Skocz do zawartości

Ostrzeżenie przed użytkownikiem Nowator1987


_vk_

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Takich oszustów na OLX i czasami pewnie i Naszych forach jest kilka osobników (bardziej na OLX itp.).

Jak nie ma możliwości płatności przy odbiorze (nawet tylko jako opcja sprawdzająca), a ktoś jest gdzies indziej, towar ma szwagier, spotkanie jes utrudnione bo praca 24h, albo choroba albo choroba żony itd.itp. to najczęściej oznacza oszustwo (dla mnie zawsze).

Wyznaję zdrową zasadę, której się trzymam - sprzedającemu musi tak samo zależeć na transakcji jak kupującemu (w końcu chce sprzedać) więc bedzie dążył do bezproblemowej transakcji.....proste i bardzo weryfikujace.

 

Zresztą na ostatnich 8-10 zakupów na forach astro tylko dwa,trzy były zgodne z opisem, a jeden nawet w stanie lepszym niż twierdził sprzedający. Pozstałe miały wady ukryte, widoczne od razu po wzięciu w rekę, jeden przedmiot dosłownie rolzeciał mi się po rozpakowaniu. Na zapytanie odnośnie wad, zawsze dostawąłem odpowiedź wymijającą przeważnie z gatunku "widziały gały co brały". Więc niedaleko trzeba szukać.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, endriu624 napisał:

Właśnie chodzi o to że takiej umowy nie ma

Nie obraź się, ale kompletnie nie masz pojęcia o czym piszesz, więc nie rób proszę zamieszania. Najlepiej usuń tego posta, bo jeszcze ktoś kto został oszukany to przeczyta i uzna, że w takiej sytuacji nie może nic zrobić, albo jakiś cwaniak stwierdzi, że w takim razie od dziś wystawia lewe oferty i będzie z tego ciągnął kasę bez żadnych konsekwencji. 

Umowa sprzedarzy nie musi być sporządzona na piśmie (poza szczególnymi przypadkami jak np. nieruchomości) ani nie musi być na "legalnych portalach aukcyjnych" (cokolwiek by to miało znaczyć).

Wg. tego co piszesz np. zakup w sklepie nie oznaczałby zawarcia umowy, bo nie ma formy pisemnej. Jeśli twierdzisz, że nie mam racji i jest inaczej, to podeprzyj to przepisami (np. o wymogu formy pisemnej przy zakupie rzeczy). Zresztą fakt, że toczy się w tej sprawie postępowanie zdaje się świadczyć o tym, że nie jest tak jak piszesz. A że ciągnie się to tak długo, to niestety tylko potwierdza moje wcześniejsze spostrzeżenie na temat sprawności działania wymiaru sprawiedliwości. Na pewno nie pomaga tu niezgłaszanie przestępstw przez poszkodowanych przekonanych.

 

Cały ten nasz Nowator to nie żaden wyrafinowany mistrz zbrodni, tylko cwaniaczek, który żeruje na ludzkiej naiwności i niewiedzy - oraz właśnie na przekonaniu poszkodowanych, że w takiej sytuacji nic się nie da zrobić.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, wampum said:

 

Zresztą na ostatnich 8-10 zakupów na forach astro tylko dwa,trzy były zgodne z opisem (...) Pozstałe miały wady ukryte, widoczne od razu po wzięciu w rekę, jeden przedmiot dosłownie rolzeciał mi się po rozpakowaniu. Na zapytanie odnośnie wad, zawsze dostawąłem odpowiedź wymijającą przeważnie z gatunku "widziały gały co brały". Więc niedaleko trzeba szukać.....

Mam niestety dokładnie takie same doświadczenia. "Rżnięcie głupa" przez nawet dosyć znanych ludzi z forum..bardzo przykre (poza stratami finansowymi)

Dobra, dosyć, nie będę się użalał. :)

Trzeba dmuchać na zimne, dopytywać, prosić o dodatkowe fotki, w miarę możliwości odbierać osobiście lub zastrzegać sobie prawo do zwrotu.

