Skocz do zawartości

Zmiana serwera Astropolis.pl - prośba o test


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiecie, co jakiś czas jesteśmy targani problemami z serwerem. Jakiś czas temu podjąłem decyzję o redukcji kosztów i zmigrowałem Astropolis na skalowalny hosting (zamiast własnych maszyn). Z czasem okazało się, że jednak nie ma tanich rozwiązań w IT, które dobrze działają. Nasze potrzeby są zbyt duże (DB kilka GB, zdjęcia jakieś 150GB). 

 

Nic mnie tak nie wkurza ostatnio, niż właśnie powolne ładowanie Astropolis. Podjąłem dosyć trudną decyzję (także dla moich finansów) o powrocie na własny, dedykowany serwer (wypasiony). Serwer jest już kupiony i wstępnie skonfigurowany. Co więcej, tym razem chciałbym żebyście mogli go potestować przed ostateczną migracją z różnych węzłów internetu. 

 

Dlatego zwracam się z gorącą prośbą o sprawdzenie, jak wam działa Astropolis testowe na nowym serwerze:

 

https://dev.astropolis.pl

 

AKTUALIZACJA: SERWER ZOSTAŁ PRZENIESIONY. 

 

Możecie tam bałaganić, bo i tak wszystko zostanie usunięte treściami aktualnymi z głównego forum. Jeżeli potwierdzą się moje wyniki pomiarów, to zmigrujemy dosyć szybko. Forum działa 1000x lepiej, ale oczywiście czekam na wasze odczucia. Dzisiaj jeszcze dodatkowo powinno udać się uruchomić serwer do cache'a, co dodatkowo mocno nas przyspieszy.

 

Bardzo proszę o wrzucanie waszych wyników do tego wątku - nawet, jeżeli mają to być 2 słowa, tylko "jest lepiej". Bardzo to mi pomoże w podjęciu decyzji.

 

Dzięki,

Adam

Edytowane przez Adam_Jesion
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę już tam naśmieciłem.

Sprawdziłem to co najczęściej się robi. Dodanie tematu + wgranie dwóch fotek 0,5mb i 2mb, wysłałem Ci wiadomość, dodałem status.

Odbieram jako poprawę stabilności i płynności. Obecnie na AP jest tak że albo wczytuje się momentalnie albo czekam dość długo. Na Dev jest w miarę równo. Ale to raczej nie miarodajny test bo zależy od ilości zalogowanych użyszkodników. W moim odczuciu lepiej, równo i stabilnie.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, _Spirit_ napisał:

Ale to raczej nie miarodajny test bo zależy od ilości zalogowanych użyszkodników.

Na AP w tej chwili jest ok 100 userów. Przy dzisiejszych technologiach to tyle co nic. Inaczej mówiąc, bez znaczenia na twój test.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adam_Jesion napisał:

Jak wiecie, co jakiś czas jesteśmy targani problemami z serwerem. Jakiś czas temu podjąłem decyzję o redukcji kosztów i zmigrowałem Astropolis na skalowalny hosting (zamiast własnych maszyn). Z czasem okazało się, że jednak nie ma tanich rozwiązań w IT, które dobrze działają. Nasze potrzeby są zbyt duże (DB kilka GB, zdjęcia jakieś 150GB). 

 

Nic mnie tak nie wkurza ostatnio, niż właśnie powolne ładowanie Astropolis. Podjąłem dosyć trudną decyzję (także dla moich finansów) o powrocie na własny, dedykowany serwer (wypasiony). Serwer jest już kupiony i wstępnie skonfigurowany. Co więcej, tym razem chciałbym żebyście mogli go potestować przed ostateczną migracją z różnych węzłów internetu. 

 

Dlatego zwracam się z gorącą prośbą o sprawdzenie, jak wam działa Astropolis testowe na nowym serwerze:

 

https://dev.astropolis.pl

 

Możecie tam bałaganić, bo i tak wszystko zostanie usunięte treściami aktualnymi z głównego forum. Jeżeli potwierdzą się moje wyniki pomiarów, to zmigrujemy dosyć szybko. Forum działa 1000x lepiej, ale oczywiście czekam na wasze odczucia. Dzisiaj jeszcze dodatkowo powinno udać się uruchomić serwer do cache'a, co dodatkowo mocno nas przyspieszy.

 

Bardzo proszę o wrzucanie waszych wyników do tego wątku - nawet, jeżeli mają to być 2 słowa, tylko "jest lepiej". Bardzo to mi pomoże w podjęciu decyzji.

 

Dzięki,

Adam

Adam po kilku kliknięciach juz wiem, że chodzi o wiele szybciej - nawet moge napisać, że bardzo szybko otwierają się podstrony itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to decyzja zapadła. Będę przenosił serwer w najbliższych dniach, więc istnieje ryzyko problemów. Na pewno będę musiał wyłączyć dostęp na kilka godzin, na czas przegrywania danych, żeby nie powstała sytuacja, że jakaś treść zniknie. Z góry przepraszam za problemy. Zakładam, że do poniedziałku sprawy powinny być załatwione (jeżeli nie wystąpią jakieś nieoczekiwane problemy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg moich odczuć jest zdecydowanie lepiej. Szybciej się wszystko ładuje nawet po usunięciu ciasteczek.

Natomiast mam jedną sugestię nie związaną z pracą serwera. Wydaje mi się, że slider na głównej stronie jest zdublowany, przy czym ten 2gi nie zaciąga ścieżek do miniatur. Sama jego obecność w skrypcie domyślam się, że jest błędem, więc sugeruję usunięcie go a będzie jeszcze szybciej, ładniej, lepiej. Pozdr.

Clipboard01.jpg

Edytowane przez alinoe
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, astrokarol napisał:

Na telefonie narazie testuje i jest lepiej, wyraźnie ale nadal trochę muli. Kwestia ile ta operacja kosztowała, czy było warto bo różnica nie jest ogromna a co najwyżej dobraz z +. 

Nie wiem jak na komputerze.

W twoim wypadku może nie jest duża (pewnie jest wiele innych powodów), ale generalnie testy pokazują redukcję z 20-30 sekund nawet do 3 sekund (cache) w wielu przypadkach. Do zoptymalizowania jest jeszcze główna strona, która żre od groma zapytań do bazy (tu i tak mocno pomógł memcached).

Pragnę także zauważyć, że w ostatnich kilku tygodniach stary serwer i tak miał dobry okres. Wcześniej było przecież tragicznie, o czym sami pisaliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisze tylko jak to u mnie wygląda i to tylko na telefonie.

 

Moim skromnym zdaniem stronę główną można by odchudzić. Tak jak ja to może widzę 40% zawartości strony. Można by killa elementów usunąć i by pewnie mało kto zauważył. A na pewno pomogło by to ładowaniu strony głównej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.