Jump to content
Aurora

Takahashi EM-10 Temma2 jr

Recommended Posts

Z braku czasu na astrofoto sprzedam:

głowicę montażu wraz z pilotem, przeciwwagą, kablami, mocowaniem vixen. Z zewnątrz małe otarcia lakieru.

Cena 5900 do uzg. 

52259255_2094289067322777_4264812343499685888_n.jpg

DSC_7720.JPG.b4730d0822ca3593baf1f54136ac3799.JPG

DSC_7721.JPG.8b64ccb5af7a6f7a3e03e18677807f15.JPG

DSC_7722.JPG.5195d510059f24fa420a6b55d7100fc2.JPG

DSC_7724.thumb.JPG.78e382a03654e5647ba439131fef82cc.JPG

Kilka informacji o sprzęcie

Montaż jest stosunkowo mały, rozmiarami i wagą porównywalny do głowicy eq5 co czyni go świetnym na wyjazdy. Mieści się spokojnie w plecaku podręcznym i tak ze mną podróżował. 

Montaż po zakupie w zeszłym roku przeszedł konserwację i kasowanie luzów, więc nie trzeba przy nim nic robić. 

Po dokładnym ustawieniu na biegun, z powodzeniem można było stosować czasy exp do 3 minut dla ogniskowej 420mm i gwiazdy były punktowe.

Cena oczywiście do negocjacji

Hejka,

mocno rozważam... podeślę namiar na priv...zdzwonilibyśmy się jutro... miałbym parę pytań przed podjęciem decyzji...

Pozdr

i

Witam po dłuższej nieobecności, ale ... brak czasu :(

Informacyjnie: montaż dostępny wraz ze statywem, natomiast łoże w głowicy zostało wymienione  do zdjęć na baadera, dzięki czemu montaż jest jeszcze lżejszy, przy zachowaniu odpowiedniej sztywności. Tak więc mamy teraz w opcji do wyboru łoże o którym mowa w pierwszym poście lub to które przedstawiam teraz na foto.  inne akcesoria są oczywiście w zestawie, ale nie montowałem ich do wykonania tych zdjęć.

Cena 5500zł  Uważam jest bardzo dobra jak za tej klasy sprzęt z oferowanymi dodatkami.

Ja kupiłem kiedyś  samą gołą głowicę bez statywu i łoża za większą kwotę, w dodatku zainwestowałem w serwis montażu zaraz po zakupie.

DSC_0003.JPG

DSC_0021.JPG

Proponuję obniżkę na 5000 zł !!! Za głowicę z pilotem, okablowaniem, oryginalną przeciwwagą, prętem, śrubą mocującą, bez siodła (łoża mocującego dovetaila) oraz statywu.

Cena ostateczna, najwyżej montaż pójdzie do szafy na jakiś czas.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Montaż "Wirus 2020"
      A właściwie montażyk. Ponieważ mam od niedawna drukarkę 3D zająłem się analizą projektu podlinkowanego przez Gayosa w temacie o wydrukach 3D.
        • Love
        • Like
      • 52 replies
    • Astropolis w czasie pandemii - informacje o reklamie
      Nie chcę w tym miejsc rozwodzić się na temat aktualnej sytuacji epidemicznej (słyszymy to wszędzie z dużą intensywnością) więc przejdę od razu do rzeczy. Wielu członkom naszej społeczności wirus skomplikuje życie w sferze ekonomicznej i ten post chciałbym dedykować dla nich (dla nas?).
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 17 replies
    • MGAB-V249 - nowy rodzaj gwiazd zmiennych!
      Gwiazdy zmienne można poszukiwać na dwa sposoby. Obserwujemy losowy fragment nieba w poszukiwaniu obiektów zmieniających swój blask lub korzystamy z archiwalnych danych pomiarowych wykonanych przez różne obserwatoria astronomiczne (np. ASAS-SN, ZTF).
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 11 replies
    • Druk 3d. Projekty wydruków przydatnych w astronomii amatorskiej i nie tylko amatorskiej.
      @Adam_Jesion zachęcił mnie do założenia tematu odnośnie druku 3d. Z oczywistych względów nie ma sensu powielać treści poświęconych zagadnieniom sprzętowym, które można znaleźć w dedykowanych temu stronach/forach. To forum Astro, więc skupmy się naszym podwórku.
        • Like
      • 117 replies
    • Akcja grupowa - montaże Lupus AI
      Ruszamy z akcją zapisów na zakup naszych teleskopów! Oferowany montaż będzie miał sporo istotnych poprawek względem prototypu który przyjechał na jesienny zlot i który obecnie użytkuję. Będzie też przygotowany do instalacji enkodera i gdy skończymy obecnie projektowany sterownik to przyjedziemy i zainstalujemy wszystko co potrzeba.
        • Love
        • Like
      • 49 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.