Skocz do zawartości

Duch Kasjopei IC 59, IC 63 (Sh2-185)


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Celem jaki sobie postawiłem planując ten kadr było pokazanie piękna błękitnej części mgławicy. Nie było to łatwe, bo jest ona bardzo subtelną mgiełką. Poza tym udało się nie objąć kadrem Navi - Gamma Cas, która skutecznie rozwala obrazek swoją dużą jasnością.

Setup: Takahashi FS 128, ATIK ONE 6.0 na ASA DDM 60. Bez guidingu oczywiście.

Ha: 30x1200 sekund, LRG: 24x300 sekund, B:60x300 sekund. Skala natywna:0.7 arcsec/piksel, skala obrazka poniżej 1.2 arcsec/piksel.

pAKhB9y45PzJ_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

 

Opis:

Opis.thumb.jpg.c9bf316f5897c554ace7a615ee286d62.jpg

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bas.sic napisał:

Mega!

@wessel czy walczyłeś dużo z odblaskami od Navi Cas, czy po prostu Twój setup ma takie mega warstwy przeciwodblaskowe, że halo od tej gwiazdy jest tak małe.

pk

Walki było trochę, ale nie było jakoś specjalnie trudno. Ważne jest , żeby ustawić Navi poza kadrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, bardzo fajne zdjęcie, bardzo ładna kolorystyka. Kolejny raz jednak, nie wiem czy to tylko moje przywidzenie, zauważam istotny brak detalu czy jak by to nazwać mikro kontrastu. Masz tak miękki zestaw, czy może odszumiasz do tego stopnia? Miniaturka wydaje się mieć dobrze zaznaczone kontury, ale w powiększeniu robi się bardzo miękko. Na gwiazdach wygląda to super, na mgławicy mi doskwiera.

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi się zdaje że te bardzo miękkie gwiazdy (misiowate) potęgują wrażenie miękkości - i jest to charakterystyczne dla prac Macieja. Materiał jest na tyle mało zaszumiony że można go potraktować zwykłym unsharp maskiem bez gwiazd a same gwiazdy jakimś deconvolution - efekt mógłby być piorunujący ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Antoni napisał:

Nie było odszumiane.

Wystarczy że zamiast odszumiania zastosowałeś rozmycie co doskonale widać.

 

No popatrz , widzisz coś czego nie było..rozmycie czyli blur??? do obrazka ???

No nieważne.

Popracowałem nad nim trochę.

z6a_rzCQaIOt_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję Mistrzu ! ... nie za dobrze robi fotce jak się ją kończy o 12 w nocy po całym dniu roboty przed komputerem. Wszystkim to powtarzam a sam robię ten szkolny błąd. Trzeba dać jej czas na fermentację a dopiero potem filtrować :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.