Jump to content
Antoni

Plate Solve 2

Recommended Posts

Panowie miałem dość poważną awarię i na nowo muszę instalować wszystkie sterowniki. Do maxima DL chcę zainstalować Plate Solve 2 plugin tak jak kiedyś miałem tera to nie wiem jak to zrobić bo w żaden sposób mi to nie chce działać. Może coś źle robię. Mam sterowniki Plate Solve 2.28 i PWI_PS2_PLUGIN_INSTAL_0.0.5 Może mi ktoś wskazać prawidłowość działania. Z góry dzięki

15 godzin temu, Antoni napisał:

Panowie miałem dość poważną awarię i na nowo muszę instalować wszystkie sterowniki.

Wczoraj próbowałem w Maximie zainstalować owy plugin. Plugin działa po małych bojach na Win10 ale samego programu nie udało się pobrać - strona nie działa. Zainstalowałem za to All Sky Plate Solver. Działa bardzo dobrze. Dane zdjęcia oblicza w 15-20 sek.

4 godziny temu, _Spirit_ napisał:

Wczoraj próbowałem w Maximie zainstalować owy plugin. Plugin działa po małych bojach na Win10 ale samego programu nie udało się pobrać - strona nie działa. Zainstalowałem za to All Sky Plate Solver. Działa bardzo dobrze. Dane zdjęcia oblicza w 15-20 sek.

No właśnie chodzi o program.

1 minutę temu, Antoni napisał:

No właśnie chodzi o program.

Czyli nie masz instalki?

U mnie plug-in nie daje się w Maximie uruchomić.

Próba instalacji programu w Win10 natychmiast kończy się komunikatem:

image.png.d9f41b5c670aba142cd1c088ccf20bc4.png

5 minut temu, AdamK napisał:

U mnie plug-in nie daje się w Maximie uruchomić.

Próba instalacji programu w Win10 natychmiast kończy się komunikatem:

Właściwości pluginu - zaawansowane, uruchom w trybie zgodności Windows XP Sp3 jeszcze na wszelki wypadek Uruchom jako Admin  - działa.

Edited by _Spirit_
  • Thanks 1

2 godziny temu, _Spirit_ napisał:

Właściwości pluginu - zaawansowane, uruchom w trybie zgodności Windows XP Sp3 jeszcze na wszelki wypadek Uruchom jako Admin  - działa.

Dzięki! U mnie instalator uruchamia się w trybie zgodności z Vistą.

Jednak po zainstalowaniu wtyczki i wskazaniu w Maximie ścieżki do pliku dll., plug-in w Maximie nie odpala się.

Coś jeszcze robię nie tak lub o czymś zapomniałem?

image.png.40a660c05189ab216162d647f52b670e.png

Wcześniej instalujesz plugin z instalatora - dodaje odpowiednią bibliotekę do WIndy.

No tak napisałem, użyłem tylko nazwy wtyczka zamiast instalator.

Następnie w Maximie, za pomocą Add/Remove Plug-in wskazałem ścieżkę do pliku pwi_ps2_plugin.dll  w katalogu jaki utworzył instalator: C:\Program Files (x86)\pwi_ps2_plugin.

U mnie (patrz foto w poprzednim poście) nazwa plugina jest szara, nieaktywna. No i nie uruchamia się. Co mogłem zrobić źle?

6 minut temu, AdamK napisał:

nazwa plugina jest szara, nieaktywna

A otworzyłeś jakiegokolwiek FITsa w Maximie?

Strona PlateSolve2 działa - można pobrać bazy.

Sama apka nie jako plugin działa bardzo szybko. Niestety trzeba pociągnąć przynajmniej jeden katalog z bazami - 400mb.

2019-09-15_23h49_29.png