Skocz do zawartości

Już mam dosyć tego że oprogramowanie mysli że mysli za nas.


paol

Rekomendowane odpowiedzi

Z mojego punktu widzenia.

1. Maxim

- ktos mysli ze zaplaci i wszystko sie samo zrobi ?

a no nie - musi kupic jeszcze np. pixinsight bo sam maxim g. potrafi.

a do tego plate solve ... eeeee nie to przecie tylko 2k pln nie ma za to plate solve w zestawie :)

2. SGP.... o jeeeez

ma plate solve ale co z tego ?

3 dni i zadziała :).... plate solve

3. Nebulosity ... hmm

działa w zakresie w którym ma działać.

4. pixinsight ... o kur...

3 lata i zrobisz to co chciałeś zrobić :)

5. DSS...

robi co robi i nie używaj do niczego innego niż nazwa wskazuje :)

 

To tak na szybko podsumowanie . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta lista jest jak by sytuacją gdzie masz wszystkie części maszyny a mimo to nie potrafisz jej złożyć w całość bo za mało o tym wiesz. I tylko narzekasz. Bez urazy.

Plate solving w sgp wcale nie trwa długo. Od klopotliwych sytuacji w orientacji na niebie masz blind solving. 

Pix ma po prostu wiele narzędzi, po co ma cię to przerażać? Używaj tylko tych których rozumiesz jak, a reszty się naucz z czasem.

A co Ps jest inny? Ludzie co go używają 10 lat często nie wykorzystują jego 100 % możliwości, a zdjęcia robią dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

@paoljak chcesz zobaczyć jak oprogramowanie myśli za nas to sobie odpal Topas DeNoise Ai albo StarNet. 

Czasami się zastanawiam po co ludzie inwestują w soft typu Pix, Maxim jak potrzebują np. Apt, Sips. To tak jakby do kwiaciarni kupić sobie SAP'a.

pk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne. Ja się często zastanawiam dlaczego niektórzy ludzie nie używają rylców i młotków? W końcu można też tworzyć w glinie albo w kamieniu.

Drogi kolego Bas.sic - proszę tylko bez obrazy-  to co napisałeś świadczy tylko i wyłącznie o nieznajomości różnic pomiędzy wymienionymi softami. A zapewniam Cię że są i to na tylko istotne że na pewnym poziomie działania zakup Pixa czy PSa jest koniecznością. Maxim to inna sprawa - według mnie można go zastąpić czymś innym. Ale obróbka wymaga narzędzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wessel napisał:

No jasne. Ja się często zastanawiam dlaczego niektórzy ludzie nie używają rylców i młotków? W końcu można też tworzyć w glinie albo w kamieniu.

Drogi kolego Bas.sic - proszę tylko bez obrazy-  to co napisałeś świadczy tylko i wyłącznie o nieznajomości różnic pomiędzy wymienionymi softami. A zapewniam Cię że są i to na tylko istotne że na pewnym poziomie działania zakup Pixa czy PSa jest koniecznością. Maxim to inna sprawa - według mnie można go zastąpić czymś innym. Ale obróbka wymaga narzędzi...

@wessel Chyba źle odczytałeś to co napisałem.

Ja wiem jakie są różnice pomiędzy wymienionymi softami. Wiem też, że na pewnym etapie konieczne jest przejście z np. Sips na Maxim'a czy SGP, czy z PS na PIX. Sam tą drogę przeszedłem.

1. Odniosłem się do tytułu wątku "Już mam dosyć tego że oprogramowanie myśli że myśli za nas." dając za przykład oprogramowanie typu Topas DeNoise Ai czy StarNet które rzeczywiście wykorzystuje algorytmy Deep Learningu czy uczenia maszynowego. Tutaj ono rzeczywiście myśli za nas, bo samo dostosowuje algorytm działania do danej sytuacji. W przypadku SGP, Maxim o tym nie ma mowy, tam są zaszyte algorytmy które w prosty sposób przeliczają dane i dają wynik.

2. Pisząc natomiast o "Czasami się zastanawiam po co ludzie inwestują w soft typu Pix, Maxim jak potrzebują np. Apt, Sips. " chodziło mi o to, że często mam wrażenie, że mamy do czynienia z przerostem formy nad treścią. Ludzie kupują Maxim'a po to aby wykonywać prostą akwizycję (bez ditheringu) + gudiding. Po co?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2019 o 03:56, paol napisał:

4. pixinsight ... o kur...

 

MISZCZ :D padłem ......

