Skocz do zawartości

Eos 300D


astro_amator

Rekomendowane odpowiedzi

Wyczytałem trochę.

Czyli mojego teleskopu Newtona średnica: 200mm , ogniskowa: 800mm, światłosiła: f4 dotyczą: dość duża koma przy 300D ( idzie pozbawic teleskop komy za pomoca niestety drogiego korektora ), po części abberacja sferyczna chociaż w mniejszej mierze ( da się wyeliminować koolimatorem ). Jest także astygmatyzm ale nie wiem czy dotyczy Newton'ów?

 

Pozdrawiam. Tomasz Szultka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę wielkie dzięki za wszytkie odpowiedzi. Teraz już mniej więcej wiem o co chodzi. Musze ten wątek jeszcze raz sobie [rzeczytać od początku.

 

Ale mam jeszcze jedno pytanie:

Czy przez ten korektor komy moge cos stracić na jasności lub kontrastowości obrazu?

 

Pozdrawiam.

 

Wręcz przeciwnie, ten korektor niweluje komę i krzywiznę pola czyli aberracje najbardziej przeszkadzjące w astrofotografii jasnym Newtonem czyniąc z niego astrograf :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem trochę.

Czyli mojego teleskopu Newtona średnica: 200mm , ogniskowa: 800mm, światłosiła: f4 dotyczą: dość duża koma przy 300D ( idzie pozbawic teleskop komy za pomoca niestety drogiego korektora ), po części abberacja sferyczna chociaż w mniejszej mierze ( da się wyeliminować koolimatorem ). Jest także astygmatyzm ale nie wiem czy dotyczy Newton'ów?

 

Pozdrawiam. Tomasz Szultka.

 

Kolego :o Lustro paraboliczne w Newtonie jest z definicji pozbawione aberracji sferycznej to po pierwsze a o astygmatyzmie też zapomnij w polu widzenia 300D :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż strzeliłem kilka byków ( wybaczcie ale jestem zielony a teraz chciałbym jak najwięcej sie dowiedzieć co i jak ;) ) ciesze się z twojej wiadomosci Januszu. Wychodzi na to, że jak dołoże korektor komy to mam fajny sprzęcik do astrofoto ( Zaprojektowany juz mam swój statyw, teraz pracuje nad przenośnym równie stabilnym statywem :) )

 

Dzieki za wszelkie odpowiedzi, jak będe mial jakieś pytania to sie dopytam. :):Salut:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam znalazłem Canon Digital Rebel ( rozumiem że to amerykański odpowiednik 300D ) za 419 USD z obiektywem EF-S 18-55mm.

W przeliczeniu na polskie złotówki jest to 1240 zł. + koszty przesyłki.

 

http://www.shopcartusa.com/Product/8861A00...l_EF-S_18-55mm/

 

Chciałbym ten aparat sprowadzić z USA, czy taki obiektyw EF-S nadaje się dobrze do astrofoto?

 

Jeszcze do tego będe musiał dokupić oczywiście bateryjki, ładowarke, karty pamięci ( laptopa naszczęscie mam ) + własnorobny statyw i usprawnienie głowicy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.