Skocz do zawartości

Markowe okulary z Aliexpress


lulu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jak to jest z markowymi szkiełkami oferowanymi na Aliexpress w cenach dużo niższych niż u dystrybutorów w Polsce? Mam na myśli np. okulary Celestrona, dostępne w tym sklepie: https://www.aliexpress.com/store/5035158?spm=a2g0o.detail.1000061.1.d03c1ac9tYPyJA

czy to są oryginały dostępne taniej ze względu na jakieś rzeczywiste ekonomiczne uwarunkowania, czy podróby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dwa okulary Celestrona na ali ale w innych sklepach

wyglądają na oryginały, mają dokładnie taki sam wygląd i opakowania jak kupione w Polsce. Żadnych różnic nie zauważyłem

cena znacznie niższa niż w naszych sklepach, a żadnych ceł i podatków mi nie naliczyli. Wyszło około 60% ceny czyli za 2 okulary zapłaciłem niewiele więcej niż za jeden w Polsce, a biorąc pod uwagę cenę przesyłki to różnica byłaby jeszcze mniejsza

oczywiście czas dostawy znacznie dłuższy ale też nie jakiś przesadnie długi bo w granicach 2-3 tygodni

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jakoś ciężko sobie wyobrazić że podrabia się tak niszowy towar, a zwłaszcza że dotyczy to tylko wybranych marek - np. nie widzę tam okularów sygnowanych Meade czy Bresser. Podpowiesz który to sklep zostawił takie pozytywne wrażenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem zakupy w różnych sklepach

po prostu kupiłem tam gdzie akurat były promocje około 20%

przeważnie sklepy mają ten sam towar więc to bez znaczenia gdzie kupisz

niektórzy czasem wyprzedają to co im zalega na półkach i wtedy jest dodatkowa motywacja by kupić ;)

oprócz okularów kupowałem też inne akcesoria w innych sklepach (złączki, redukcje, adaptery, filtry itp.) i nigdy nie miałem większych problemów. Raz nie dotarł adapter do lornetki ale bez problemów odzyskałem kasę

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuję się trochę gitarami i muszę powiedzieć że to co się dzieje na Aliexpress z podróbami nie mieści się po prostu w głowie - można tam kupić podróbę Gibsona czy Fendera zrobioną dokładnie 1:1 wraz z futerałem, całą papierologią, opakowaniami, tymczasowymi naklejkami itp. Oczywiście nie brzmi to jak oryginał bo drewno nie to, przetworniki nie te, a mechanicznie bywa lata świetlne od pierwowzoru - ale dopóki ktoś znający się na rzeczy nie spróbuje, nie ma szansy odróżnić. Takie lewe wiosła sprowadzone z Ali pętają się potem po Polsce po różnych olx-ach i są właściwie plagą jeśli ktoś szuka markowej gitary, bo nigdy nie wiadomo co się kupuje z drugiej ręki.

 

No i zastanawiam się jak to jest z okularami Celestrona itp., które można kupić na Ali - czy to co trafia do obiegu z drugiej ręki w Polsce też nie jest częściowo z tego źródła, a jeśli tak, to niestety to co widać na przykładzie gitar pokazuje, że tamtejsi producenci są w stanie posunąć się na prawdę do ekstremum podrabiając znany, chodliwy towar.

Edytowane przez lulu
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lulu napisał:

Panowie, jak to jest z markowymi szkiełkami oferowanymi na Aliexpress w cenach dużo niższych niż u dystrybutorów w Polsce?

