Skocz do zawartości

Sh2-155


Amper

Rekomendowane odpowiedzi

Wczorajsza noc pozwoliła mi dozbierać kilka klatek do materiału, który zbierałem już jakiś czas temu. Niestety 10 klatek Maxim odrzucił w procesie alignacji (astrometry) . Poniżej załączam materiał złożony z 36 klatek po 600s w Ha

Niestety moja obróbka ciągle raczkuje. Brak klatek kalibracyjnych FLAT, tylko Darki i Biasy.

TMB105, ST2000XM, NEQ6

Rewelacji nie ma. Troszkę odszumione, krzywe i poziomy.

Sh2-155.jpg.7d9d85e53178ca1619903dab7d985295.jpg

 

edit: wstawiło 2 zdjęcia

 

 

Edytowane przez Amper
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo, był mały crop, ponieważ po złożeniu całości z jednej strony był brzydki czarny pas. Więcej nie chciałem ciąć, bo byłem ciekaw co może być powodem tych przeciągniętych gwiazdek, bo chyba o tym mówisz? Domyślam się, że może to być wina prowadzenia lub ciągnących kabelków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba, a tym bardziej że z odległości 1700km to tym bardziej gratulować ;-) Można powiedzieć że szacun ;-)

Czy masz możliwość palić po 15-30 minut? Mi na tą kamerę polecają właśnie takie czasy na NB.

Ja obecnie palę po 600s ale tylko dlatego że montaż nie daje rady więcej, palił bym dłużej jeśli miał bym jak.

 

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę spróbować dłuższych czasów, tylko mam problem z alignacją montażu. Niestety po godzinie 3 dzisiejszej nocy(13.10.19)  windows postanowił przeprowadzić aktualizację i rozwalił mi sesję i ustawienia montażu, a teraz siedzę i od dobrej godziny próbuję przeprowadzić proces alignacji i nic, kręci i kręci. ehhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w 2min nie zrobi to przerwij. Lekko przesuń mont i daj krótszy czas exp. 

Masz dodany katalog gsc1.1 pod pinpointa? 

 

Edit. 

Możesz pod Maxima podłączyć all sky palte solve. Działa wyśmienicie! 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za wskazówki, jak rozwiązać mój problem z alignacją na "ślepo".

Było tak jak przypuszczałem, teleskop był dalej niż myślał PinPoint. Z pomocą przyszedł Spiryt, który kilkoma kliknięciami ustalił pozycję na niebie przy pomocy stronki:

http://nova.astrometry.net

podlinkowanej zresztą przez kolegę Selmak.

Wracając do pytania Taysona, tak mam zainstalowany katalog GSC 1.1 . Niestety tu wychodzi moja praktyka z montażem, choć mam go bardzo długo, to czas z nim spędzony można by policzyć w tygodniach, a tu trzeba miesięcy.

Tak czy inaczej wczoraj się nauczyłem nowej sztuczki za co Wam dziękuję.

Amper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku problem z montazem wystąpił w trakcie nocnej sesji, kiedy ja spałem, a komp w obserwatorium postanowił się wyłączyć, bo robił aktualizację, której nie wyłączyłem.

Oczywiście montaż jest dobrze ustawiony na biegun i dobrze wypoziomowany. Jak normalnie parkuje montaż to nie ma problemu.

Odpowiadając na pytanie gdzie stoi słup, odpowiem tak, w Rzeszowie, tylko ja jestem daleko 

Edytowane przez Amper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.