Jump to content

Recommended Posts

Napracowałeś się Tomek i efekt jest. Ale jak na 21 godzin to trochę spory szum, choć domyślam się, że jak paliłeś w ostatnich dniach to siedział cirrus + Księżyc i dlatego. Ja męczę Crescenta + Mydlaną Bańkę, mam już 40 klatek  po 10 minut wodoru i szumi jak cholera. Może dzisiaj pociągnę 4 godziny i lepszy materiał zbiorę.

@_Spirit_  Nie za bardzo mam pojecie jak wypada porwnanie tych filtrow.

Chromę mam od samego poczatku QH695a, a baadera uzywalem z qhy9.

jedyne co moge pwoeidziec ze gwiazdki sa szpileczki w chroma. koniecznie trzeba nabyc do kompletu siarke!

@Grzędziel

Palone w trudnych warunkach, niestety jak sie chce wyciagnac max ze stacka to czasami juz trudno ocenic finalny poziom szumu.

to kadr z cropem, a nie skladanka. pewne elementy nie bardzo komponowały sie w ujecie i wymagaly usuniecia.

Trochę ciezko porownac kolorystyke do czegokolwiek. Nie bardzo widzialem podobne ujecie w Polsce w NB.

AstroBin rowniez ledwo co majaczy zdjeciami o akceptowalnej jakosci z podobnym FOV.

Edited by Tayson

Obie wersje mi się podobają pomimo tego, że mocno się różnią. Jakbym miał wybrać lepszą to miałbym problem. Pierwsza bardziej kontrastowa pozwala zgłębić szczegóły a druga stonowana, spokojna i dobrze się ją ogarnia całościowo.   Bardzo przyjemne kolorki i ogólnie ten Samyang fajnie rysuje. 

Samyang fajny, bo matryca malutka. 

Przygaszone gwiazdki są efektem sporego szumu przez słaby filtr siarkowy. 

Powiem wam ze ciężko się obrabia tak szerokie kadry ze względu na mnogość gwiazdek. Trzeba na prawdę porządnie wywyazyc kolor/szum/detal/redukcję gwiazdek. Niestety nie nad wszystkim jestem jeszcze w stanie zapanować. Poprostu brakuje mi doświadczenia i wyczucia. 

Edited by Tayson

Zdjęcie powala na kolana, ja bym nic w nim nie zmieniał. Poziom szumu pracy z pierwszego postu uważam za nieprzeszkadzający, za co mamy masę wyraźnych detali. Boli mnie tylko, dlaczego uciąłeś ngc 6888 na pierwszej wersji, bardzo bym chciał zobaczyć ten kadr w całości. Kolorystyka jest moim zdaniem perfekcyjna - wykorzystałeś bogatą paletę barw, co jest bardzo ważne.

• 1 year later...

troche pogrzebałem w materiale, ale jednak on nie rokuje....

najciekawszy rejon to mgławice pomiędzy motylem, a Crescentem. Trzeba bedzie tam strzelic z APO100Q.

IC1318-final3.jpg.aff8643aabdf7c7a20d5ff63251ac5c1.jpg

• Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 16 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 21 replies
    • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D  (tutorial gratis)
      Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 130 replies
    • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
      Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
        • Like
      • 247 replies
    • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
      Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.

Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 85 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.