Skocz do zawartości

Takahashi EM-10 Temma2 jr


Aurora

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka informacji o sprzęcie

Montaż jest stosunkowo mały, rozmiarami i wagą porównywalny do głowicy eq5 co czyni go świetnym na wyjazdy. Mieści się spokojnie w plecaku podręcznym i tak ze mną podróżował. 

Montaż po zakupie w zeszłym roku przeszedł konserwację i kasowanie luzów, więc nie trzeba przy nim nic robić. 

Po dokładnym ustawieniu na biegun, z powodzeniem można było stosować czasy exp do 3 minut dla ogniskowej 420mm i gwiazdy były punktowe.

 

Cena oczywiście do negocjacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Promocja, do głowicy Takahashi dodam statyw od montażu AZ5 dostosowany do Takahashi. 

Taki:

https://www.teleskopy.pl/Montaż-ALT-AZ-z-mikroruchami-i-stalowym-statywem-(AZ5,-TPL)-teleskopy-2517.html

Oczywiście bez głowicy alt-az (sam statyw)

Tym samym kupujący ma gotowy do użycia montaż. 

fotki mogę zrobić najwcześniej w weekend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam po dłuższej nieobecności, ale ... brak czasu :(

Informacyjnie: montaż dostępny wraz ze statywem, natomiast łoże w głowicy zostało wymienione  do zdjęć na baadera, dzięki czemu montaż jest jeszcze lżejszy, przy zachowaniu odpowiedniej sztywności. Tak więc mamy teraz w opcji do wyboru łoże o którym mowa w pierwszym poście lub to które przedstawiam teraz na foto.  inne akcesoria są oczywiście w zestawie, ale nie montowałem ich do wykonania tych zdjęć.

 

 

Cena 5500zł  Uważam jest bardzo dobra jak za tej klasy sprzęt z oferowanymi dodatkami.

Ja kupiłem kiedyś  samą gołą głowicę bez statywu i łoża za większą kwotę, w dodatku zainwestowałem w serwis montażu zaraz po zakupie.

DSC_0003.JPG

DSC_0021.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proponuję obniżkę na 5000 zł !!! Za głowicę z pilotem, okablowaniem, oryginalną przeciwwagą, prętem, śrubą mocującą, bez siodła (łoża mocującego dovetaila) oraz statywu.

Cena ostateczna, najwyżej montaż pójdzie do szafy na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.