Skocz do zawartości

Misje Apollo


Wojsa

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Książek na temat programu Apollo jest dość sporo, nie ma tomów do każdej misji, gdyż nie wszystkie były spektakularne i w zasadzie niektóre można by było zamknąć na 10 stronach. No chyba, że interesowałyby cię detale techniczne :)

 

W każdym razie w tym roku z okazji 50. rocznicy pojawiło się dość sporo pozycji, jest w czym wybierać :)

Załączam kilka tytułów.

Wg mnie najlepsza jest i tak pozycja 'Kierunek Księżyc', niestety nie do kupienia, tylko używka na Olx / Allegro. Mi się udało kupić rok temu właśnie tam.

 

Teraz wychodzą jeszcze nowe pozycje od wyd. Astra, myślę że warto je zakupić :) 

 

 

Zrzut ekranu 2019-10-8 o 12.53.03.png

Zrzut ekranu 2019-10-8 o 12.53.23.png

Zrzut ekranu 2019-10-8 o 12.53.35.png

Zrzut ekranu 2019-10-8 o 12.53.49.png

Zrzut ekranu 2019-10-8 o 12.54.03.png

Zrzut ekranu 2019-10-8 o 12.54.27.png

Zrzut ekranu 2019-10-8 o 12.55.31.png

Zrzut ekranu 2019-10-8 o 12.56.00.png

Zrzut ekranu 2019-10-8 o 12.56.20.png

astra_ww_kosmos.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dasionek napisał:

Jest Tez aplikacja NASA czy coś w tym stylu, że pokazane zdjęcia jak lecą na księżyc z różnych odległości  i słychać ich rozmowy 3dniowe nie pamiętam jak to się nazywa, ale jak poszukasz to znajdziesz 

Tutaj, polecam :)

https://apolloinrealtime.org/

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jest to a może raczej smutne że książki astronautów misji apollo poza Collinsem nie są wydane na polskim rynku.

Buzz Aldrin: Man from Earth, Return to Earth, Encounter with Tiber

Alan Bean :Apollo. An eyewitness Account by Astronaut ,

Eugene Cernan: The last Man on the Moon,

Charlie Duke: Moonwalker,

Edgar Michell: The way of the explorer,

David Scott Two sides of the Moon

Edytowane przez Wojsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Wojsa napisał:

ciekawe jest to a może raczej smutne że książki astronautów misji apollo poza Collinsem nie są wydane na polskim rynku.

Buzz Aldrin: Man from Earth, Return to Earth, Encounter with Tiber

Alan Bean :Apollo. An eyewitness Account by Astronaut ,

Eugene Cernan: The last Man on the Moon,

Charlie Duke: Moonwalker,

Edgar Michell: The way of the explorer,

David Scott Two sides of the Moon

Jest jeszcze Kierunek Księżyc - autor Alan Shepard brał udział w jednej misji Apollo, drugi autor Deke Slayton został co prawda uziemiony przez chorobę, ale był bardzo ważną postacią w całym programie i po latach również poleciał w Kosmos :) Dlatego ta książka jest wg mnie najlepsza - pisana przez ludzi, którzy byli w pierwszym rzędzie :) 

 

Są jeszcze fajne książki astronautów niekoniecznie z programu Apollo, np.:

Zrzut ekranu 2019-10-8 o 14.53.13.png

Zrzut ekranu 2019-10-8 o 14.53.24.png

Zrzut ekranu 2019-10-8 o 14.53.52.png

Zrzut ekranu 2019-10-8 o 14.54.17.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Wojsa napisał:

Mierząc ku gwiazdom czy Ścigając Księżyc - która zawiera więcej fotografii, grafik itp - bo nie wiem którą lepiej kupić w postaci papierowaj a którą ebook?

Wieczorem spojrzę, wrzucę kilka screenów, ale najlepiej to kup dwie w wersji papierowej :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeśli miałbym kupić jedną z dwóch przez Ciebie podanych to byłaby to zdecydowanie pozycja "Mierząc ku gwiazdom", ale opieram się wyłącznie na kwestiach estetyczno-wizerunkowych - tak jak Twoje pytanie :)

 

Generalnie tego typu książki to nie są albumy i ilość zdjęć jest bardzo ograniczona. Nie mniej jednak pozycja "Mierząc ku gwiazdom" posiada ich więcej i są to fotografie kolorowe. Można powiedzieć, że są bodajże 2, czy 3 wklejki z kilkoma stronami zdjęć. Ponadto pozycja ta jest ładniej wydana, tzn. twarda oprawa, większy format, bardziej dobrany krój pisma - widać, że się postarali.

 

Poniżej kilka obiecanych zdjęć :) 

2019-10-15 21.24.13.jpg

2019-10-15 21.24.26.jpg

2019-10-15 21.24.42.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
3 minuty temu, Wojsa napisał:

Ostatnio odkryłem serial Z Ziemi na Księżyc z 1998 roku opowiadający o programi Apollo. I jestem pod wrażeniem , a zarazem jestem zdziwiony  że wcześniej o nim nie słyszałem.

https://www.filmweb.pl/serial/Z+Ziemi+na+Księżyc-1998-40408

Serial ten ma w pewnym stopniu fikcyjną fabułę, np. motyw dziennikarza-specjalisty od spraw misji Apollo jest wymyślony. Może dlatego nie zdobył tak dużej popularności. Ale tak czy inaczej warto obejrzeć. Jest obecnie dostępny na netflixie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MaciejK87 napisał:

Serial ten ma w pewnym stopniu fikcyjną fabułę, np. motyw dziennikarza-specjalisty od spraw misji Apollo jest wymyślony. Może dlatego nie zdobył tak dużej popularności. Ale tak czy inaczej warto obejrzeć. Jest obecnie dostępny na netflixie.

Ale jak na serial to i tak wiele się zgadza z rzeczywistością. Na HBOgo też jest dostepny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Chyba najlepszą i najbardziej obszerną relacją ze wszystkich misji Apollo jest "A Man on the Moon : The Voyages of the Apollo Astronauts" Andrew Chaikina. Na polskim amazonie można kupić nawet taniej niż na Book Depository.

 

EDIT: Właśnie odkryłem, że w zeszłym roku ukazało się polskie tłumaczenie " Człowiek na Księżycu. Program Apollo".

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.