Skocz do zawartości

IC 5070 w Ha.


Gość Winter

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli opanowuję moją pierwszą kamerę mono. Stwierdziłem, że na tę chwilę będę zbierał tylko Ha lub L w zależności od obiektu.

Podoba mi się jak kamera wychwytuje wodór a dithering wygładza tło. Delikatna obróbka.

Na razie to tylko z ED80, ale szykuję się na Newtona 200/1000.

 

Ha 7nm - 30x600s, -5C, z ditheringiem 1,5px

Atik 428 ex, ED80 na EQ6

EDIT : Podmieniłem wersję, ponieważ nie podobała mi się obróbka, którą robiłem w nocy. Dodaję stack dla osób, które chciałyby pokazać jak się obrabia Ha,

IC5070.fit

 

IC5070.thumb.jpg.8bb07f6fcd81bb49efe7c0306dd5d063.jpg

Edytowane przez Winter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Winter napisał:

Powoli opanowuję moją pierwszą kamerę mono. Stwierdziłem, że na tę chwilę będę zbierał tylko Ha lub L w zależności od obiektu.

Podoba mi się jak kamera wychwytuje wodór a dithering wygładza tło. Delikatna obróbka.

Po OSC jest moc w nomo-Ha ? :)

 

Nieźle wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny detal. Zastanawia mnie pojasnienie na dole. Dawales sztucznego flata, czy tam po prostu tak jest? Gwiazdki wydają się jakieś takie dzikie (mają ostre krawędzie) , jakby oderwane od zdjęcia. Ciemne obwodki przy jasnych również trochę psują ogólny odbiór. 

 

Ja nigdy nie żałuję sobie ditheringu. Przeważnie jest ok 10px, co 3-4kaltka z założeniem że klatek będzie ok 30szt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tayson napisał:

Fajny detal. Zastanawia mnie pojasnienie na dole. Dawales sztucznego flata, czy tam po prostu tak jest? Gwiazdki wydają się jakieś takie dzikie (mają ostre krawędzie) , jakby oderwane od zdjęcia. Ciemne obwodki przy jasnych również trochę psują ogólny odbiór. 

 

Ja nigdy nie żałuję sobie ditheringu. Przeważnie jest ok 10px, co 3-4kaltka z założeniem że klatek będzie ok 30szt. 

Gwiazdki wyszły kopnięte i nie do końca wiem dlaczego, a że są "dzikie" to wina pewnie obróbki, w której jestem słaby. Nie używałem klatek kalibracyjnych więc może to przez to jest to pojaśnienie. Następnym razem ustawię więcej px do ditheringu, ale dawno go nie robiłem i nie chciałem "przesadzić", a zależało mi na tym aby zbierać materiał i zapomnieć o problemach z setupem :)


@wessel Jakbyś nie zwrócił uwagi to bym tego nigdy nie zauważy. Super !

@HAMAL Kamera mono to jest coś, co powinienem mieć już od dawna. Za jakiś czas jak wycisnę z tej maximum to będę szukał CCD z większą rozdzielczością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same gwaizdki możesz bardzo łatwo poprawić w np ps. Kopiujesz warstwe, dajesz ja z atrybutem darken (ciemnej) i zaznaczasz narzędzie move. Teraz strzałkami z klawiatury przesuwasz górne zdjęcie, tak by gwaizdki sie zaokraglily. Możesz zamiennie użyć filter other offset. 

Na koniec zaznaczasz gwaizdki, aby utworzyć z zaznaczenia maskę. Wtedy wszystkie działania naprawy obejmą jedynie gwiazdki. Jak coś to pisz PW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, wessel napisał:

Tak, RAB coś przekombinował z obróbką

RAB ?

@wessel gdzie znajdę tak szczegółowo opisane obiekty ? Czy te czułki mają swoje nazwy ?

Edytowane przez Winter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wessel napisał:

Oj tam oj tam, rano... trzeba szukać info w necie. Duży kawałek astrofotografii to szukanie informacji o ciekawych obiektach właśnie w necie.

Tu masz ten kawałek opisany

 

Znalazłem już to w necie - chodziło mi o te czujki i tego typu sprawy czy mają swoje nazwy.

@_Spirit_ Brakuje mi u ciebie kontrastu no i szum ;) , ale za to gwiazdki fajniejsze. U mnie są jakby trochę oddzielone. Muszę się zastanowić gdzie popełniłem błąd.

Edytowane przez Winter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Winter napisał:

RAB ?

@wessel gdzie znajdę tak szczegółowo opisane obiekty ? Czy te czułki mają swoje nazwy ?

Te "czułki" to obiekty Herbig-Haro, w pelikanie w tym kadrze jest ich od groma. A ten konkretny, jeżeli mnie pamięć nie myli, ma numer 555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.