu 3 kanały powinno się na wyjściu uzyskać również 3, inaczej oznaczać to będzie utratę reszty informacji.

Ja sam nie potrafię uzyskać takich "pełnych" barw jak Adam, próbuję się wybić ponad 2 barwy i nic z tego.

Uważam, że odrzucanie idei tego typu barw jest błędem technicznym (ekstremalnie trudnym do uniknięcia), a nie kwestią gustu (może być wiele wariantów barw, ale byle bazowały one na palecie 3 barw, nie 2).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji, jak potrafię pokazać inne kolory HST tylko...... nie chcę. Bo nie muszę.

Tu masz przykład: ( i drugi poniżej)..

Możesz mi pokazać jakiś Twój przykład prawidłowego koloru HST? Chętnie czegoś nowego się nauczę...

hMEFRSsEyN6t_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

I tu masz przykład:

mY6uQaxDXr9v_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno: " Mając na wejściu 3 kanały powinno się na wyjściu uzyskać również 3, inaczej oznaczać to będzie utratę reszty informacji"

Mateusz,prześledź proszę metodę Tone Mapping stosowaną przez Metsavainio i zwróć uwagę, że on ZABIJA wszelkie szczegóły koloru przez brutalne odszumianie i blur. WIęc gdzie te informacje które rzekomo dodaje trzeci kolor a o których piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja nieco bardziej tradycyjna HST , taka w stylu "pasiak łowicki" . Ta wersja prawie dokładnie oddaje stosunek sygnałów poszczególnych kolorów, z tym że sygnał Ha -zielony jest około połowę zmniejszony.

1056830206_Simeis57v2.thumb.jpg.fdba78fa5cf8c2772d5a7f739e435f22.jpg

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2019 o 13:55, wessel napisał:

Nie, Adama wersja to a'la AA. Za kolorowa, zupełnie nie w moim guście ( sorry Adam).

Spoko, ale za co ty mnie przepraszasz? :)

Przy okazji, dzięki za przypomnienie, że zrobiłem zdjęcie tego obiektu. Już mi się zapomniało. Wrzucę je chyba na warsztat i obrobię jeszcze raz po swojemu (nowemu). Będę miał do Astrography.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.