 

 

  • Dziękuję 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Nie obraź się, ale kompletnie nie masz pojęcia o czym piszesz, więc nie rób proszę zamieszania. Najlepiej usuń tego posta, bo jeszcze ktoś kto został oszukany to przeczyta i uzna, że w takiej sytuacji nie może nic zrobić, albo jakiś cwaniak stwierdzi, że w takim razie od dziś wystawia lewe oferty i będzie z tego ciągnął kasę bez żadnych konsekwencji. 

Umowa sprzedarzy nie musi być sporządzona na piśmie (poza szczególnymi przypadkami jak np. nieruchomości) ani nie musi być na "legalnych portalach aukcyjnych" (cokolwiek by to miało znaczyć).

Wg. tego co piszesz np. zakup w sklepie nie oznaczałby zawarcia umowy, bo nie ma formy pisemnej. Jeśli twierdzisz, że nie mam racji i jest inaczej, to podeprzyj to przepisami (np. o wymogu formy pisemnej przy zakupie rzeczy). Zresztą fakt, że toczy się w tej sprawie postępowanie zdaje się świadczyć o tym, że nie jest tak jak piszesz. A że ciągnie się to tak długo, to niestety tylko potwierdza moje wcześniejsze spostrzeżenie na temat sprawności działania wymiaru sprawiedliwości. Na pewno nie pomaga tu niezgłaszanie przestępstw przez poszkodowanych przekonanych.

 

Cały ten nasz Nowator to nie żaden wyrafinowany mistrz zbrodni, tylko cwaniaczek, który żeruje na ludzkiej naiwności i niewiedzy - oraz właśnie na przekonaniu poszkodowanych, że w takiej sytuacji nic się nie da zrobić.

Prawo konsumenckie obowiązuje tylko między podmiotem a osobą fizyczną , Natomiast zakupy od osoby fizycznej nie będące podmiotem , obowiązują nieco inne zasady i tu nie obowiązuje już prawo konsumenckie, chyba że jest sporządzona umowa kupna sprzedaży, 

Jeżeli kupimy od kogoś  przedmiot o wartości  od 1000 zł  wzwyż, to mamy już obowiązek zapłacić podatek w wysokości  2 %

 

Przy prywatnej e-sprzedaży nie ma prawa zwrotu towaru ...

 

 
Wracając do Nowator 1987 , to prawie od 9 lat wyciska kasę z ludzi , i to nie jest cwaniactwo,  tylko wyrachowanie , bo cały czas się uczy i doskonali sztukę oszukiwania ludzi.
Edytowane przez endriu624
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, _vk_ napisał:

Niska szkodliwość

to jedna z najwiekszych głupizn jakie słyszę od wielu lat, chyba że jestes prokuratorem lub sędzią i tak kończysz odpowirdnio  niektóre postępowania lub wokandy ?

Co do poczty jest teraz możliwość  sprawdzenia paczki przy odbiorze. Tak kupowałem okular więc jest to sprawdzona wiadomość. 

Jezeli nie znam osobiście kupującego tylkl tak kupuję, a jesli się na to nie godzi rezygnuję z zakupu. 

Co do złożenia zawiadomienia o przestepstwie (bo pszustwo to zawsze przestepstwo bez względu na kwotę) zawsze opłaca się to zrobić   gdyż nie mozemy z góry na który "typ" pszusta trafimy

 Pierwszy to osoba licząca na to, że pokrzywdzony nie złozy zawiadomienia, bo mu się nie chce, bo mu sie wmowi, że to nie przestepstwo, że mała szkodliwość,  albo że to sprawa z powództwa cywilnego itd. Wachlarz jest naprawdę szeroki. Tego typu osoby najczęściej  po przedstawieniu żewnej historyjki oddają pieniądze,  a jak mają zawoasy, to bardzo szybko oddają.

