Skocz do zawartości

Galaktyka Trójkąta (i problem odblasków przy okazji )


mebelek

Rekomendowane odpowiedzi

Zemdlała i się przewróciła na bok ;)

Wydaje mi się, że gwiazdy są takie trochę rozmyte plus cała galaktyka jest odcięta mocno od tła, brakuje stopniowego przejścia w czerń (sztuczny flat?). Ale to na telefonie :)

Podoba mi się ten delikatny wodór w ramionach :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@.zombi. Kurczę, wychodzi na to, ze mam podobny problem w postaci odblasku, ale widać go tylko w kanale niebieskim. Paskudne koło, które psuje mi mnóstwo zdjęć... Na razie nie mam jak przetestować, ale zastanawiam się czy to wina matrycy lustrzanki (choć testowałem na kilku) czy może odblask od flattenera do ED80... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sidiouss napisał:

@.zombi. Kurczę, wychodzi na to, ze mam podobny problem w postaci odblasku, ale widać go tylko w kanale niebieskim. Paskudne koło, które psuje mi mnóstwo zdjęć... Na razie nie mam jak przetestować, ale zastanawiam się czy to wina matrycy lustrzanki (choć testowałem na kilku) czy może odblask od flattenera do ED80... 

No właśnie u mnie takie koło też się pojawia na zdjęciach, ale to flaty zazwyczaj dobrze usuwają. 

Te poziome pasy, to nie wiem czy przypadkiem nie jest wina źle ( odwrotnie) założonych filtrów. Ja używam 36mm bez oprawy. 

Edytowane przez mebelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Grzędziel napisał:

Prawdopodobne są to odblaski spowodowane przez rozświetlone krawędzie filtrów bez oprawy. Wysłoń je, zrób flaty i sprawdź, czy znikają.

  Dziś rano wykonałem test. Zrobiłem kilka flatów z filtrem L przy dotychczasowym ustawieniu. Poziome pasy lekko widoczne ( na streczu oczywiście). Odwróciłem filtr L i zrobiłem kolejne kilka flatów. Poziome pasy w tym ustawieniu zrobiły się masakrycznie widoczne !  Może to wina dupiatych warstw przeciwodblaskowych? QHY dawało te filtry gratis przy zakupie koła....hm......

Spróbuję tak jak mówisz. Masz jakiś pomysł na to przysłonięcie? Powycinać kółeczka z czarnej tektury?

Edytowane przez mebelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mebelek napisał:

Bardzo interesuje mnie rezultat jaki uzyskasz z moim materiałem. Jak obrobisz to daj info , albo wklej do mojego tematu.

Nie poradziłem sobie za bardzo z Twoim materiałem :( Ciężka sprawa :) 

 

Action - RGB color1_2a2.jpg

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RomekAstrobaza napisał:

Nie poradziłem sobie za bardzo z twoim materiałem :( Ciężka sprawa :)

Wiesz, ja tu mam koszmarne niebo raczej. Dlatego ostrzej muszę traktować, żeby cokolwiek wydusić. Podobają mi się bardziej gwiazdki na twoim zdjęciu, i pasy poziome też nie są widoczne. Powiesz cos o swojej obróbce? Najbardzoej interesuje mnie obróbka gwiazd i wyrównywanie tła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mebelek napisał:

Wiesz, ja tu mam koszmarne niebo raczej. Dlatego ostrzej muszę traktować, żeby cokolwiek wydusić. Podobają mi się bardziej gwiazdki na twoim zdjęciu, i pasy poziome też nie są widoczne. Powiesz cos o swojej obróbce? Najbardzoej interesuje mnie obróbka gwiazd i wyrównywanie tła

Tło wyrównałem w PixInsight LE.

Reszta w PS CS6.

 

I sorki z Twoim materiałem (wcześniej napisałem.z twoim)

;)

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.