Skocz do zawartości

alinoe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kolejne zdjęcie z cyklu Astro-foto na szybko. Tym razem na tapetę poszły okolice gwiazdy Sadr w Łabędziu i piękna, rozległa mgławica wodorowa (no może niekoniecznie tak piękna akurat na tym zdjęciu). Sesja prowadzona przy wschodzącym Księżycu dnia wczorajszego. Jakoś do tej pory nigdy nie miałem okazji focić przy nim i spodziewałem się, że skoro wschodzi ok. 20:30, to spokojnie można od 19 do 20.15 machnąć sesje. Niestety myliłem się i jak widać na przykładowej pojedynczej klatce, 2 minuty, które uparłem się ciągnąć to było aż za nadto w tamtych warunkach. Rzeczywiście, na własnej skórze, mogę stwierdzić, że Księżyc przeszkadza skutecznie w astrofoto nawet jak jeszcze nie widnieje na horyzoncie :). Prócz walki z naszym satelitą, moim 2gim celem było wyciągnięcie jak tylko się da mgławicy celem pokazania (się jej) struktury. Zestaw: Samyang 135mm F2.0@2.8, Star Adventurer, Canon 500D mod@ISO800 30x120s, obróbka: DSS, Photoshop.

gamma_cygni_region.jpg

 

gamma_cygni_region_starless.jpg

gamma_cygni_one_frame.jpg

Edytowane przez alinoe
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał się pobawić, wyciągnąć więcej koloru z gwiazd i podzielić się ze mną, jak tego dokonał (wyłącznie Photoshop wchodzi w grę), to zamieszczam linka do stacka: https://drive.google.com/open?id=1Bs-gH8gsKm1CXPaRe9onDpZzOAN4qkhr

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja (subiektywna oczywiście) ocena jest taka, że za bardzo wyciskasz materiał przez to ta czerwona dominanta. Zerknij na histogram mój vs twój. Czasami chyba lepiej wyciągać delikatniej i otrzymać zdjęcie nieco naturalniej oddające obiekt. Wrzucam moją propozycję :) Od razu mówię, że nie skupiałem się na Sadrze stąd jego kiepski wygląd. Główną winę znajduję tutaj w warunkach, pełnia to zdecydowanie nie czas na mgławice. Polecam gromady :)

 

histogram.jpg.910feb3a1b6eadecbe4fceb7e6f9db9f.jpg

Autosave_120s_16b-RGB_ps1_LR.jpg

Edytowane przez Mateusz_D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, alinoe napisał:

Gdyby ktoś chciał się pobawić, wyciągnąć więcej koloru z gwiazd i podzielić się ze mną, jak tego dokonał (wyłącznie Photoshop wchodzi w grę), to zamieszczam linka do stacka: https://drive.google.com/open?id=1Bs-gH8gsKm1CXPaRe9onDpZzOAN4qkhr

Pobawiłem się.

astropolis.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, alinoe napisał:

Gdyby ktoś chciał się pobawić

A moja wersja jeszcze inna. Odcedziłem trochę czerwoną zupę. Muszę powiedzieć, że zabawa niełatwa. Ale w efekcie każdemu i tak według gustu. ;)

Autosave_120s_5t_my.thumb.jpg.cae8f7afe2d73f95e187f3506111c83c.jpg

Edytowane przez diver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie o niebo lepiej. Już nie ma tej kłującej w oczy dominanty czerwieni. Popracuj może jeszcze nad gradientami.

 

Przyznam, że i ja jeszcze się bawiłem tym materiałem. Super okazja do treningu, zwłaszcza widząc po wersjach innych kolegów, że da się wycisnąć więcej. Dorzucam moją drugą wersję.

 

Autosave_120s_16b-RGB_v3.thumb.jpg.d48e94335367a6c6dc9c3cbd45049b36.jpg

Edytowane przez Mateusz_D
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.