Skocz do zawartości

24 godziny ruchu obrotowego Ziemi


bartoszw

Rekomendowane odpowiedzi

16 minutes ago, bartoszw said:

Po 24 godzinach Star Adventurer zaczął sam z siebie obracać się w odwrotnym kierunku! :blink:Ciekawe, czy to zamierzone zachowanie, czy jakiś bardzo obskurny błąd oprogramowania? :)

 

 

To zamierzone, można to sobie ustawiać, nie wiem ktøry firmware masz, poczytaj w instrukcji.Rozumiem

 sens mniejszych wartości ale 360 ° to faktycznie bez sensu. Co by miało odpaść już przecież by odpadło ;)

 

Pomysł świetny i oryginalny choć efekt może przyprawić o zawrót głowy :)

Szacun!

Holy grail ładny choć jak dla mnie trochę za szybki, tak, wiem, że tropikalne wschody i zachody są błyskawicznie ale chętnie zobaczyłbym wersję z łagodnymi przejściami dzień/noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://cdn.shopify.com/s/files/1/0080/7095/5123/files/StarAdventurer_Manual.pdf

Strona 17 na dole: "Swinging angle"

To zakładając, że masz stary firmware, bo w nowym chyba to zmienili

http://skywatcher.com/post/resource/star-adventurer-advanced-firmware/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny efekt i pomysł na ujęcie. Jeśli miałbym coś zasugerować, to moim zdaniem mogłoby to dłużej trwać, lepiej dałoby się wyłapać różne fajne rzeczy, które tu widać. W celu wydłużenia wystarczy zamiast 60 fps dać 30 czy 24, co i tak będzie wyglądać idealnie płynnie.

Czy balans bieli jest taki sam na całym filmie? Moim zdaniem nocne niebo mogłoby być bardziej neutralne, czyli mniej pomarańczowe. Ale to by pewnie wymagało zastosowania zmiennego balansu i ciekawy jestem, czy coś o tym myślałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Hans promuje ten temat
  • 8 miesięcy temu...
2 minuty temu, Maćko8911 napisał:

Nawet się nie zagłębiam i nie chce wiedzieć :D 

Masz rację, nie chcesz. Można od tego dostać raka :P

Z drugiej strony można się z głupoty ludzi pośmiać troszkę. 

Edytowane przez OnlyAfc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, OnlyAfc napisał:

Masz rację, nie chcesz. Można od tego dostać raka :P

Z drugiej strony można się z głupoty ludzi pośmiać troszkę. 

Szczerze mówiąc wgłębiłem się to jakieś dwa miesiące temu i nie wiedziałem że to taki już powoli się robi powszechny problem, że coraz więcej osób uważa że Ziemia jest płaska. Mało tego sportowcy celebryci powoli w to wchodzą xD początkowo to było zabawne lecz po czasie jest to przykre :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten film wyjątkowo dobrze pokazał obrót nieba (lub Ziemi) gdyż tam mają na niebie w nocy dwie jasne pozorne "chmurki".

Wielki Obłok Magellana i Mały Obłok Magellana - to sąsiadujące z naszą galaktyką (czyli Drogą Mleczną) satelitarne galaktyki karłowate.

 

"Magellanic Mountain" Carlos Fairbairn APOD 28.04.2018

Wikipedia

Siema
Linki:

FairbairnMagellanicCloudsAtacamaDesert10

 

 

1920px-Magellanic_Clouds_%E2%80%95_Irreg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2019 o 20:21, MateuszW napisał:

Czy balans bieli jest taki sam na całym filmie? Moim zdaniem nocne niebo mogłoby być bardziej neutralne, czyli mniej pomarańczowe. Ale to by pewnie wymagało zastosowania zmiennego balansu i ciekawy jestem, czy coś o tym myślałeś?

Hej, z jakiegoś powodu umknęło mi to pytanie ;)

Balans bieli jest stały, chociaż rzeczywiście idzie w cieplejsze barwy. Eksperymentowałem kiedyś ze zmiennym balansem kolorów na innych timelapsach zawierających przejście z dnia do nocy i moje doświadczenie jest takie, że dosyć trudno jest pogodzić zmianę oświetlenia z dopasowaniem balansu bieli. Zwłaszcza, jeśli trwa ona dosłownie ułamek sekundy, tak jak na filmie powyżej. Dlatego raczej tego nie ruszam, bo można więcej popsuć, niż poprawić.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maćko8911 napisał:

film który powinien być pokazywany płaskoziemcom ;) chociaż oni tak by się tam czegoś dopatrzyli :g: 

Widać że zdjęcie jest podłożone tzn. zdjęcie gwiazd bo się nie rusza :). Oczywiście żart. Filmik robi wrażenie. Gratulacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.