Skocz do zawartości

Pyły w Cefeuszu


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie potrafię. Może kiedyś, ale przy jakimkolwiek wyciąganiu wyłażą mi takie kłaki. Tu był masked stretch, ale próbowałem też jak zwykle arcsinstretch, ale jest podobnie.

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek, a takie są dobre?

 

https://www.astrobin.com/full/371025/B/?real=&mod=

 

https://www.astrobin.com/full/8j3kmi/B/?real=&mod=

 

https://www.astrobin.com/full/395101/0/

 

Wiem, że czego bym nie miał, to źle i nikomu nie pasuje, ale zakładam że jednak może to być wina kolimacji. Chce dodać pająka i popracować CCD inspektorem nad kolimacją, nawet dzisiaj próbowałem bo widzę, że coś jest nie tak. Zakładam, że to się da poprawić i to bez większego trudu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, nie chodzi przecież o sprzęt. Fajny obiekt zarejestrowałeś. Gwiazdy masz w centrach zgaszone i mają jakiś taki morski kolor, a na zewnątrz idą w biel. Centra się spaliły, trudno, już nic z tym nie zrobisz, chyba, że będziesz je pędzlował przez miesiąc. Myślę, że niebo na ten obiekt masz za jasne. Szum jest spory (akceptowalny), a to przecież 6,5h z szybkiego instrumentu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, count.neverest napisał:

Kuba, nie chodzi przecież o sprzęt. Fajny obiekt zarejestrowałeś. Gwiazdy masz w centrach zgaszone i mają jakiś taki morski kolor, a na zewnątrz idą w biel. Centra się spaliły, trudno, już nic z tym nie zrobisz, chyba, że będziesz je pędzlował przez miesiąc. Myślę, że niebo na ten obiekt masz za jasne. Szum jest spory (akceptowalny), a to przecież 6,5h z szybkiego instrumentu. 

to wypalenie w środku o efekt użycia masked stretch. Jak robię histogramem, to tego nie ma, ale gwiazdy są większe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kubaman napisał:

Romek, a takie są dobre?

Żebyś miał przynajmniej takie jak na podlinkowanych ... czego Ci życzę. Sam walczę o jak najlepszą kolimację wiesz przecież. Nie napisałem tego wyżej od tak albo żeby Ci "dopiec". Sam raczkuję w temacie osiowości, dla Ciebie też pewne rzeczy są nowe. Wszystko zależy od chęci ale wierzę że dasz radę go skolimować. A wiesz że ja po tylu latach dopiero niedawno odkryłem co to porządne ustawienie na polarną, że nie należy guidować czasami 2-3s a ostrość to warunek krytyczny? ... Serio. Możesz kupować co chcesz jak każdy i na pewno nie jestem przeciwko Tobie ani nikomu na forum. Nie rzucam Ci kłód pod nogi. Powyższym wpisem stwierdziłem tylko fakt który widać na zdjęciu i mam nadzieję że to Cię tylko motywuje i daję power do dalszej walki z setupem. Wiem że frustracja może narastać. Ja bym się czuł sfrustrowany wydając takie pieniądze na sprzęt i dostał to co większość kupujących - piękny teleskop o pięknie brzmiącej nazwie i .... a dobra nie dokończę. ;)

Trzymam kciuki, wspieram, wypiję piwko za Twoje zdrowie.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, dziki napisał:

A jakimi?

Najlepiej bez guide :) ale nie każdego stać na DDMa.

Wszedłem na 5s i na razie przy tym zostanę.  Ale to tylko dzięki ustawieniu polarnej w SharpCap. Wcześniej zawsze lunetka i bywało różnie.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, _Spirit_ napisał:

Z dzisiejszej sesji: na montażu siedzi RC6 + guider (tuba przeważona w lewo), 2x ciężarki. Guid 5 sek, wieje mocno.

 

2019-09-18_22h56_43.png

Jaka jest skala na pixel guidera ?. Można w Maximie wykres przełączyć na arcsec. RC jest krótki, więc wiatr tak mocno nie przeszkadza jak w długiej tubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.