Skocz do zawartości

Fotografia "z ręki"


morfina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mamy na forum różne zdjęcia wykonane różnymi technikami, ale nie znalazłem fotografii nocnego nieba wykonane bez żadnej pomocy, czyli aparat trzymany w ręce a dzisiejsza technika pozwala na takie "cuda".


Tak więc poniżej fotka z mojego okna na Wielki wóz :-)

 

OI000002.JPG

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To otwiera nowe horyzonty jeśli chodzi o dyscypliny astrofotografii!

Można np. fotografując stać na jednej nodze itd.

Głupie żarty ale coś w tym jest.

 

Co do przedstawionego zdjęcia to aby ocenić je w danej kategorii chcielibyśmy znać jakieś szczegóły, sprzęt, parametry ekspozycji itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Behlur_Olderys said:

Bardzo podobnie wyglądało moje pierwsze zdjęcie astro i jeden z pierwszych postów na Astropolis. To było chyba jeszcze w liceum, a zdjęcie robiłem kładąc aparat na jakimś kamyku. Też Wielki Wóz ;)

 

Tak trzymaj, idź po więcej!

Spokojnie, kładłeś aparat na kamyku??

Nie ta kategoria, sooorryy. :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 15.10.2019 o 21:02, morfina napisał:

Olympus E-M1

Mój kolega myślał żeby kupić jakiegoś mniejszego bezlusterkowca, Sony A6500 i szukał.  Pokazałem mu ten wątek, i w końcu sprzedał swojego Canona 70D i kilka objektywów i kupił właśnie tego Olympusa. Przedwczoraj przyszedł się pochwalić.  Do niego kupił taniej porysowany objektyw Zuiko z Japonii. Wygląda jakby ktoś papierem ściernym przez środek wystającej soczewki przejechał.  Pod mikroskopem nie oglądałem zdjęć, ale na oko nie widać tych rys. Fajny ten stabilizator. I na wyświetlaczu można zobaczyć jak zdjęcie się naświetla i zatrzymać kiedy się chce.  

Edytowane przez Adm2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adm2 napisał:

Mój kolega myślał żeby kupić jakiegoś mniejszego bezlusterkowca, Sony A6500 i szukał.  Pokazałem mu ten wątek, i w końcu sprzedał swojego Canona 70D i kilka objektywów i kupił właśnie tego Olympusa. Przedwczoraj przyszedł się pochwalić.  Do niego kupił taniej porysowany objektyw Zuiko z Japonii. Wygląda jakby ktoś papierem ściernym przez środek wystającej soczewki przejechał.  Pod mikroskopem nie oglądałem zdjęć, ale na oko nie widać tych rys. Fajny ten stabilizator. I na wyświetlaczu można zobaczyć jak zdjęcie się naświetla i zatrzymać kiedy się chce.  

Moja przygoda z Olympusem zaczęła się w okolicach Canona 5D z 30 kg słoików. System kocham za to, że 1- ma stabilizację 2- jest do 2 do 5 razy lżejszy od Canona (aktualnie mieszczę się zwykle w 5 kg) 3- o dziwo autofocus tu działa !!! 4- leży mi w nim odwzorowanie koloru 5- głębia ostrości. Mimo, że Olympus jest dość niszowy, dla mnie jest idealny. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, AdamK napisał:

 

I chcesz nam powiedzieć, że tym zwykłym aparatem bez żadnej stabilizacji zrobiłeś nie poruszone zdjęcie 4 sekundy...?

Pięterko wyżej " 1- ma stabilizację " :-)

Swoją drogą najdłużej na 17 mm utrzymałem 30 s a pewnie i to nie jest górna granica ale zaczyna boleć ręka.  Niestety z doświadczenia wiem, że przy około 100 mm (200 mm - 35mm) stabilizacja optyczna zaczyna byś lepsza do matrycy. Na szczęście inżynierowie z Olka też to zauważyli.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.