Drugi typ to recydywa, która ma wszystko w d..... i dla nie nie problem iść znów siedzieć, bo tam niejednokrotnie ma lepiej niż na wolności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, endriu624 napisał:

Prawo konsumenckie obowiązuje tylko między podmiotem a osobą fizyczną , Natomiast zakupy od osoby fizycznej nie będące podmiotem , obowiązują nieco inne zasady i tu nie obowiązuje już prawo konsumenckie, chyba że jest sporządzona umowa kupna sprzedaży, 

Jeżeli kupimy od kogoś  przedmiot o wartości  od 1000 zł  wzwyż, to mamy już obowiązek zapłacić podatek w wysokości  2 %

Naprawdę, przestań, bo - z całym szacunkiem - piszesz głupoty, i to szkodliwe. Po co mieszasz do tematu z zakresu prawa karnego (konkretnie art. 286 kk) przepisy dotyczące sprzedaży konsumenckiej (niemające tu w ogóle zastosowania), czy dotyczące podatku od czynności cywilnoprawnych? Te linki, które tu wrzucasz wrzucasz, nie mają żadnego związku z tym tematem.

 

BTW przepisy konsumenckie dotyczą tylko - co za zaskoczenie! - konsumenta, czyli osoby fizycznej dokonującej z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową, że tak zacytuję z kodeksu cywilnego. W każdym innym przypadku, także wtedy, gdy jedna osoba fizyczna kupuje coś od innej (czyli mówiąc po ludzku - Kowalski kupuje od Maliniaka), nawet jak umowa sprzedaży jest na piśmie, to nie mają one zastosowania.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś byłem oszukany na małą kwotę , na forum AM , gość wysłał mi na pw lipny nr. przesyłki z poczty  że paczka została wysłana. Jak chciałem dochodzić swoich praw , to skończyło się to tylko informacją , czemu wybrałem ten rodzaj transakcji , a nie za pobraniem. Na poczcie usłyszałem tylko pytanie czy paczka była ubezpieczona.  i  oczywiście kazano mi się zwrócić do nadawcy paczki o wyjaśnienia.

Dlatego przy tego typu oszustwach wiem po własnym doświadczeniu że kasa jest przeznaczona na stratę. i tylko kupuję  od starych znanych forumowiczów płacąc przelewem i to tylko na małe sumy.

Na OLX kupiłem Celestrona  25x100  za pobraniem i ze sprawdzeniem zawartości. Lornetkę rozpakowałem przy kurierze , lornetkę dokładnie obejrzałem , i dopiero wtedy wypłaciłem kurierowi kasę. 

Edytowane przez endriu624
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://glos24.pl/glos24/region-bochenski/wiadomosci/item/15189-w-wieku-12-lat-odkrylem-komete…

Z dostępnych mi źródeł udało mi się ustalić, że odkrycia musiał dokonać w 1999 lub 2000 roku. Wtedy na niebie były 2 komety odkryte przez Japończyków - C/1999 E1 (Li) (odkrywca może być też Chińczykiem, identyfikacja przez nazwisko) oraz C/2000 W1 (Utsunomiya-Jones) (była także kometa 147P). Dodatkowo, gdyby J. Kawnik wysłał zgłoszenie do CBAT najpewniej otrzymałby współodkrycie jednej z nich... 
Niestety Pan Kawnik nie był w stanie zobaczyć ani jednej z tych komet z uwagi na ich jasność - potrzebowałby na prawdę dużego teleskopu, bo obie komety miały jasności ~16 magnitudo ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, astrokarol napisał:

To nie znaczy, że masz prawa tego zgłosić i mieć szanse na odzyskanie pieniędzy.

Kiedyś włamano mi się do samochodu i skradziono mi  radio , była policja,  zrobiła fotki , a za dwa tygodnie dostałem list polecony z policji, że śledztwo zostało umorzone , bo sprawca był nie wykrywalny , oraz była chyba informacja o małej szkodliwości ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu sprawy oszustw internetowych lepiej jest zgłaszać bezpośrednio np. listem poleconym do prokuratora , a nie na policję.Wtedy mamy większe szanse na  odzyskanie kasy.

tak jak w instrukcji w linku.

 

https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/co-maja-zrobic-ofiary-internetowych-oszustow-instrukcja-postepowania/

 

Co do zwrotu pieniędzy przez oszusta ,jeżeli będzie mu udowodniona wina , to raczej  ani policja ani prokurator nie mają takiej mocy prawnej , chyba jedynie sąd i wyrok sądowy decyduje tu o zwrocie pieniędzy , komornik chyba tylko na wniosek sądu działa.

