Skocz do zawartości

Plejady z miasta, czyli jesień za pasem


cyberboss

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie w otatniej chwili, tuż przed zapisaniem pliku stwierdziłem, że tło jest za szare i postanowiłem je obciąć trochę. Natomiast po oglądnięciu fotki Piotra mam wątpliwości czy dobrze zrobiłem. Oczywiście i tak mi sporo brakuje do jego poziomu obróbki...

Spróbuję jutro jeszcze raz nad tym popracować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest mierzalne. Ustalasz sobie jakiś poziom właściwy dla siebie i zawsze możesz do niego wrócić. Nie masz wtedy wątpliwości czy tło jest " za szare" czy nie.

Nie wiem czy obrabiasz ale chyba każdy soft ma narzędzie do oceny jasności piksela względem sygnału bieli ( 100%, wartość 255 luminancji)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zebrałem klatki 50x60s i 38x180s i sam się zastanawiam, czy jest sens akwizycji materiału o różnych długościach ekspozycji? Jak i tak wszystko potem jest wrzucane do jednego wora...

Chyba gdzieś czytałem, że robiąc tak zwiększamy dynamikę stacka (czy to nie HDR?). Jak się to ma w praktyce to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cyberboss napisał:

No dobra, prezentuję wersję ostateczną, póki co. Zostawiam ten materiał w spokoju, bo od patrzenia na te siostry już mi oczy puchną... :glasses:

@cyberboss, materiał całkiem niezły. Ale moim zdaniem trochę go za mało, żeby wyciągać histogram aż tak bardzo jak postanowiłeś.

Z tego materiału zrobiłbym obrazek jednak bardziej stonowany, jak niżej. Bez "szaleństwa", a i tak widać na nim co trzeba. ;)Plejady_crop_4440_3300_resize_2000.thumb.jpg.8b4f0f85d866d1088a053baa216545da.jpg

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bas.sic napisał:

@cyberboss Jak powalczysz jeszcze z kolorowym szumem to dla mnie najlepsze... :)

Miałem już tego nie ruszać, ale...   ...przekonałeś mnie

M45_ver_I.thumb.jpg.27c730be5ec8df633052ec5b12b6f0c6.jpg

4 godziny temu, diver napisał:

@cyberboss, materiał całkiem niezły. Ale moim zdaniem trochę go za mało, żeby wyciągać histogram aż tak bardzo jak postanowiłeś.

Z tego materiału zrobiłbym obrazek jednak bardziej stonowany, jak niżej. Bez "szaleństwa", a i tak widać na nim co trzeba. ;)

 

Zdaję sobie sprawę, że mając więcej materiału wyszłoby lepiej, łatwiej walczyłoby się z szumem. Natomiast zależało mi, żeby wylazły wszystkie subtelne szczegóły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.