Skocz do zawartości

GPS na USB w zestawie wyjazdowym


cyberboss

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Mam pytanie odnośnie urządzeń geolokalizacyjnych i ich komunikacją z oprogramowaniem astro. Chciałem zautomatyzować wprowadzanie lokalizacji w EQModzie, a nie za każdym razem przeklepywać te dane z telefonu

2019-09-14.thumb.png.3f6603be18e2024bd19d361d1d91f3cf.png

Czy wpinając pod USB takie urządzenie:

 

https://www.aliexpress.com/item/33049035508.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.762f61d0A8fNZc&algo_pvid=737efebe-c8d1-4d61-bb7e-ab3120bc6e50&algo_expid=737efebe-c8d1-4d61-bb7e-ab3120bc6e50-4&btsid=a25d3c83-7954-41fc-a854-e26351fb06a7&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_8,searchweb201603_53

 

EQMod odczyta sobie lokalizację, czy potrzebuję jakiegoś specjalnego urządzenia, współpracującego z Ascom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien czy istnieją gpsy obsługujące standard inny niż NMEA (bo niby jaki...) ale na pewno istnieją takie, dla których w kwietniu 2019 czas cofnął się do 1999 bo wtedy przekręcił się licznik tygodni - już widzieliśmy takie przypadki na forum i ja też taki mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tayson napisał:

Olej sprawę. Szybciej wpiszesz lokalizację z gps z telefonu.

Szybciej niż kliknięcie dwóch przycisków? Ja GPS polecam, bardzo wygodna rzecz w EQMod i działa to niezawodnie i prosto.

25 minut temu, cyberboss napisał:

Np. ten ma wprost określony standard

Ten raczej ok, ale może znajdziesz tańszy?

Istotne jest co napisał Szuu, jednak nie wiem jak to zweryfikować przed zakupem (o ile ktoś się wprost tym nie pochwali). No chyba że zwracać, gdyby rok był zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tayson napisał:

Olej sprawę. Szybciej wpiszesz lokalizację z gps z telefonu. Zakładam że co tydzień nie jedziesz w inne miejsce. 

Dodatkowe urzadzenie to prawdopodobnie dodatkowe problemy. 

Za te 30-40 zł można zaryzykować - jak nie zadziała, to nie będzie płaczu.

3 minuty temu, MateuszW napisał:

stotne jest co napisał Szuu, jednak nie wiem jak to zweryfikować przed zakupem (o ile ktoś się wprost tym nie pochwali).

Być może urządzenia działające w dwóch standardach GPS+Glonass nie cierpią na ten problem? Tak sobie gdybam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, szuu said:

nie jestem pewien czy istnieją gpsy obsługujące standard inny niż NMEA (bo niby jaki...)

U-blox ma swój standard 

 

Ja mam moduł z Neo, to co fajne to że można mu zauplodowac dane agps żeby szybko łapał. Mam dokładnie tego:https://botland.com.pl/en/onion-iot-boards/8454-onion-gps-expansion-usb-6362768917926.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.