Jump to content

Recommended Posts

23 minuty temu, _Spirit_ napisał:

Znów skrobałeś matrycę :)

wykręcałem pixele niczym sokowirówka :)

co zrobić... tak już mam... jak widzę, że jest jakiś sygnał... staram się go wydobyć... szkoda mi z niego tak po prostu zrezygnować :)

No dobra, sokowirówka, skrobanka zrozumiałe. Szkoda każdego fotona.

Ale T-34?? Na Gustlika obrabiasz? ;)

• Haha 1

Dałbyś surowego stacka żeby potrenować obróbkę kurzu?

To jest po prostu piękne, ile tam jest kolorów, kurzu, naprawdę wspaniały region, nie wiedziałem że tam tyle się dzieje! 

Również podłączam się do prośby o stacka :)

Te mgławice mocno odznaczają się od tła i wygląda to nienaturalnie , za mocno odszumione, takie plastikowe.

2 godziny temu, sidiouss napisał:

Również podłączam się do prośby o stacka :)

Mam jeszcze drugi kadr, który mi interferuje z tym... umówmy się, że uwolnię Wam jeden z tych kadrów, jak przerobię jeszcze ten drugi :)

• Thanks 1

9 godzin temu, Iro napisał:

tak się składa, że w astrofotografii jest "zakon pięknych gwiazd", jest "zakon wygładzonej poprawności" i parę innych "zakonów"... ja np. mam dość zdjęć masowo "walonych na jedno kopyto" w jedynej słusznej aranżacji...  ile razy można patrzeć na tak samo wykonane zdjęcie, które nie pokazują czegoś nowego...

Jak dla mnie trafione w punkt. 

Zgadzam się z Tobą .

Świetna fotkę strzeliłeś .

13 godzin temu, Antoni napisał:

Te mgławice mocno odznaczają się od tła i wygląda to nienaturalnie , za mocno odszumione, takie plastikowe.

Przecież to jest komentarz dotyczący autora a nie zdjęcia, to forum tak ma ;-) 

• Confused 1

Ale postrzępione te pyły , mi tak się nie udało tego wyciągnąć . Mamy podobny kadr z przed roku , tylko u ciebie są Plejady a u mnie była Kalifornia :) 

Nie powiększone zdjęcie wygląda genialnie, jednak w pełnej rozdzielczości widać że brakło klatek .  Twój Cefeusz był świetny przy podobnej ilości klatek , tu jednak na tych najciemniejszych fragmentach wyszły jakieś dziwne ciapki. 

• Like 1

Godzinę temu, gryf188 napisał:

Nie powiększone zdjęcie wygląda genialnie, jednak w pełnej rozdzielczości widać że brakło klatek .  Twój Cefeusz był świetny przy podobnej ilości klatek , tu jednak na tych najciemniejszych fragmentach wyszły jakieś dziwne ciapki. 

Tak, są... w trakcie obróbki miałem wersję, gdzie było to "zgładzone", ale nie wyglądało to tak jak chciałem i chyba zabrakło mi cierpliwości :) 

Co do samej ilości materiału,.. myślę, że wprowadzenie ditheringu przyniosłoby największą poprawę... dużo zakłóceń w materiale wydaje mi się, że wynika z różnej czułości pixeli na matrycy... jak przesuwają się powoli z każdą klatką... ciężko się tego czegoś pozbyć. Poza tym z tą liczbą klatek... nie będzie tak prosto.... fotografując kadr o przekątnej 2-3 stopnie dość łatwo zapanować nad jego normalizacją... przy tak szerokim kadrze i próbie wyciągania tak ciemnego materiału, to co się dzieje z całym kadrem przez 2 godziny...ech... dobrze, że Pix ma local normalization - ale mam kadry, gdzie nie ma szczególnie zauważalnej różnicy pomiędzy 40 a 60 klatkami ;/

Nie musisz mi mówić , w tamtym roku męczyłem się prawie takim samym kadrem ale miałem jednak więcej klatek. :) 

:like:

Bardzo mi się podoba Twoja fotka. 

Szacunek, jak dobrze poradziłeś sobie z gradientami i ogólnie z kolorystyką, co przy tak dużym FOV wiem jak jest trudne. Też jestem pełen podziwu co do możliwości Nikona, nie mam doświadczeń z DSLR, ale chyba kładzie na łopatki Canona 6D przynajmniej jeśli chodzi o kolorystykę.

Jedno co bym Ci poradził to wypal więcej klatek, aż boję się pomyśleć jak by to zdjęcie wyglądało naświetlane 8-10 godzin.

Zdjęcie jest super. Patrząc na większość zdjęć Plejad, wydaje się że pyły kończą się zaraz za obiektem. Tutaj widać że ciągną się w nieskończoność. Gratulacje. 

Dzięki ;)

Miesiąc temu byłem dość mocno ograniczony czasem... sens strzelać  w tym kierunku był dopiero ok 2.00 a nocka konczyła się o 4.oo ;)

Ten nów za to pewnie będzie niewypałem...