Skocz do zawartości

M57 - EQ8 i problemy z RA/DEC


paol

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.09.2019 o 01:04, Tayson napisał:

St4 to takie usb1.0 w erze usb3.0

Hmm  to w sumie może nie tak to trzeba porównać a bardziej do tego że masz wtyczkę europejską ... chcesz jechać do angli to se kup adaper bo dupa blada...

St4 to można porównać do naszych gniazd EU ....   każde inne udziwnienie to już dodatkowe przelotki itd ....   w przypadku EQMOD-a i EQ8 sprawa jest prosta ...

trzeba się nakombinować żeby to działało - ja bym osobiście podziękował za takie rozwiązanie bo szlak mnie trafia jak jest pogodo a coś się pieprzy tylko dla tego że robię to na okrętkę :D 

Dla mnie osobiście zaprzęganie EQMOD-a do guidingu to jak jechać z Nowego Sącza do Warszawy przez Szczecin tylko dla tego że w Szczecinie zatankuje tańsze paliwo .... w sumie dojadę ale jakim kosztem i czasem :D Skoro kamera ma ST4 to czemu nie wykorzystać tego potencjału ... do tej pory nikt z tego nie zrezygnował i ta technologia ma się dobrze ... a USB1.0 ... już dawno nie jest produkowane nawet 1.1 się nie spotyka ;) 

 

Jeszcze dorzucę dla ciekawskich moje spostrzeżenia ST4 vs PulseGuide

- ST4 sprzętowo , Pulse Guide softowo a co za tym idzie - opóźnienia ... pozatym każdy soft może się zawiesić .... stabilniejsze ST4
- pulse guide  współpracuje z  PEC a PEC + ST4 nie daje tak dobrych wyników
- Pulse Guide stosuje się głównie w kamerach gdzie nie ma dostępnego portu ST4 - takie wymuszenie jakby ;) 

Edytowane przez komprez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dzisiaj jeszcze przesiadłem się całkiem na maxima (w koncu udalo mi sie uruchomic prowadzenie) i wygląda to tak:

image.png.e49a3d90880e64892c9b144ecbdfb2ed.png

Jeszcze się nie przełączałem via ST4 (prowadzenie w maximie jest via ASCOM direct)

A żeby zrobić via ST4 to chyba trzeba wybrać (via Telescope) - ale to jak skoncze teraz sesje NGC7635 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

via ST4 nie dajesz przez Telescope tylko On Camera ... ASCOM direct to wydaje się być również przez montaż ale musisz wejść w opcje żeby zobaczyć przez co to idzie ...

W maximie nigdy tego nie robiłem .... ale w PHD to pierwsza pozycja wybierasz kamere, druga pozycją ON CAMERA i trzecia pozycja jest pusta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i maxim prowadzi.... nie widze już badpixów wszedzie w rządku.

Nie ma rozjechanych gwiazd z innego powodu niż koma - szczególnie w lewym górnym rogu... ale to jeszcze musze popracować nad MPCC

image.thumb.jpeg.e2b000aa09451bc89172a117a2523cc5.jpeg

 

A może to kolimacja i dlatego tylko lewy górny róg jest rozjechany ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w końcu udało się wyregulować wszystko na pierze tak jak trzeba... jeszcze pewnie da się więcej ale muszę poprawić regulacje AZE na pierze aby była bardziej dokładna dla EQ8 - aktualnie mam lekka partyzantkę :)

Wyniki prowadzenia z dzisiaj  - po polar align wykonanym sharpcapem po tym jak wcześniej walczyłem polar driftem w PHD.

image.thumb.png.b68721a82b1d6e3ca4072b8eac846fc1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zmieniłem PHD na maxima bo w końcu stwierdziłem że trzeba go zacząć używać bardziej skoro kiedyś go kupiłem - leżał sobie i nic nie robił od długiego czasu.

Ale oczywiście sprawdzę jeszcze jak będzie wyglądało prowadzenie z maxima via ST4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.