Skocz do zawartości

M33


Kuba.

Rekomendowane odpowiedzi

Ostrość koryguj co kilka klatek, bo jeżeli temperatura się zmienia, to niestety trzeba poprawić (nie ma spania :)

Zepnij wszystko na gwinty, bo gwiazdy lecą, najbardziej w LG. Dodatkowo lekko musiałeś przesunąć kamerę/aparat, bo spajki się zdublowały. Balans kolorów całkiem dobry, ale masz środki gwiazd w różnych kolorach, tu żółte, tam zielone. Nie gaś ich na siłę. Jak się spaliły, trudno. Nie zrobiłeś flatów.

 

 

 

Edytowane przez count.neverest
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, _Spirit_ napisał:

Brak ostrości.

Matryca aparatu przekoszona po przekątnej LG-PD i to zdecydowanie powinieneś poprawić. Przed Tobą też walka z kolimacją, lekko nie będzie, ale do wygrania. Wydaje mi się, że odległość od korektora też nie jest właściwa. Ja korzystam z Baadera MPCC Mk III gdzie podają odległość 55 mm, a najlepszy efekt uzyskałem dla 57,5 mm.

Kolorami się nie przejmuj, nie jest źle. M 33 jest kolorystycznie trudna, dwa razy podchodziłem i poległem.

Powodzenia!

:)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, _Spirit_ napisał:

Po całości.

Faktycznie, jakoś dobrze się nie przyglądałem ;(

 

1 minutę temu, count.neverest napisał:

Jaki setup, jakie suby? Ostrość koryguj co kilka klatek, bo jeżeli temperatura się zmienia, to niestety trzeba poprawić (nie ma spania :)

Zepnij wszystko na gwinty, bo gwiazdy lecą, najbardziej w LG. Dodatkowo lekko musiałeś przesunąć kamerę/aparat, bo spajki się zdublowały. Balans kolorów całkiem dobry, ale masz środki gwiazd w różnych kolorach, tu żółte, tam zielone. Nie gaś ich na siłę. Jak się spaliły, trudno. Nie zrobiłeś flatów.

 

 

 

Setup podany pod zdjęciem ;) Jutro będę może próbował coś znowu bo pogodą się nie najgorsza zapowiada ;) Z gwiazdami coś spróbuję podziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Grzędziel napisał:

Matryca aparatu przekoszona po przekątnej LG-PD i to zdecydowanie powinieneś poprawić. Przed Tobą też walka z kolimacją, lekko nie będzie, ale do wygrania. Wydaje mi się, że odległość od korektora też nie jest właściwa. Ja korzystam z Baadera MPCC Mk III gdzie podają odległość 55 mm, a najlepszy efekt uzyskałem dla 57,5 mm.

Kolorami się nie przejmuj, nie jest źle. M 33 jest kolorystycznie trudna, dwa razy podchodziłem i poległem.

Powodzenia!

:)

No to będę walczył dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, count.neverest napisał:

No właśnie, wyedytowałem pytanie o setup, bo nie zauważyłem :) Jak na początki, to fajnie wyszło, ja bym się z takiej foty cieszył. Problemy zawsze jakieś będą, taka robota :D

Cieszyć się cieszę, ale jednak zawsze fajnie by było poprawić co się da

 

Teraz, _Spirit_ napisał:

A może złożyłeś sumą a nie medianą lub average?

Jak ostrzysz? Maską?

Jutro zobaczę aż jak bo nie pamiętam. Ostrość maską ustawiam, tyle że tylko raz na początku sesji i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kuba. napisał:

Cieszyć się cieszę, ale jednak zawsze fajnie by było poprawić co się da

 

Jutro zobaczę aż jak bo nie pamiętam. Ostrość maską ustawiam, tyle że tylko raz na początku sesji i tyle.

Postaraj się chociaż kontrolować ostrość do momentu ustabilizowania się temperatury zewnętrznej. Czyli trzeba posiedzieć do 23-24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.