Skocz do zawartości

Jaka Kamera do fotografii obiektow DS z Edkiem80


Meiser

Rekomendowane odpowiedzi

Tż zrzmłm c npsł @Meiser.

Tyson ma rację. Poczekaj z zakupem i wyciśnij co się da z aparatu. Popatrz na zdjęcia @maciek z z Canona. Cud miód. Oczywiście nikt Cię nie odwiedzie od zakupu - Twoja decyzja. Może zakup kamery okaże się mobilizacją do nauki. Kto wie ...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, _Spirit_ napisał:

Tż zrzmłm c npsł @Meiser.

Tyson ma rację. Poczekaj z zakupem i wyciśnij co się da z aparatu. Popatrz na zdjęcia @maciek z z Canona. Cud miód. Oczywiście nikt Cię nie odwiedzie od zakupu - Twoja decyzja. Może zakup kamery okaże się mobilizacją do nauki. Kto wie 

Może  to i racja  muszę  pomyśleć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam uważam, że jakbyś kupił, to nic złego sie nie stanie. Kamera da ci kopa w nauce i pójdzie i łatwiej i szybciej. Najwyżej stracisz trochę pieniędzy, ale to jest taka zabawa akurat.

Obstawiał bym OSC, bo składania kolorów dla mnie było dużą trudnością. No chyba że mono i na razie tylko Ha

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kubaman napisał:

1. Kamera da ci kopa w nauce i pójdzie i łatwiej i szybciej. 

 

2. Obstawiał bym OSC, bo składania kolorów dla mnie było dużą trudnością.

1. Sugerujesz że kamerką osc zrobi zdjęcie "szybciej" niz aparatem? 

2. Obróbka kolorów z OSC jak dla mnie niczym nie różni się od składania kolorów z kamery mono, więc dlaczego uważasz że będzie łatwiej? 

 

@Meiser zanim sprzedasz Canona proponuję Ci zapoznac się z tematami: usunięciem gradientow, wyrównanie kanałów, kalibracja kolorów np w excalibratorze, saturacją i odszumianiem. To podstawy żeby dać krok na przod. Bez tego nawet zmiana na kamerę za 100k $ nic Ci nie da. Trzymam kciuki za postępy. 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. będzie mu łatwiej

2. różni się choćby wyrównaniem, choć nie tylko, wyniki które miałem z DSS były co najmniej niezadowalające, a niekoniecznie kolega chce od razu kupić PIXa

 

Zawsze mnie zastanawia jak się niektórzy strasznie martwią o innych, że stracą pieniądze lub będą mieli za dużo możliwości do wyboru i nie ogarną tematu. A ja uważam, że warto się uczyć na własnych błędach. Poza tym, może nie wszyscy chcą doktoratu z waveletów, ale po prostu się tym bawić.. Chce, to niech się bawi.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kubaman napisał:

1. będzie mu łatwiej

2. różni się choćby wyrównaniem, choć nie tylko, wyniki które miałem z DSS były co najmniej niezadowalające, a niekoniecznie kolega chce od razu kupić PIXa

 

Zawsze mnie zastanawia jak się niektórzy strasznie martwią o innych, że stracą pieniądze lub będą mieli za dużo możliwości do wyboru i nie ogarną tematu. A ja uważam, że warto się uczyć na własnych błędach. Poza tym, może nie wszyscy chcą doktoratu z waveletów, ale po prostu się tym bawić.. Chce, to niech się bawi.

Na szczęście tylko niewielka grupa tak myśli jak Ty Kuba. Niestety postęp w znacznej części opiera się na doświadczeniach innych czy chcesz tego czy nie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze w dyskusji  tak jak kolega napisał zawsze każdy ma rację  . Generalnie  chodzi o to by uzyskać  trochę większa skalę  A tym samym większe obrazki . Nie powiem  że Canon  jest zły  , fajnie funkcjonuje i do wybranych obiektów  nadaje się całkiem spoko . Np taka Andromeda  wychodzi jako skala i wielkość   obrazka superrr  . Muszę  napewno  to przemyśleć. Jednak  w dalszym ciągu  pomijając czy kupić czy nie kupić kamerę  nie wiem jaką  ?

Edytowane przez Meiser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej poświęć czas na naukę obróki.

Ja się nie znam na foto ale nawet ja widzę, że Twoje zdjęcia są praktycznie nie obrobione. 

Chyba, że kręci Cię tylko kupowanie co raz to nowego sprzętu to kupuj kamerę. 

Twoja kasa, Twoja decyzja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ja na przykład, zgromadzilem sprzęt i oprogramowanie, setup działa dobrze, klatki zbieram itd. Myślałem, kurde, teraz to zaleje forum zdjęciami :-)

Ale siadam do obrobki i nic, kolejne wersje lecą do kosza. Niby robię wszystko według tutoriali, ale nic nie wychodzi. Obrobka to jednak większa zabawa niz, kupowanie i konfigurowanie sprzętu. Czekam na RODOS jak na zbawienie :-)

 

Edit: A kamerę kupiłem qhy8l :-)

Edytowane przez isset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

ale jedno nie ma związku z drugim. Można kupić tonę sprzętu i nic z nim nie robić, a można kupić tonę sprzętu i go próbować wykorzystać.

Jak zawsze w życiu doświadczenie jest najważniejsze. Cudze ale i własne przede wszystkim. I życzliwi ludzie, którzy są chętni pomóc. I you tube.

Kamera jak będzie nowa to nie zaszkodzi, a pomóc może. Zależy czy sprzeda na nią nerkę, czy zrezygnuje z weekendu w Paryżu.

Potrzebujemy więcej luzu i radości z pasji.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meiser wejdź na astrobin, wpisz ED80 w wyszukiwarkę i oglądaj zdjęcia. W opisach zazwyczaj masz podaną kamerę główną, którą ktoś fotografował. Będzie tam masa zdjęć z różnych kamer więc coś na pewno ci wpadnie w oko. Ja swoją pierwszą kamerę OSC kupiłem po około 3 latach zanim poczułem temat, a mono po 4 latach od zakupu poprzedniej. Może nie rozwijam się tak szybko jak inni :icon_cool:, ale według mnie bezstresowo przeszedłem kolejne etapy - choć wiem, że moja droga niekoniecznie sprawdzi się u innych.
W twoim przypadku wypadałoby posiedzieć chwilę w temacie, bo czasami pytasz o rzeczy trywialne albo piszesz bzdury, a no i naucz się zasad korzystania z forum... bo szczerze takie kalectwo forumowe zniechęca mnie do pisania z tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.