Skocz do zawartości

Plate Solve 2


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie miałem dość poważną awarię i na nowo muszę instalować wszystkie sterowniki. Do maxima DL chcę zainstalować Plate Solve 2 plugin tak jak kiedyś miałem tera to nie wiem jak to zrobić bo w żaden sposób mi to nie chce działać. Może coś źle robię. Mam sterowniki Plate Solve 2.28 i PWI_PS2_PLUGIN_INSTAL_0.0.5 Może mi ktoś wskazać prawidłowość działania. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Antoni napisał:

Panowie miałem dość poważną awarię i na nowo muszę instalować wszystkie sterowniki.

Wczoraj próbowałem w Maximie zainstalować owy plugin. Plugin działa po małych bojach na Win10 ale samego programu nie udało się pobrać - strona nie działa. Zainstalowałem za to All Sky Plate Solver. Działa bardzo dobrze. Dane zdjęcia oblicza w 15-20 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, _Spirit_ napisał:

Wczoraj próbowałem w Maximie zainstalować owy plugin. Plugin działa po małych bojach na Win10 ale samego programu nie udało się pobrać - strona nie działa. Zainstalowałem za to All Sky Plate Solver. Działa bardzo dobrze. Dane zdjęcia oblicza w 15-20 sek.

No właśnie chodzi o program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, AdamK napisał:

U mnie plug-in nie daje się w Maximie uruchomić.

Próba instalacji programu w Win10 natychmiast kończy się komunikatem:

Właściwości pluginu - zaawansowane, uruchom w trybie zgodności Windows XP Sp3 jeszcze na wszelki wypadek Uruchom jako Admin  - działa.

Edytowane przez _Spirit_
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, _Spirit_ napisał:

Właściwości pluginu - zaawansowane, uruchom w trybie zgodności Windows XP Sp3 jeszcze na wszelki wypadek Uruchom jako Admin  - działa.

Dzięki! U mnie instalator uruchamia się w trybie zgodności z Vistą.

Jednak po zainstalowaniu wtyczki i wskazaniu w Maximie ścieżki do pliku dll., plug-in w Maximie nie odpala się.

Coś jeszcze robię nie tak lub o czymś zapomniałem?

image.png.40a660c05189ab216162d647f52b670e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak napisałem, użyłem tylko nazwy wtyczka zamiast instalator.

Następnie w Maximie, za pomocą Add/Remove Plug-in wskazałem ścieżkę do pliku pwi_ps2_plugin.dll  w katalogu jaki utworzył instalator: C:\Program Files (x86)\pwi_ps2_plugin.

U mnie (patrz foto w poprzednim poście) nazwa plugina jest szara, nieaktywna. No i nie uruchamia się. Co mogłem zrobić źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 15.09.2019 o 23:51, _Spirit_ napisał:

Sama apka nie jako plugin działa bardzo szybko. Niestety trzeba pociągnąć przynajmniej jeden katalog z bazami - 400mb.

 

2019-09-15_23h49_29.png

Spirit chciałbym używać samej apki i mam pytanko do Ciebie, jako pozycję wyjściową mam skierowany sprzęt na Polaris, rozumiem, że robię zdjęcie ładuje je do apki wpisuję współrzędne RA i dec i klikam na Plate Match? jeśli status będzie świecił na zielono jak u Ciebie to na przykład za pomocą Stellarium sprzęt powinien trafiać we wskazany obiekt właśnie w Stellarium?. Dobrze rozumuję?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.