Edytowane przez endriu624
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam taką historię jak człowiek, taki cwaniaczek ze stolycy nie zapłacił za tynkowanie domu. Nie miał ochoty zapłacić "i co mu zrobisz". A robotnicy to byli prości ludzie, nie znali się na prawie i tych wszystkich zawiłościach kodeksowych. Ale wsadzili człowieka do bagażnika, wywieźli do lasu ...i tak się składa, że bardzo szybko odzyskali swoją należność.

No cóż, nie wiem czy jest to godne polecenia, ale w tym wypadku było skuteczne :)

A to tak mi się przypomniała scenka z filmu

 

 

Edytowane przez zdzichu
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzkrz - zabiłeś mnie. Pamiętam, jak ukradli mi kluczyki od auta w pubie i na komisariacie policjant przekonywał mnie żebym wpisał, że wymiana zamków wyniesie poniżej 500 (chyba) Wtedy nie podnieśli jeszcze do 1000 kwoty kradzieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, RomekAstrobaza napisał:

Prędzej czy później karma i do niego przyjdzie :)

Proszę, tylko przestańcie wypisywać o karmie, sprawiedliwości Bożej itp bo coś mi się wydaję, że to takie usprawiedliwienie samego siebie przed zrobieniem czegokolwiek. Będziemy mili, grzeczni, będziemy sobie tu pisać pierdoły, a Nowator1987 będzie oszukiwał kolejne osoby. Super. Jeśli _vk_ nie chce nic robić OK. Sam nie wiem czy bym nie machnął ręką i w porządku, tylko proszę nie piszcie mi pierdoł o karmie. Bo w ten sposób podchodząc do sprawy to proponuję się położyć, wziąć chipsy, browara, a resztę za nas zrobi karma.

Otwórzmy więzienia, rozwiążmy policje, sądy - przecież jest karma. Świetnie

Edytowane przez zdzichu
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zdzichu napisał:

Proszę, tylko przestańcie wypisywać o karmie, sprawiedliwości Bożej itp bo coś mi się wydaję, że to takie usprawiedliwienie samego siebie przed zrobieniem czegokolwiek. Będziemy mili, grzeczni, będziemy sobie tu pisać pierdoły a Nowator1987 będzie oszukiwał kolejne osoby. Super. Jeśli _vk_ nie chce nic robić OK. Sam nie wiem czy bym nie machnął ręką i porządku, tylko proszę nie piszcie mi pierdoł o karmie.

A co mam napisac?

Mnie nie okradł.

VK zrobi co chce z tym.fantem.

 

Tak jak mój wpis za wiele nie dał w dyskusji  - ale i Twój zbyt lotny też nie był ;)

 

Ale upieram.sie,.że prędzej czy później trafi kosa na kamień tyle w temacie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, _vk_ napisał:

krzkrz - zabiłeś mnie. Pamiętam, jak ukradli mi kluczyki od auta w pubie i na komisariacie policjant przekonywał mnie żebym wpisał, że wymiana zamków wyniesie poniżej 500 (chyba) Wtedy nie podnieśli jeszcze do 1000 kwoty kradzieży.

?????? Co ma kradzież wspólnego z oszustwem ? Kradzież podobnie jak kilka innych przestępstw np. uszkodzenie ma tzw "czyny przepołowione" posiadające swoje odpowiedniki w Kodeksie Wykroczeń i granicą jest tu obecnie wartość 500 zł, czyli do 500 zł wykroczenie, powyżej przestępstwo, prędzej była 1/4  minimalnego wynagrodzenia, a do chyba ok 2014 była to kwota 250 zł . Oszustwo jak napisałem prędzej zawsze jest przestępstwem.

"Wtedy nie podnieśli jeszcze do 1000 kwoty kradzieży"  - o co tu chodzi chyba sam autor nie ma pojęcia o czym pisze ?

 

Drugi rodzynek:

"a za dwa tygodnie dostałem list polecony z policji, że śledztwo zostało umorzone , bo sprawca był nie wykrywalny , oraz była chyba informacja o małej szkodliwości "  - czy z uwagi na niewykrycie oznacza małą szkodliwość. Pomijam kwestię, że prowadzenie śledztwa w sprawie kradzieży kluczyków  :)  jest  bardzo mało prawdopodobne. 

