Skocz do zawartości

Jaka lustrzanka?


Mariusz Psut

Rekomendowane odpowiedzi

Moi Drodzy. 

Sprawy osobiste nie pozwoliły mi być na forum. 

Teraz jednak wracam do tematu. 

Widzicie, jest nas dwóch. 

Ten pierwszy, troszkę niecierpliwy i popędliwy. Zrobił fotkę leciwym smartfonem i spodobało mu się. Dawaj! Mówi. Pobawimy się w foto! Kup aparat, będzie fajnie! 

Ten drugi, rozważniejszy. Nie pchaj się w to. Nie masz sprzętu i wiedzy. Obserwuj, ucz się, szkicuj. To pasja na całe życie. Masz jeszcze czas na astrofoto... 

Myślę nad tym od tygodni i sprawa rozbija się o to czy gra jest warta świeczki? Czy wydanie 2k na aparat do Newtona na dobie, który tak się nadaje do astrofoto jak ja na astronautę ma sens? Za te pieniądze miałbym trzy dobre okulary. A to już byłby wspaniały zestaw księżycowy. I może lepiej by było gdyby Noc Cudów pozostała słowem i węglem malowana... 

Za wszelkie porady dziękuję. 

Pozdrawiam. Czystego Nieba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Mariusz Psut napisał:

Zbieram kasę i prowadzę wewnętrzną wojnę. Efekty zobaczymy za dwa miesiące :haha::g:

Ale i tak jedyne co niutonem zrobisz to księżyc i planety, ale na planety jest lepsza kamera ja np. Nagrywam smartfonem film i stackuje. 

Ale ja się nie znam na astrofoto... 

Chyba ze droga mleczna, ale do tego obiektyw bo ten zestaw tzw. Kit to kit. 

 

A aparam mam tylko do księżyca. 

Nikon d3200 

Zrob tak jak Agent mówi używka.. 

Edytowane przez Dasionek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dasionek napisał:

Ale i tak jedyne co niutonem zrobisz to księżyc i planety, ale na planety jest lepsza kamera ja np. Nagrywam smartfonem film i stackuje. 

Ale ja się nie znam na astrofoto... 

Chyba ze droga mleczna, ale do tego obiektyw bo ten zestaw tzw. Kit to kit. 

 

A aparam mam tylko do księżyca. 

Nikon d3200 

Zrob tak jak Agent mówi używka.. 

Tylko o Księżyc mi chodzi. 

Czyli body Canona i z barlowem spróbować??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mariusz Psut napisał:

Tylko o Księżyc mi chodzi. 

Czyli body Canona i z barlowem spróbować??? 

Tak. 

Ja na optyce się nie znam. Więc o barlowa pytaj kogo innego. 

Odnośnie aparatu mam pentax k10 oraz nikon d3200 

Pentax leciwy nawet bardzo, a d3200 kupiłem za 700zl od takiej pani co nie ogarniała go. 

Przebieg miał całe 237 zdjec :) czyli nowy.

A barlow przyda Ci się jak najbardziej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mariusz Psut napisał:

Dla mnie bomba. Na początek taki efekt mnie w pełni zadowala. :laugh:

Podziękował za rady. 

Tak że mówię zrób tak jak Agent mówi kup używany aparat nie laduj się w nowy bo szkoda kasy dokup sobie barlowa i resztę w kieszeń. 

Edytowane przez Dasionek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dasionek napisał:

Tak że mówię zrób tak jak Agent mówi kup używany aparat nie laduj się w nowy bo szkoda kasy dokup sobie barlowa i resztę w kieszeń. 

Właśnie patrzę na olx. :grin:

A wracając do zdjęć. Jakiego programu najlepiej użyć do obróbki? I czy z takiej całej tarczy da się wyciąć jakiś konkretny fragment i powiększyć tak żeby to miało ręce i nogi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mariusz Psut napisał:

Właśnie patrzę na olx. :grin:

A wracając do zdjęć. Jakiego programu najlepiej użyć do obróbki? I czy z takiej całej tarczy da się wyciąć jakiś konkretny fragment i powiększyć tak żeby to miało ręce i nogi? 

Dokładnie forum lub allegro i patrz gdzie masz 2tygodnie zwrotu czyli jakąś firma. 

Wyciąć możesz fragment nieba w autostacker do obróbki Photoshop polecam. 

Ale i w PS możesz wyciąć fragment 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Agent Smith napisał:

No tak, tyle że na sensownego barlowa wydasz tyle, co na aparat...

Zdaję sobie z tego sprawę. Na pewno najlepiej Powermate. Cena.. No cóż. 

Nie chcę jednak kombinować z lustrem. Raz, dlatego żeby czegoś nie spieprzyć a po drugie, jak je podniosę to okulary nie będą ostrzyć (zdaje się) a nie chcę rezygnować z obserwacji. Nie wiem czy to foto mnie wciągnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mariusz Psut napisał:

Nie chcę jednak kombinować z lustrem. Raz, dlatego żeby czegoś nie spieprzyć a po drugie, jak je podniosę to okulary nie będą ostrzyć (zdaje się) a nie chcę rezygnować z obserwacji. Nie wiem czy to foto mnie wciągnie. 

wystarczy przedłużka aby teleskop ostrzył z okularami

nie ma się co bać ... tysiące ludzi tak zrobiło

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, dobrychemik napisał:

Co do Barlowa to ja mam 2x GSO oraz 3x ES. Nie mam tu specjalnie doświadczenia ani porównania, ale ten ES robi na mnie dobre wrażenie. Wydaje się być całkiem dobrej jakości.

Właśnie myślałem żeby spróbować z tym GSO 2× ED. Na Astronocach dobrze wypadł i polecają go. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz Psut napisał:

Właśnie myślałem żeby spróbować z tym GSO 2× ED. Na Astronocach dobrze wypadł i polecają go. 

3x ES - chodziło mi 3x Explore Scientific. ES jest wyraźnie droższy od GSO, ale i tak nieporównanie tańszy od Powermate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.