Skocz do zawartości

IC 1396 w otoczeniu mgławicy Trąba Słonia.


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

Świetne zdjęcie , jak zawsze zresztą .

2 minuty temu, wessel napisał:

Zmiana kamery i od razu piękne gwiazdki. Zwracam uwagę, że Antoni jest kolejnym gościem z czołówki który pozbył się CMOSa.

Tu bym uściślił, że chodzi o konkretną matrycę występującą w ASI1600  i  QHY163  , która  w połączeniu  z refraktorami daje "halo" wokół jaśniejszych gwiazd.  Przypadłość nie występuje z Newtonami ( vide zdjęcia Pawła Radomskiego) . Technologia CMOS czy CCD nic tu nie mają do rzeczy . Zresztą wystarczy sobie obejrzeć zdjęcia z innych CMOSów , ot, choćby z Canona 6D ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Duser napisał:

Świetne zdjęcie , jak zawsze zresztą .

Tu bym uściślił, że chodzi o konkretną matrycę występującą w ASI1600  i  QHY163  , która  w połączeniu  z refraktorami daje "halo" wokół jaśniejszych gwiazd.  Przypadłość nie występuje z Newtonami ( vide zdjęcia Pawła Radomskiego) . Technologia CMOS czy CCD nic tu nie mają do rzeczy . Zresztą wystarczy sobie obejrzeć zdjęcia z innych CMOSów , ot, choćby z Canona 6D ....

Nie , nie chodzi o halo tylko o wielkość i kształt ( przekrój ) gwiazdy. Nawet takiemu specowi jak Antoni wychodziły mizerne. Tak naprawdę jedyny który sobie z tym u nas radzi w LRGB to jest Marcin Paciorek. JEDYNY!!!!.

W HST ( Paweł Radomski) sprawa wygląda lepiej.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek jeśli chodzi o kamery CMOS nie są one złe można nimi robić piękne zdjęcia i gwiazdy też będą ładne. Albo palimy długie czasy i w miarę nie dużą ilość klatek i mamy przepalone i powiększone gwiazdy, to mój przypadek, albo palimy krótkie czasy i dużą ilość klatek i mamy małe gwiazdy to  przypadek Marcina. Jest jedna rzecz na którą ja osobiście zwracałem uwagę ile miejsca na dysku zajmuje fotografowany obiekt. Wolałem jednak dłuższe czasy i mniej zajętego miejsca i stąd brały się duże gwiazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, .zombi. napisał:

Nie chcesz chyba powiedzieć że zmieniłeś kamerę bo obiekt zajmował dużo miejsca na dysku ? Napisz proszę coś konkretnego bez politycznej poprawnosci !

A jakiej odpowiedzi oczekiwałeś? Kłamstwa? Napisałem prawdę i zdania nie zmieniam. Jedna klatka to 30 MB razy ilość zebranego materiału to już kolosalna liczba, RGB poskładane ponad 90 MB. Może komuś to nie przeszkadza  dla mnie zajmuje to dużo miejsca. Zawsze możesz osobiście sprawdzić nabywając ją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.