 

i trzeci:

"Tego typu sprawy oszustw internetowych lepiej jest zgłaszać bezpośrednio np. listem poleconym do prokuratora , a nie na policję"  -  jeżeli  zostaliście spławieni, bo komuś nie chciało się przyjąć zawiadomienia to tak, ale w jakim innym przypadku ma to sens ? - Ja nie wiem. 

 

Panowie - czemu służą te wpisy niemające żadnej merytorycznej podstawy ? Nie przynoszą żadnego pożytku nikomu poza oszustami.

To jak pisanie, że najjaśniejszą gwiazdą na niebie jest Venus.

 

 

 

 

 

Edytowane przez krzkrz
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, krzkrz napisał:

?????? Co ma kradzież wspólnego z oszustwem ? Kradzież podobnie jak kilka innych przestępstw np. uszkodzenie ma tzw "czyny przepołowione" posiadające swoje odpowiedniki w Kodeksie Wykroczeń i granicą jest tu obecnie wartość 500 zł, czyli do 500 zł wykroczenie, powyżej przestępstwo, prędzej była 1/4  minimalnego wynagrodzenia, a do chyba ok 2014 była to kwota 250 zł . Oszustwo jak napisałem prędzej zawsze jest przestępstwem.

"Wtedy nie podnieśli jeszcze do 1000 kwoty kradzieży"  - o co tu chodzi chyba sam autor nie ma pojęcia o czym pisze ?

 

Drugi rodzynek:

"a za dwa tygodnie dostałem list polecony z policji, że śledztwo zostało umorzone , bo sprawca był nie wykrywalny , oraz była chyba informacja o małej szkodliwości "  - czy z uwagi na niewykrycie oznacza małą szkodliwość. Pomijam kwestię, że prowadzenie śledztwa w sprawie kradzieży kluczyków  :)  jest  bardzo mało prawdopodobne. 

 

i trzeci:

"Tego typu sprawy oszustw internetowych lepiej jest zgłaszać bezpośrednio np. listem poleconym do prokuratora , a nie na policję"  -  jeżeli  zostaliście spławieni, bo komuś nie chciało się przyjąć zawiadomienia to tak, ale w jakim innym przypadku ma to sens ? - Ja nie wiem. 

 

Panowie - czemu służą te wpisy niemające żadnej merytorycznej podstawy ? Nie przynoszą żadnego pożytku nikomu poza oszustami.

To jak pisanie, że najjaśniejszą gwiazdą na niebie jest Venus.

 

 

 

 

 

Aby pokazać jak działają nasze służby wymiaru sprawiedliwości, i że Nowator1987 dalej będzie bezkarny, i dalej będzie oszukiwał na małe sumy pieniędzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2019 o 22:30, _vk_ napisał:

Dzięki Fornax, zdecydowałem, że zgłoszę a info że ktoś prowadzi dochodzenie może się przydać.

Zgłoś koniecznie, im więcej osób zgłosi tym większa szansa że może coś się bujnie w sprawie. Ja zgłosiłem chyba w kwietniu i jak na razie cisza, prócz pisma które przyszło po miesiącu kto zajmuje się sprawą. Gdy szedłem zgłosić wydrukowałem sobie historię korespondencji z tym osobnikiem, nr jego telefonów jakie miałem i jakie udało mi się znaleźć, kilka aktualnych ogłoszeń z OLX oraz temat z astromaniaka na temat jego oszustw i to wszystko załączyłem do zgłoszenia. 

 

Wkurzające jest, że teleskop i korektor który ode mnie kupił jest teraz wykorzystywany do takich celów :( 
 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dziś otrzymałem pismo z prokuratury, że podejrzany nie przebywa w miejscu zamieszkania i nie mogą go znaleźć. Więc postępowanie jest zawieszone, a prowadzone mają być poszukiwania....
W piśmie jest też informacja, że jest poszukiwany przez prokuratury w Ciechanowie, Bełchatowie, Koninie i Zielonej Górze, więc kilka osób na policję poszło w tej sprawie.

 

Edytowane przez DarX86
  • Lubię 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.