Skocz do zawartości

Nowa odsłona mojego SCT 9,25


Meiser

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  będąc w posiadaniu SCT 9,25 trochę  mi było szkoda patrzeć jak leży bezużyteczne w szafie  . Ponieważ do foto uzywam  SWED80  Celestronka chce używać do wizuala  . Właśnie  ukończyłem budowę  montażu  i instalacje głowicy Celestron Advanced VX  myślę że  w wizualu ten montaż  z tubą  SCT 9,25 sobie poradzi bez problemu  . Zresztą  jest sprzedawany z tym montażem  . Teraz tylko czekac na pogodę i  sprawdzic jak będzie się  sprawował. 

20191009_093849.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Uwagi - zrób sobie dłuższy odrośnik, dłużej nie będzie rosy na korektorze. Lub grzałka czy suszarka na aku 12V.

Nie potrafię tego ocenić na zdjęciu, ale czy te podpórki do kolumny nie są za krótkie? Jeśli jest stabilnie to OK. Ja wolę klasyczny trójnóg ze względu na to, że ciężko go przewrócić :flirt:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kjacek napisał:

Hej.

Uwagi - zrób sobie dłuższy odrośnik, dłużej nie będzie rosy na korektorze. Lub grzałka czy suszarka na aku 12V.

Nie potrafię tego ocenić na zdjęciu, ale czy te podpórki do kolumny nie są za krótkie? Jeśli jest stabilnie to OK. Ja wolę klasyczny trójnóg ze względu na to, że ciężko go przewrócić :flirt:.

Jest stabilne i to bardzo na samym dole rury w srodku przyspawany jest balast , probowalem w roznych pozycjach ustawiac teleskop po czym proby przewracania ( czy nie poleci w jakas strone ) nic sie zlego nie dzieje . Dodatkowo po ustawieniu w miejscu obserwacji trojnog bedzie zakotwiczony szpilami , wiec nie ma szans zeby sam polecial no chyba ze ktos poprostu go przewroci a i przy tym trzeba uzyc dosc duzej sily .

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tayson napisał:

tylko nie mow, ze postawisz go na betonowym bloku obok setupu do foto.

obie sprawy w tym samym czasie?

Na betonowym bloku gdzie setup do foto nie bo w czasie foto nie bardzo jest się za dużo kręcić obok setupa drgania wibracje itd  będzie  stał w bezpiecznej odległości od setupa foto jak ustawie sesję foto np na kilka godzin nudno siedzieć przez cały czas i wypatrywac się w monitor  . Sesja sobie będzie  szła A w tym czasie ja bede podziwiał obiekty przez Celestronka  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, isset napisał:

Ta tuba z odrośnikiem wygląda nieproporcjonalnie większa, niż głowica montażu :) Ale to tylko taka pierwsza myśl.

A jak dasz nasadkę kątową, to sięgasz?

Tak bez problemu mam 179 wzrostu.  Mam tylko nadzieję że  też montaż  poradzi sobie z  tą  tubą  . W zestawach sprzedają  te Celestrony  z tymi montazami  więc powinien dac radę  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Przemo23 napisał:

Myślę, że sobie poradzi. Wiele osób używa go do wizuala właśnie z tym statywem.

Mój siedzi na heq5 i drgania po ruszeniu ustają w 1-2 sekundy.

U mnie tez na początku był na EQ5 ale powiem Tobie  że  słabo  , montaz się męczył  . Teraz na EQ5 siedzi  SWED80 A na montażu  Celestrona tuba  SCT  . Do wizuala  powinno być ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zero8 napisał:

Próbowałem do wizuala używać montażu paralaktycznego, ale kompletnie mi to nie podchodziło. Nie lepiej jakiś azymutalny?

Azymutalny do wizuala moze i lepiej , mi akurat sie trafilo zakupic za naprawde nie duze pieniadze glowice montazu paralyktycznego Celestrona , wiec szkoda by bylo jej nie wykorzystac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas korcie mnie ponowic próbę astrofoto przy użyciu  mojego SCT 9,25 zlaczka dorobiona odległość do matrycy od korektora prawidlowa  nic nie zaszkodzi spróbować  może akurat się uda .Jak bedzie lipa to SCT zostanie do wizuala   . Czas pokaże  . Jedynym problemem na chwilę obecna  jest dalszy ciąg braku  pogody  co doprowadza mnie do szewskiej pasji .

20191012_195525.jpg

Edytowane przez Meiser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2019 o 10:27, Meiser napisał:

Właśnie  ukończyłem budowę  montażu

Gratuluję samozaparcia w "zrób to sam". Ja też myślę o skonstruowaniu stabilnego pier'a, ale raczej trwale przymocowanego do podłoża. Nie bardzo mam jednak lokalizację dla takiej konstrukcji, więc póki co "siedzę" ze standardowym trójnogiem na górnym piętrze swojego drewnianego tarasu.

Trochę martwię się o stabilność Twojego pier'a. Rozstaw nóg w stosunku do wysokości konstrukcji jest raczej mały. Ale skoro twierdzisz, że się nie przewraca... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, prestoneq napisał:

A co to takie długie jest? Ten reduktor jaki ma backfocus?

Tak jest z reduktorem celestrona:

https://astro.ecuadors.net/celestron-f6-3-reducercorrector-with-dslr-on-c9-25/

85 mm pod reduktor ANTARES 6,3 w koncu na dziś  zapowiadaja pogodę,  próby  pokażą  jak będzie oby tylko pogoda sie nie popsuła 

Edytowane przez Meiser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, diver napisał:

Gratuluję samozaparcia w "zrób to sam". Ja też myślę o skonstruowaniu stabilnego pier'a, ale raczej trwale przymocowanego do podłoża. Nie bardzo mam jednak lokalizację dla takiej konstrukcji, więc póki co "siedzę" ze standardowym trójnogiem na górnym piętrze swojego drewnianego tarasu.

Trochę martwię się o stabilność Twojego pier'a. Rozstaw nóg w stosunku do wysokości konstrukcji jest raczej mały. Ale skoro twierdzisz, że się nie przewraca... ;)

Ten montaz tez będzie  przykuty do podłoża także będzie  w 100 % stabilny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Meiser napisał:

 

24 minuty temu, Meiser napisał:

85 mm pod reduktor ANTARES 6,3 w koncu na dziś  zapowiadaja pogodę,  próby  pokażą  jak będzie oby tylko pogoda sie nie popsuła 

ale mnius 44 mm canona  i przejściówka winna mieć 37mm

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MateuszW napisał:

Canon z pierścieniem T2 ma prawdopodobnie 55 mm, czyli przedłużka powinna mieć 40. Twoja jest na pewno za długa. Wygląda jakby miała te 85 mm, czyli ze 2x za dużo.

http://www.astrotarp.com/Focal_Reducer_Distance_to_Sensor_Page.html

Zlaczka wykonana wedlug tych  parametrów w razie gdy sie nie sprawdzi dorobie drugą  to nie problem

Edytowane przez Meiser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.