 

Swoją drogą ... 230 ojro za ten soft to sporo ale przy jego potencjale warto wydać tę kasę , można się nawet umówić z kimś i wziąść licencje na 2 osoby (tak można pytałem u źródła) przy czym deklarujesz że posiadasz 2 maszyny na których pracujesz. Dostajesz licencję i możesz ją wrzucić na dowolną ilość PC deklarując że jesteś oczywiście ich właścicielem ;) Aż się dziwie że nikt tu nie robi zakupu grupowego ....

Cytat

 2.6 Do you impose restrictions on the number of installations per license?

Absolutely not. Our commercial users have the right to install and use PixInsight on any computer they own. The only limit is that only the licensed users have the right to use their copies of PixInsight. Other than the fact that a commercial licensee cannot share his/her copy of our software, we impose no restrictions.

 

Edytowane przez komprez
  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, komprez napisał:

 Aż się dziwie że nikt tu nie robi zakupu grupowego ....

 

Pewnie dlatego :emotion-5: Równie dobrze można by pirata ściągnąć.

Cytat

2.6 Do you impose restrictions on the number of installations per license?

The only limit is that only the licensed users have the right to use their copies of PixInsight.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bas.sic napisał:

@wessel Chyba źle odczytałeś to co napisałem.

Ja wiem jakie są różnice pomiędzy wymienionymi softami. Wiem też, że na pewnym etapie konieczne jest przejście z np. Sips na Maxim'a czy SGP, czy z PS na PIX. Sam tą drogę przeszedłem.

1. Odniosłem się do tytułu wątku "Już mam dosyć tego że oprogramowanie myśli że myśli za nas." dając za przykład oprogramowanie typu Topas DeNoise Ai czy StarNet które rzeczywiście wykorzystuje algorytmy Deep Learningu czy uczenia maszynowego. Tutaj ono rzeczywiście myśli za nas, bo samo dostosowuje algorytm działania do danej sytuacji. W przypadku SGP, Maxim o tym nie ma mowy, tam są zaszyte algorytmy które w prosty sposób przeliczają dane i dają wynik.

2. Pisząc natomiast o "Czasami się zastanawiam po co ludzie inwestują w soft typu Pix, Maxim jak potrzebują np. Apt, Sips. " chodziło mi o to, że często mam wrażenie, że mamy do czynienia z przerostem formy nad treścią. Ludzie kupują Maxim'a po to aby wykonywać prostą akwizycję (bez ditheringu) + gudiding. Po co?

 

To faktycznie źle odczytałem. Sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, komprez napisał:

MISZCZ :D padłem ......

 

Swoją drogą ... 230 ojro za ten soft to sporo ale przy jego potencjale warto wydać tę kasę , można się nawet umówić z kimś i wziąść licencje na 2 osoby (tak można pytałem u źródła) przy czym deklarujesz że posiadasz 2 maszyny na których pracujesz. Dostajesz licencję i możesz ją wrzucić na dowolną ilość PC deklarując że jesteś oczywiście ich właścicielem ;) Aż się dziwie że nikt tu nie robi zakupu grupowego ....

 

Można na dwie licencje? ale jak tego użyjesz? Po rejestracji licencji na jednym PC nie masz możliwości używać go na innym na tej samej licencji (musisz ją odświeżać) przynajmniej ja się z tym spotkałem. Chyba że się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licencja Pixinsight jest rejestrowana na login i hasło jednej osoby. Nie wiem jak jest to możliwe dla 2 osób? Przy zakupie trzeba podać maila...

Popytam Juana...

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2019 o 11:48, wessel napisał:

Licencja Pixinsight jest rejestrowana na login i hasło jednej osoby

Tak jest .... ale po aktywacji na jednym PC w celu użycia tego na następnym trzeba przekopiować ręcznie plik aktywacyjny w dokładnie to samo miejsce na drugim PC co w poprzednim.

Jest to opisane w FAQ Pix-a. 

 

Cytat

Your license file is a small plain text file with the name PixInsightLicense. It is located on a specific folder on each supported platform:

On Linux and FreeBSD:
$HOME/.PixInsight

On macOS:
$HOME/Library/PixInsight

On Windows:
%UserProfile%\AppData\Roaming\Pleiades

where $HOME or %UserProfile% represent your home folder, that is, your personal folder where you usually have your documents, images, music, etc., on each operating system.

If you simply copy your license file to the same folder of another machine you own (you can create the folder if it doesn't exist), the commercial PixInsight application will run on that machine without asking for an online license activation.

 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.