Skocz do zawartości

Oszust i złodziej z Włoch na eBay. Nick antoggxxyzz1957.


wfifiak

Rekomendowane odpowiedzi

Zgłosiłem reklamację do banku. I bank nawet, w porozumieniu z policją, próbował odzyskać pieniądze. Ale makaroniarze nas olali. Czekam co będzie. Policja przekazała sprawę do prokuratury. Pewnie niewiele wskórają. Z tym postem na włoskim forum to niegłupi pomysł. W weekend postaram się coś naskrobać.

 

Pozdrawiam Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chawison napisał:

idąc tym tropem równie dobrze mógłbyś zgłosić każda transakcje twierdząc , że zostałeś oszukany …

bank to nie organ śledczy, na sama żadanie nikomu pieniędzy nie zwroci...

 

Wiesz, czy piszesz co Ci się wydaje? https://jakoszczedzacpieniadze.pl/chargeback-reklamacja-platnosci-karta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro ma więcej do stracenia niż e-bay. Wiara w gwarancje dla kupujących jakich udzielają platformy tego typu jest dla ich funkcjonowania zasadnicza - skoro każą płacić za towar z góry, ludzie oczekują gwarancji. Tyle że w praktyce polski klient bez trudu może zaszkodzić Allegro, nagłaśniając ewentualną bezczynność w takim wypadku. E-bayowi znacznie trudniej byłoby zaszkodzić w ten sposób, o czym oni zapewne doskonale wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lulu napisał:

wiem :) pracowałem w bankowości 11 lat … 

zdecydowana jest różnica pomiędzy możliwością złożenia reklamacji , a obowiązekiem banku do zwrotu środków na każde żądanie właściciela karty  jak było pisane wcześniej ...

tak czy siak warto o tym wiedzieć 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, chawison napisał:

wiem :) pracowałem w bankowości 11 lat … 

zdecydowana jest różnica pomiędzy możliwością złożenia reklamacji , a obowiązekiem banku do zwrotu środków na każde żądanie właściciela karty  jak było pisane wcześniej ...

tak czy siak warto o tym wiedzieć 

pozdrowienia

Skoro jak twierdzisz bank to nie organ śledczy, to na jakiej podstawie rozpatruje reklamacje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale dyskusja dotyczy też trochę tego jak takich sytuacji uniknąć. Warto wiedzieć (bo banki się tym raczej nie chwalą...) że istnieje coś takiego jak chargeback i że skorzystanie z tego narzędzia jest dużo prostsze niż egzekwowanie "gwarancji dla kupującego" oferowanych przez serwisy aukcyjne, a już tym bardziej dużo prostsze niż występowania na drogę roszczeń cywilnych wobec sprzedającego, bądź próba wpuszczenia go w sprawę karną.

 

Ta ostatnia droga (którą wybrał autor wątku) jest karkołomna, bo aby dowieść oszustwa, trzeba dowieść CELOWEGO działania - a to nie jest wcale oczywiste. Towar może być niezgodny z opisem z setek powodów, choćby z powodu zwykłej pomyłki - od faktu że przyjechały okulary korekcyjne z Lidla za 9 zł zamiast teleskopowego okularu Explore Scientific za 1500 zł jeszcze baaaaaaaaaardzo daleka droga do udowodnienia oszustwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.