Jump to content

Wkurzony Byk i wkurzony Perseusz


Iro
 Share

Recommended Posts

23 minuty temu, _Spirit_ napisał:

Znów skrobałeś matrycę :)

wykręcałem pixele niczym sokowirówka :)

 

co zrobić... tak już mam... jak widzę, że jest jakiś sygnał... staram się go wydobyć... szkoda mi z niego tak po prostu zrezygnować :)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, sidiouss napisał:

Również podłączam się do prośby o stacka :)

Mam jeszcze drugi kadr, który mi interferuje z tym... umówmy się, że uwolnię Wam jeden z tych kadrów, jak przerobię jeszcze ten drugi :)

 • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Iro napisał:

 

tak się składa, że w astrofotografii jest "zakon pięknych gwiazd", jest "zakon wygładzonej poprawności" i parę innych "zakonów"... ja np. mam dość zdjęć masowo "walonych na jedno kopyto" w jedynej słusznej aranżacji...  ile razy można patrzeć na tak samo wykonane zdjęcie, które nie pokazują czegoś nowego...

Jak dla mnie trafione w punkt. 

Zgadzam się z Tobą .

Świetna fotkę strzeliłeś .

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Antoni napisał:

Te mgławice mocno odznaczają się od tła i wygląda to nienaturalnie , za mocno odszumione, takie plastikowe.

Przecież to jest komentarz dotyczący autora a nie zdjęcia, to forum tak ma ;-) 

 • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Ale postrzępione te pyły , mi tak się nie udało tego wyciągnąć . Mamy podobny kadr z przed roku , tylko u ciebie są Plejady a u mnie była Kalifornia :) 

Nie powiększone zdjęcie wygląda genialnie, jednak w pełnej rozdzielczości widać że brakło klatek .  Twój Cefeusz był świetny przy podobnej ilości klatek , tu jednak na tych najciemniejszych fragmentach wyszły jakieś dziwne ciapki. 

 

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, gryf188 napisał:

Nie powiększone zdjęcie wygląda genialnie, jednak w pełnej rozdzielczości widać że brakło klatek .  Twój Cefeusz był świetny przy podobnej ilości klatek , tu jednak na tych najciemniejszych fragmentach wyszły jakieś dziwne ciapki. 

 

Tak, są... w trakcie obróbki miałem wersję, gdzie było to "zgładzone", ale nie wyglądało to tak jak chciałem i chyba zabrakło mi cierpliwości :) 

Co do samej ilości materiału,.. myślę, że wprowadzenie ditheringu przyniosłoby największą poprawę... dużo zakłóceń w materiale wydaje mi się, że wynika z różnej czułości pixeli na matrycy... jak przesuwają się powoli z każdą klatką... ciężko się tego czegoś pozbyć. Poza tym z tą liczbą klatek... nie będzie tak prosto.... fotografując kadr o przekątnej 2-3 stopnie dość łatwo zapanować nad jego normalizacją... przy tak szerokim kadrze i próbie wyciągania tak ciemnego materiału, to co się dzieje z całym kadrem przez 2 godziny...ech... dobrze, że Pix ma local normalization - ale mam kadry, gdzie nie ma szczególnie zauważalnej różnicy pomiędzy 40 a 60 klatkami ;/

Link to comment
Share on other sites

:like:

 

Bardzo mi się podoba Twoja fotka. 

Szacunek, jak dobrze poradziłeś sobie z gradientami i ogólnie z kolorystyką, co przy tak dużym FOV wiem jak jest trudne. Też jestem pełen podziwu co do możliwości Nikona, nie mam doświadczeń z DSLR, ale chyba kładzie na łopatki Canona 6D przynajmniej jeśli chodzi o kolorystykę.

Jedno co bym Ci poradził to wypal więcej klatek, aż boję się pomyśleć jak by to zdjęcie wyglądało naświetlane 8-10 godzin.

 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki ;)

 

Miesiąc temu byłem dość mocno ograniczony czasem... sens strzelać  w tym kierunku był dopiero ok 2.00 a nocka konczyła się o 4.oo ;)

 

Ten nów za to pewnie będzie niewypałem...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Haha
    • Like
   • 47 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Like
   • 70 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
   • 43 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Haha
    • Like
   • 134 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.