Skocz do zawartości

Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Napracowałeś się Tomek i efekt jest. Ale jak na 21 godzin to trochę spory szum, choć domyślam się, że jak paliłeś w ostatnich dniach to siedział cirrus + Księżyc i dlatego. Ja męczę Crescenta + Mydlaną Bańkę, mam już 40 klatek  po 10 minut wodoru i szumi jak cholera. Może dzisiaj pociągnę 4 godziny i lepszy materiał zbiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Spirit_  Nie za bardzo mam pojecie jak wypada porwnanie tych filtrow.

Chromę mam od samego poczatku QH695a, a baadera uzywalem z qhy9.

jedyne co moge pwoeidziec ze gwiazdki sa szpileczki w chroma. koniecznie trzeba nabyc do kompletu siarke!

 

@Grzędziel

Palone w trudnych warunkach, niestety jak sie chce wyciagnac max ze stacka to czasami juz trudno ocenic finalny poziom szumu.

to kadr z cropem, a nie skladanka. pewne elementy nie bardzo komponowały sie w ujecie i wymagaly usuniecia.

 

Trochę ciezko porownac kolorystyke do czegokolwiek. Nie bardzo widzialem podobne ujecie w Polsce w NB.

AstroBin rowniez ledwo co majaczy zdjeciami o akceptowalnej jakosci z podobnym FOV.

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie wersje mi się podobają pomimo tego, że mocno się różnią. Jakbym miał wybrać lepszą to miałbym problem. Pierwsza bardziej kontrastowa pozwala zgłębić szczegóły a druga stonowana, spokojna i dobrze się ją ogarnia całościowo.   Bardzo przyjemne kolorki i ogólnie ten Samyang fajnie rysuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samyang fajny, bo matryca malutka. 

 

Przygaszone gwiazdki są efektem sporego szumu przez słaby filtr siarkowy. 

 

Powiem wam ze ciężko się obrabia tak szerokie kadry ze względu na mnogość gwiazdek. Trzeba na prawdę porządnie wywyazyc kolor/szum/detal/redukcję gwiazdek. Niestety nie nad wszystkim jestem jeszcze w stanie zapanować. Poprostu brakuje mi doświadczenia i wyczucia. 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie powala na kolana, ja bym nic w nim nie zmieniał. Poziom szumu pracy z pierwszego postu uważam za nieprzeszkadzający, za co mamy masę wyraźnych detali. Boli mnie tylko, dlaczego uciąłeś ngc 6888 na pierwszej wersji, bardzo bym chciał zobaczyć ten kadr w całości. Kolorystyka jest moim zdaniem perfekcyjna - wykorzystałeś bogatą paletę barw, co jest bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.