Skocz do zawartości

Co to za obiekt na tle Księżyca?


Artu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ISS orbituje wokół Ziemi, więc nie jest w stanie rzucić na Księżyc dostrzegalnego dla nas cienia (ze względu na swój rozmiar i odległość od Księżyca). Tu parametry z przelotu ISS 7 października, mogłaby to być ISS, ale nie zgadza się godzina przelotu: https://www.heavens-above.com/

Edytowane przez towarzysz
zmiana współrzędnych na mapie z odnośnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwila rozmawiałem z bratem i tez zwrócił mi uwagę że to nie mógł być cień od słońca.

Po ok 6 minutach obiekt pojawia się ponownie tylko nieco wyżej (względem Księżyca) - film poniżej , obiekt widać od 18 sekundy

Filmik był robiony starą amatorską kamerą DV , obraz nie jest odwrócony. Czas w kamerze był źle ustawiony, czyli film wyżej jest z 20:26

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiedziałem gdzie zamieścić pytanie o ten obiekt więc tu wrzuciłem. Przepraszam za zaśmiecanie wątku o ISS a administratora proszę o przeniesieniu tych kilku postów jeśli to możliwe w inne miejsce może znajdzie się odpowiedź co to było. 

A tak na marginesie to sprawdziłem w linku podanym przez towarzysza że ISS był widoczny tego dnia z Pilawy (lokalizacja gdzie brat zrobił to nagranie) i bardzo możliwe nawet że na tarczy Księżyca ale nie zgadzają się czasy przelotu no i ten niby cień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artu napisał:

Nie wykluczam że często ptak wlatuje przed obiektyw ale w tym przypadku hipoteza o ptakach ma słabe strony bo jak wytłumaczyć że jeden ptak świeci a drugi nie ?

 

Myślę, że i tak się nigdy nie dowiesz co to było na prawdę. Nie mniej jednak na pewno nie był to statek obcych :D Co jak co, ale uwierz, że nie tylko wy w tym momencie obserwowaliście Księżyc (ja również), gdyby coś było w okolicy Łysego w tym momencie sieć już by wrzała :)  Także na 99% było to zjawisko lokalne, np. ptaki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to był ptak to może wystąpiło jakieś zjawisko optyczne które spowodowało pojawienie się tego świecącego obiektu. Co prawda na filmach które znalazłem w sieci widać tylko ptaki bez "świecącego towarzysza" ale takie wytłumaczenie wydaje mi się najbardziej prawdopodobne.

Wersję o statku obcych odrzucam bo niby dlaczego mieliby się objawić mojemu bratu a nie mnie :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gaz błotny w którym odbiło się światło Wenus.

 

 

Czym to było kręcone? Aparat, obiektyw itp. Dlaczego w negatywie?

Mam coś takiego w oczach. Jak obrócę gwałtownie głowę to męty w oczach przelatują przez pole widzenia zwalniając identycznie jak tutaj.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka to JVC GR-D340E . Brat chciał synowi pokazać szczegóły na powierzchni Księżyca, nie posiada żadnego sprzętu do obserwacji więc wziął to co miał pod ręką.

Na jego kanale YT są te same filmiki w oryginale ale w negatywie widać to zjawisko wyraźniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mogą być to kosmici, statki pozaziemskie, sztuczne obiekty których przybycie zwiastuje koniec naszej cywilizacji. 

 

Proponuję jednak zaakceptować bardziej przyziemne rozwiazanie. Prawda jest taka że to ono jest bardziej prawdopodobne niż moje pierwsze zdanie. 

 

Na kolorowym negatwie ciemne obiekty nie zawsze w oryginale są jasne, a jasne na negatywnie nie zawsze są ciemne w oryginale. Takie rozumowanie tyczy się filmów (materiałów) mono z urządzeń monochromatyczny. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.