Skocz do zawartości

Zestaw początkującego astrofotografa


MaciejW

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
na sprzedaż mój zestaw początkującego astrofotografa, myślałem, że wykorzystam do jakiegoś projektu, ale już rok leży zapakowany.
Montaż eq 3-2, teleskop newtona 150/750, modyfikowany canon450d, korektor komy baader mpcc mark iii plus parę dodatków z dwoma walizkami, aby nic się nie walało. Poniżej dokładnie opisuję stan zestawu oraz podaję link do zdjęć sprzętu i paru moich pierwszych zdjęć, jakie wykonałem tym zestawem.

Priorytet ma sprzedaż całości z odbiorem osobistym w Gorzowie Wielkopolskim, najszybciej jestem dostępny 5 października, ale zastrzegam, że może mi się trafić wyjazd służbowy.  Za całość chcę 2000 zł.

Link do zdjęć zestawu na google drive

- Teleskop Star Watcher newton 150/750 - blaszana tuba z oryginalnym wyciągiem i nowym dovetailem, szukaczem 30mm, z dodanym przeze mnie wiatrakiem na LG (na 6V) i ogrzewaniem LW (na 6V, drut o oporze 120 Ohm równomiernie nawinięty na 2mm płytkę aluminiową przyklejoną do LW, wszystko oklejone matową czarną taśmą, jedyny mankament – przewód zasilający pogrubia jedno z ramion LW, nie zauważyłem, aby szkodziło to na zdjęcia, ale chcę poinformować kupującego o wszystkich potencjalnym wadach)
Są delikatne zacieki na LG, widoczne na zdjęciach – pozostałość po poprzednim właścicielu i użyciu wody kranowej.

-Kitowe okulary 10 i 25mm, niestety  brak barlowa

-montaż eq 3-2 w walizce, spokojnie pozwał na klatki 30s,  60s już z mniejszym uzyskiem. Z własnoręcznie zrobionym podświetleniem lunetki biegunowej. Dwa lata temu kolimowałem lunetkę biegunową. Jeden mankament – jedna z śrub służąca do regulacji osi montażu góra/dół  trochę ciężko chodzi, nie wiem dlaczego, gwint na śrubie jest w porządku.

-Aluminiowy Trójnóg z zestawową półką

-Napęd w jednej osi, z rzepem do mocowania na trójnogu. Oryginalny koszyk na baterie. Niestety nie wiem gdzie podziałem oryginalne imbusy, służące do mocowania napędu, ale koszt to parę złoty.

-korektor baader mpcc mark iii, nie widziałem żadnych wad/uszkodzeń optyki

-Canon 450D, przebieg gdzieś pomiędzy 20-30k, filtr low pass zastąpiony filtrem Baadera, dwie baterie, ładowarka, kabel USB, dwie karty pamięci 4GB, adapter służący do podłączenia do teleskopu, kabel do interwalometru

-inne składniki zestawu: druga walizka, wygodna maska Bahtinova na magnes, nakładka z folią słoneczną, przedłużka 2”, adapter 2” -> 1.25”, śrubokręt phillips, dwa zasilacze 6V, przedłużka kabla 2.1/5.5, rozdzielacz 5.5/2.1 (niestety tylko na dwa, a przydałby się na 3, jeśli chcemy wszystko zasilać z 1 źródła, ale koszt to 10zł z przesyłką), zaślepka z chesire eye do zgrubnej kolimacji
 

Jeśli po zakupie wyjdą jakieś wady, o których nie poinformowałem to sprzęt oczywiście można zwrócić.
 

E: wszystkie zdjęcia były wykonane z podmieskiego nieba (sqm 20.23, czerwony kolor na lightpollutionmap.info), więc spoza miasta efekty będą lepsze. Procesowanie DSS i photoshop.

Edytowane przez MaciejW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sidiouss napisał:

Jeśli rozbiłbyś zestaw, to jestem zainteresowany korektorem komy baader mpcc mark iii :)

 

59 minut temu, kusy2000 napisał:

Zainteresowany jestem canonem :)

Jeśli przez miesiąc nikt nie zgłosi się na cały zestaw, to rozbiję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2019 o 19:41, writer` napisał:

Będę zainteresowany całością. Poszło PW :)

Rezerwacja :)

 

W dniu 15.09.2019 o 20:27, Agent Smith napisał:

Te fotki robiłeś bez guidingu?

Możesz podać długość i liczbę ekspozycji?

Guidingu brak.
Zdjęcia robione dwa lata temu, więc jedynie wiem ile mam raw-ów na dysku, iso800 za każdym razem
Hantle (m27) - 50x30s  + 24x60s
m13 - 15x30s + 6x60s
m101 - 16x60s + 6x120s
veil - 10x60s z filtrem OIII do wizaula

Edytowane przez MaciejW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.