Skocz do zawartości

Problem z rezultatem stackowania


Auron84

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Nabyłem kamerkę ZWO ASI 294 MC PRO. Pogoda pozwoliła na złapanie pierwszego światła. Niestety nie wiem co robię źle (może wszystko), że wynik jest daleki od oczekiwanego. Proszę o pomoc podaję parametry zdjęcia i setupu: 

 

ZWO ASI 294 MC PRO + TS 70/400 quadruplet + IDAS LPS 

 

25 x 300s light + 10 x 300s darki Gain 130 t= -19C  

 

Stackowałem przy użyciu DSS niestety wynik stackowania z darkami, czy bez jest podobny jak na załączonym obrazku. Pojedyńczy FITS wygląda zdecydowanie lepiej, aniżeli po zestackowaniu wszystkich. 

 

Przeszedłem z DSLR na CMOS, także wszelkie Wasze uwagi są mile widziane, będę wdzięczny za pomoc. 

 

Pozdrawiam 

Marcin

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, więc tak

 

Stackuje fotkę w DSS na takim przykładzie : 

 

Light Frames + dark Frames > Check all > Registered Checked Pictures > teraz sprawdzam  Stacking Parameters > omawiam zakładki: Results mam zaznaczone Standard Mode>  Lights = Average > w Dark = Median oraz Hot Pixels detection removal > Alignment=Automatic> Intermediate Files = TIFF files > w zakładce Cosmetics nie mam nic zaznaczone > Output = to standardowo.

 

Star Detection Threshold = 12%

 

W Options > Settings> RAW/FITS DDP SETTINGS mam tak w zakładce FITS Files = zaznaczone Monochrome 16 bit files.... w rozwijanym pasku Generic RGGB oraz wartości  Color Adjustment (każdy po 1.0000) oraz Adaptive Homogeneity Directed....

 

teraz zapuszczam Stack Checked Pictures 

 

Zapisuje jak zwykle bo koledzy mnie pytaliście oto jako TIFF image (16bit/ch) nowy DSS nie ma nawet możliwości zapisu w 8 bitach. 

 

Także tak wygląda moja metodologia działania. Każda pomoc mile widziana naprawdę. Z góry dziękuję  

 

 

PS. Tak z ciekawości w PS dałem opcję Auto-Tony, Auto-Kontrast i Auto-Kolor i o dziwo nie ma takiego głębi kolorów jak podczas wyciągania krzywymi na poprzednim zdjęciu, zresztą sami zobaczcie coś się zaczyna pojawiać 

link do stacka 

https://drive.google.com/open?id=1zYegrIHj7wyYTBdmwODwpu4OXHA5OHqI

Przechwytywanie.PNG

Edytowane przez Auron84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, _Spirit_ napisał:

Wszystko ok.

Popraw ostrość, koszenie, więcej materiału bo ostatnie noce fatalne.

m31.jpg

Dzięki Spirit, chapeau bas dla Twojej obróbki, to możesz mi podpowiedzieć co robię źle, że zaczynając obórkę i wyciągając krzywymi robi się "placek" a nie zdjęcie, być może coś pomijam w opisie metodologii obróbki :)  aha i co miąłeś na myśli pisząc koszenie ;) Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze rozciągnięsz materiał to zobaczysz na gwiazdkach duszki i że masz skoszone gwiazdy. To może być cokolwiek złączka, ugięcie ....

Żadna obróbka. 15 minut zeby jakoś wyglądało. 

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Artegs napisał:

Sorki za offtopa ale szybkie pytanko, czy lepiej stackować klatki po ~3m i obrabiać w programach (uczę się na lighroomie) czy najpierw lekka obróbka każdego z nich, potem dopiero stack i na koniec finalna obróbka? Ma to jakiś sens?

Poczytaj sobie na początek "Od laika do astrofotografika" https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/1862-tutoriale-do-astro-fotografii-dso-i-us/\

 

 

Edytowane przez rambro
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2019 o 10:30, Auron84 napisał:

Tak z ciekawości w PS dałem opcję Auto-Tony, Auto-Kontrast i Auto-Kolor i o dziwo nie ma takiego głębi kolorów jak podczas wyciągania krzywymi

To mi się wydaje, że Ty nie aplikujesz krzywych i poziomów bezpośrednio na warstwę, tylko jako kolejne funkcje "nad warstwą". Wtedy pojawiają się takie plamy. Jak wszystko co zrobiłeś spłaszczysz razem z warstwą, do kolejnej (CTRL+SHIFT+ALT+E), to z automatu plamy znikną. 

Edytowane przez count.neverest
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rambro napisał:

Poczytaj sobie na początek "Od laika do astrofotografika" https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/1862-tutoriale-do-astro-fotografii-dso-i-us/\

 

 

Niestety linki niedziałają. Masz może pdf ażeby udostępnić? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, rambro napisał:

Cudze chwalicie a swojego nie znacie... :-)

 

 

 

:-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.