Jump to content
Selmak

Jak to odczytać? Co mam przez to rozumieć.

Recommended Posts

Sądzę że jak by było tam coś nie tak to by mi powiedział..teleskop jest u niego 2 miesiące i na pewno wszystko sprawdzał nie raz i nie dwa.

3 minuty temu, Selmak napisał:

.teleskop jest u niego 2 miesiące i na pewno wszystko sprawdzał nie raz i nie dwa.

Ty myslisz ze on Twoim sprzetem zajmuje sie non stop przez ten czas?

Mam wrazenie ze lezal gdzies w koncie jako tudny przypadek. Wolfgang sam sie odezwal ze go zaczął robic, czy musiales go nekac mailami?

Posted (edited)
W dniu 1.10.2019 o 17:02, count.neverest napisał:

Wylizuj, jasne że nie siedział nad tym cały czas bo ma innych klientów i nie takie sprzęty do roboty.

Kontaktowalem się z nim co tydzień lub dwa, podsyłał mi sugestie.

Od początku był proszony by przyjrzał się korektorowi i całej reszcie bo już w trzech serwisach teleskop był i nie mogli znaleźć przyczyny, więc trzeba było wszystko od początku sprawdzić, rozbierał optykę (po poprzednim serwisie mialem w celi obiektywu zwierzeca sierść) czyscił szkła. Na pewno zrobił co mogł. Gorzej jak było to raczej nie będzie.

Edited by Selmak

W dniu 30.09.2019 o 23:24, Selmak napisał:

@Pav1007 bo miał ten teleskop, może też coś z tego rozumie.

Tak, miał - i co więcej, optyk mechanik z Niemczech korzysta ze zdjęcia, które ja zrobiłem (nota bene to mój, nowy egzemplarz był) :-) - zastanawia mnie fakt, skąd zdobył to zdjęcie :-)

Zabawa kolimacyjna z tym teleskopem to niezła bajka - ja walczyłem prawie rok :-) Na początku okazało się, że soczewka w korektorze się przemieszcza i po dokręceniu (delikatnym) pierścienia problem zniknął. Kolejny temat to wyciąg, który giął się jak cholera - na szczęście był łożyskowany i dało się to wyregulować (do czasu aż łożysko dociskające drawtube się rozwaliło) i na koniec zabawy z tilterem. Suma summarum - dało się z tego wyprodukować zdjęcie.

• Like 1

W dniu 8.10.2019 o 09:13, Pav1007 napisał:

Tak, miał - i co więcej, optyk mechanik z Niemczech korzysta ze zdjęcia, które ja zrobiłem (nota bene to mój, nowy egzemplarz był) :-) - zastanawia mnie fakt, skąd zdobył to zdjęcie :-)

Zdjęcie ja wstawiłem (z twojego popularnego niegdyś tematu) by było widać jaki teleskop. ;-)

Teleskop już jedzie do mnie mam nadzieję że będzie lepiej i z matrycą 13x9mm i pikselem 7,4 będzie dawał w miarę w porządku obrazy,

Pozdrawiam.

• Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Pracownia astrofotografii Astrography.com wesprze polską edycję Astronomy Picture Of the Day
      Niedługo polska edycja Astronomy Picture Of the Day będzie świętowała trzecie urodziny. Przez trzy lata eksperci największych polskich portali zajmujących się tematyką astrofotografii amatorskiej Astropolis,
        • Thanks
        • Like
      • 8 replies
    • Zdjęcie Czarnej Dziury - dzisiaj o 15:00
      Pamiętajcie, że dzisiaj o 15:00 poznamy obraz Czarnej Dziury. Niezależnie od tego, jak bardzo będzie ono spektakularne (lub wręcz przeciwnie - parę pikseli), trzeba pamiętać, że to ogromne, wręcz niewyobrażalne, osiągnięcie cywilizacji. Utrwalić coś tak odległego i małego kątowo, do tego wykorzystując mega sprytny sposób (interferometria radiowa), ...no po prostu niewyobrażalne. EHT to przecież wirtualny teleskop wielkości planety. Proste?
        • Like
      • 144 replies
    • Amatorska spektroskopia supernowych - ważne obserwacje klasyfikacyjne
      Poszukiwania i obserwacje supernowych w innych galaktykach zajmuje wielu astronomów, w tym niemałą grupę amatorów (może nie w naszym kraju, ale mam nadzieję, że pomału będzie nas przybywać). Odkrycie to oczywiście pierwszy etap, ale nie mniej ważne są kolejne - obserwacje fotometryczne i spektroskopowe.
        • Like
      • 4 replies
    • Odszedł od nas Janusz Płeszka
      Wydaje się nierealne, ale z kilku źródeł informacja ta zdaje się być potwierdzona. Odszedł od nas człowiek, któremu polskiej astronomii amatorskiej możemy zawdzięczyć tak wiele... W naszym hobby każdy przynajmniej raz miał z nim styczność. Janusz Płeszka zmarł w wieku 52 lat.
        • Sad
      • 167 replies
    • Małe porównanie mgławic planetarnych
      Postanowiłem zrobić taki kolaż będący podsumowaniem moich tegorocznych zmagań z mgławicami planetarnymi a jednocześnie pokazujący różnice w wielkości kątowe tych obiektów.
      Wszystkie mgławice na tej składance prezentowałem i opisywałem w formie odrębnych tematów na forum więc nie będę się rozpisywał o każdym obiekcie z osobna - jak ktoś jest zainteresowany szczegółami bez problemu znajdzie fotkę danej mgławicy na forum.
        • Like
      • 29 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.