Skocz do zawartości

Barnard 33 i NGC 2023 w Orionie HaLRGB


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszą część tej pracy pokazywałem już wcześniej https://astropolis.pl/topic/65781-b-33-blisko/

a na jesiennym  RODOS pogoda dała szansę na dogranie koloru i trochę luminancji. Będę próbował to połączyć. Poniżej LRGB 15x300 na kanał. Skala 0.8 arcsek/piksel

FS 128, ATIK ONE 6.0 na ASA DDM 60. Szum jest za duży, bo potrzeba jeszcze trochę luminancji

DsUzP3GuwL9w_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzadko fotografowany obiekt w tej skali. ogolnie fajnie. podoba mi sie.

 

jedyne co mi sie rzuca w oczy to ciut odstajace gwiazdki zapewne przez maske w pixie oraz jakas taka okragla, czerwona plama po lewej stronie kadru na wodorowej mglawicy.

ja tam nigdzie nieakceptowalnego  szumu nie widze :), no moze po jakas lekka ciapatością czerwonego patrzac od polowy zdjecia w  gore. to pewnie przez wspomniana wczesniej maske.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie cieszą ale też i bawią diagnozy jakim to  narzędziem coś spieprzyłem . Fajnie się to czyta bo czuć fachowość i zaangażowanie diagnozującego tyle że to ma niewiele wspólnego z rzeczywistością :) tylko bez urazy Tomek :)

Niewątpliwie spis rozpoznanych felerów i sposobów ich powstawania byłby ciekawym studium  :)

No więc Tomasz wspomnianej wcześniej maski nie używałem. CO może ciekawe i dla mnie niezwykłe - nie odszumiałem tego zdjęcia wcale.

Krawędzie na razie zostawiam, się obetnie po złożeniu z Ha

@Taysonzaznacz gdzie ta plama bo za cholerę jej nie mogę wyoczyć???

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skończyłem.

Zadanie jakie sobie postawiłem robiąc tą fotografię polegało na pokazaniu szczegółów najbliższego otoczenia Głowy Konia - tych wszystkich włókien wokół . Przy okazji sąsiednia mgławica NGC 2023 pokazała dużo szczegółów . Pierwsze klatki zbierałem w styczniu 2019 roku a zakończyłem fotografowanie na WAP RODOS  Jesień 2019.

Ha: 36x1200 sekund, LRGB: 15x300 na kanał.

FS 128, ATIK ONE 6.0 na ASA DDM 60.

W pełnej rozdzielczości poniżej. Skala 0.8 arcsec/piksel

1967746206_Barnard33.thumb.jpg.46b2fd03dab63cb1993bf9369919a693.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.