Skocz do zawartości

Atik Titan problem z instalacją


Naski

Rekomendowane odpowiedzi

Atik Titan problem z instalacją.
Pytanie zadaje na forum , bo może jest ktoś , kto spotkał się z podobnym problemem i będzie mógł naprowadzić kolegę Andrzeja na rozwiązanie.
Kamerę atik titan sprzedałem koledze z forum . Kamerka u mnie działała bez żadnych problemów ,  z każdym astro-programem .( Maxim, PHD, SQPro, Pempro …)


A tu są objawy …. Które dostałem na maila:
‘’Mam pytanie , bo coś namieszałem :), jak podłączyłem kam na początku ( program artemis , bez telekopu , bez obiektywu ) to kam dawała biały obraz , jak przysłoniłem ręką było czarno , czyli ok . Potem zacząłem instalować ASCOM , i od tamtej pory mam cały czas czarny obraz ( Artemis widzi kam , inaczej program nie odpali ) . Ponowna instalacja nic nie pomogła . W jakich ustawieniach mogłem namieszać ? jakieś sugestie ?’’

‘’MOże napiszę jak to mam ustawione . Ściągnąłem oprogramowanie z Atika wersja 5.0.1.6 , Tam jest prosty program Artemis , program łączy się z kamerą , ale robiąc zdjęcie , pokazuje że cały czas je ściąga , jednak nic takiego się nie dzieje . Obwiniałem kabel , laptopa . Ale dziś byłem w delta optical , tam zainstaowali to na innym kompie ze swoimi kablami , i także nie udało się uzyskać obrazu .Komputer i program widzą kamerę ( system ja pokazuje , w programie także jest widoczna , można ustawiać parametry ) . ‘’

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj filmik 

 

Tak jak pisałem koledze , komp widzi kamerę . Program Artemis  ,dostępny po zainstalowaniu kamery . Program widzi kamerę , jednak po wciśnięciu ikonki aby zrobił zdjęcie ( czas naświetlania bez znaczenia ) program pokazuje że zdj się ściąga , i potem nic . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzą mi do głowy dwie kwestie. Jesteś bardzo daleko poza ostrością i klatka się ładuje tyle że jest czarna. Spróbuj ustawić długi czas naświetlania typu 20 sek przy maks gainie i może zobaczysz krążki gwiazd.

 

Drugie to USB - zmień ustawienia na maks 40 i spróbuj.

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tayson napisał:

Czarny obraz programy często pokazują gdy obraz jest na maxa przepalony. 

Podłącz obiektyw i zrób zdjęcie w nocy. W dzień nawet 0.01s może na maxa przepalic klatkę. 

Każdemu się wydaje ,że przepalona klatka jest biała. A to nieprawda  :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej - wielkie dzięki za pomoc !!!!
.... Chciałem zwrócić uwagę tylko na jedną sprawę.
To, że kolego Andrzej źle zainstalował lub źle ustawiał parametry – zdarza się, mógł tego nie umieć … ale żeby delta sprawdziła kamerę i tez nie chodziło ???!!! To jest dla mnie nie zrozumiale ! I jak już Andrzejowi przed rozwiązaniem problemu – zadeklarowałem – że przyjmę ja z powrotem. Pomyślałem sobie, że jak już firma to sprawdziła, to faktycznie musi być cos na rzeczy * (wszystko może się zdarzyć przy używanym sprzęcie, jak i transporcie).
Jest to dla mnie, powtórzę -  mocno nieprofesjonalne ze strony Delty – naraziłoby to mnie, jak i Andrzeja na koszty , nerwy… ! Nie polecam tej firmy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na przyszłość dla czytających ten temat. 

Odpal Maxima i okno information z opcją area. Jeżeli widzisz czarny obraz, a wartości average zbliżają się do 65000 tzn ze obraz jest przepalony. 

Na pierwszy rzut oka bez tego nie jestesmy w stanie rozróżnić biasa, darka od przepalonego lighta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale można odpalić trial. Nawet trial chociażby SGP pokazuje takie info. 

 

Ooo, darmowy pixinsight również. Tylko tam trzeba jak dobrze pamiętam prawym myszki na zdjęcie i sprawdzić statistic. 

 

Darmowy Iris również pokazuje te informacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.