Skocz do zawartości

Galaktyka Fireworks (NGC 6946) & NGC 6939


rambro

Rekomendowane odpowiedzi

Widać że fotka ma potencjał ale kolory są spaprane na potęgę no i to pojaśnienie w centrum kadru - ludzie maja tendencje do psucia sobie fotek i zabawy nie wykonując kalibracji. Ostro ale mam nadzieje że Cie to zdopinguje bo warto nad nią popracować.

Edytowane przez .zombi.
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze wersje są inspiracją i zachętą do poprawek. Muszę odpocząć kilka dni od tej obróbki ... Na razie taka wersja mniej wyciągnieta.

fwg_out_nr.thumb.jpg.af2df902a998297327c3cf7e55478c5f.jpg

Wrzucam link do stacka (nowego), bo przerabianie jpg jest trudniejsze https://drive.google.com/open?id=1blkPPPNtQgRRIYbphBjmFtpNs2IYGky0

 

7 godzin temu, .zombi. napisał:

Widać że fotka ma potencjał ale kolory są spaprane na potęgę no i to pojaśnienie w centrum kadru - ludzie maja tendencje do psucia sobie fotek i zabawy nie wykonując kalibracji. Ostro ale mam nadzieje że Cie to zdopinguje bo warto nad nią popracować.

Trochę za bardzo chciałem żeby były te "fajerwerki" widoczne :). Kalibracja była. Dopiero uczę się tej kamery. Nie bardzo miałem czas na kombinowanie z flatami. Flaty zrobiłem i dark flaty ale trochę za krótkie dla tej kamery 1s, bo nie  bardzo miałem czym przyciemnić panel. Trochę inaczej skalibrowałem kolejny n-ty stack.

58 minut temu, wessel napisał:

Tam jest beżowo po całości , praktycznie cały kadr jest wypełniony IFN. Szalenie trudny do balansu kolorów

Oglądałem wcześniej tą galaktykę na zdjęciach z forum, ale dużo ich nie znalazłem.  Widziałem Twoją wersję ... i zastanawiałem się nad kolorami. Dziękuje za wyjaśnienia.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rambro napisał:

Wasze wersje są inspiracją i zachętą do poprawek. Muszę odpocząć kilka dni od tej obróbki ... Na razie taka wersja mniej wyciągnieta.

fwg_out_nr.thumb.jpg.af2df902a998297327c3cf7e55478c5f.jpg

Wrzucam link do stacka (nowego), bo przerabianie jpg jest trudniejsze https://drive.google.com/open?id=1blkPPPNtQgRRIYbphBjmFtpNs2IYGky0

 

Trochę za bardzo chciałem żeby były te "fajerwerki" widoczne :). Kalibracja była. Dopiero uczę się tej kamery. Nie bardzo miałem czas na kombinowanie z flatami. Flaty zrobiłem i dark flaty ale trochę za krótkie dla tej kamery 1s, bo nie  bardzo miałem czym przyciemnić panel. Trochę inaczej skalibrowałem kolejny n-ty stack.

Oglądałem wcześniej tą galaktykę na zdjęciach z forum, ale dużo ich nie znalazłem.  Widziałem Twoją wersję ... i zastanawiałem się nad kolorami. Dziękuje za wyjaśnienia.

 

Fajne ujęcie.

Pobawiłem się - moje spojrzenie na Twoją fotkę jest takie ;)

foto.jpg

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem zdjęcie referencyjne dla tych obiektów: http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=4&p=494378

Bogdan Jarzyna pisze o trudnościach z obróbką tego obiektu.  Jak widać, jest tam sporo pyłu o którym wspominał @wessel i dlatego są problemy z kolorem. Na moim zdjęciu ich nie widać bo to tylko 2h i kamera kolor, ale spróbowałem zrobić resize do 25% co daje duży wzrost SN i dynamiki kosztem rozdzielczości. Zdjęcie tylko mocno wyciągnięte, więc gwiazdy rozlane. Wydaje mi się, że to pojaśnienie jest właśnie na skutek przesłonięcia części kadru tymi pyłami?.

 

fg11_avg_bin_out.jpg.3a9f6b3f492bbb74551817fab78e5dcf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rambro

Poeksperymentowałem w domu ze stackiem.

1. Wyciągnięcie luminancji - w kolorze gradienty. 

2. Kalibracja tła - tylko w Astro Pixel udało mi się nie wyciąć sygnału.

3. Maksymalna dekonwolucja (100 iteracji).

4. BIN 2 razy 2

5 DDP

Dopiero widać że coś siedzi w tle. Jak byś miał 3x tyle materiału to może ...

 

1451008912_L_cal-lpcDeconvolvedScaled.jpg.f3c4fdd073369dbd91cd767bef895088.jpg

Wersja w kolorze. Nie bawiłem się galaktyką.

1fwg_stack_calg52.thumb.jpg.567de8fed9b32838561f0519ceca43ef.jpg

 

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem Twojego stacka @rambro. To tif po już po resize, i bardzo niekolorowy. Prawie szary. Dlaczego masz tak szarego staka?

Ilość materiału daje możliwość dość mocnego wyciągnięcia szczegółów bez masakrowania obrazka. Moim zdaniem za mocno ścinasz tło. Poniżej moja wersja bez sztuczek z kolorami na siłę. Starałem się pokazać trochę subtelności kadru bez syntetycznego wyciągania kolorów, których na staku nie ma. ;)

fwg_stack_my.thumb.jpg.f6c7ea7dee88f034fdd33a87e5ceac28.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.