A podaj kilka przykładów tych szkieł od Pana Marka bo nic ciekawego nie mogę znaleźć w dużo niższej cenie niż w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę zależy która seria. Ale np. seria Omni jest dużo tańsza - okular 32 mm kosztuje w delcie 199 zł, a na ali 90 zł (45% ceny w Polsce). Podobnie seria X-CEL, która w delcie kosztuje 379 zł, a na Ali można kupić za 240 zł, czyli za 2/3 ceny w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie - to jest kolejna wątpliwość. Na Ali są okulary opisywane jako Celestron, które nie są wcale obrandowane logo Celestrona, nie widać ich także w ofercie Celestrona. Np. te właśnie: https://pl.aliexpress.com/item/1853638359.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4d437063Sj1t2j&algo_pvid=8c4b7791-6c30-4427-a912-d9341bbe5cda&algo_expid=8c4b7791-6c30-4427-a912-d9341bbe5cda-28&btsid=504e8a08-4693-4dce-b638-674b693f693f&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4,searchweb201603_52

 

Albo takie coś, co wygląda na okular Sky-Watchera WA 66: https://pl.aliexpress.com/item/32858076197.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4d437063Sj1t2j&algo_pvid=fb028e17-92f4-4b01-9adb-9ad8a45002b7&algo_expid=fb028e17-92f4-4b01-9adb-9ad8a45002b7-10&btsid=5e30af6a-e246-4075-b9da-41ba227ea044&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4,searchweb201603_52 - a na Ali nazywa się 'Celestron'...

 

Skoro tak swobodnie gospodarują tam amerykanskimi brandami, to jak to jest z oryginalnością...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESy są robione w Chinach. Trzeba szukać, bywają w lepszych cenach. Z aplikacji AliExpress zwykle jest taniej. 

Lepsze szkła to jednak w USA. Tylko trzeba kogoś mieć na miejscu. Kogoś kto lata/pływa. Inaczej podatek. 

W Europie bywają przeceny w sklepach. Całkiem spore. Kiedyś kupowałem częściej tym sposobem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, piotrkusiu napisał:

Eeee tam... Liczyłem na porządne okulary a oni sam badziew sprzedają. Jakby taki ES 30mm 2" 82* był za połowę ceny albo Morpheus jakowyś. A tu jakieś WA 66 parę groszy taniej niż w PL i drożej niż używka na giełdzie.

Ja tam moje SWA 15 mm 66 stopni kupiłem po bodajże 65-70 złotych za sztukę ze dwa lata temu. NOWE a nie używane i sprzedałem za tyle samo po jednym użyciu... zwyczajnie te rowki na tulei nie grały za bardzo z bino, nie chciały się zablokować.

Omni Celestrona też zamawiałem i również przyszły normalne okulary.

Swego czasu były na aliexpressie Orciaki Fujiyama ale chyba się już skończyły, były w bardzo dobrych cenach około 290-300 złotych po ówczesnym kursie dolara.

ESy również opłacałoby się brać ale tu jest większe ryzyko, że dojdą podatki i wyjdzie na to samo.

Widziałem również 100 stopniowe okulary... chyba brandowane Rover czy coś takiego, oczywiście taki sam wygląd jak reszta tych klonów (OVL, Lunt itp.)

Przecież to Chińczycy klepią te wszystkie okulary to i technologię wyrobu mają u siebie, to żaden problem dla nich zrobić dla lokalnego "nabywcy" partię tych okularów i sprzedawać pod swoją marką.

Baaderów nie ma bo nie robią ich w Chinach :) to chyba proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotrkusiu napisał:

Eeee tam... Liczyłem na porządne okulary a oni sam badziew sprzedają. Jakby taki ES 30mm 2" 82* był za połowę ceny albo Morpheus jakowyś. A tu jakieś WA 66 parę groszy taniej niż w PL i drożej niż używka na giełdzie.

No niestety, te z wyższych półek rzędu 0,5-1,5 k nie są już tak znacząco tańsze - można kupić coś co u nas kosztuje 1,5 za np. 1,2, ale w tym samym sklepie inny model z tej samej serii potrafi kosztować 0,7 podczas gdy u nas 0,5. W wypadku pozostałych sprzętów relacje potrafią się odwrócić i to radykalnie. Zastanawiające jest dlaczego np. refraktor SW 80ED potrafi u nas kosztować poniżej 3K, a tam - ponad 4 plus wysyłka $760... przecież też jest robiony w Chinach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lulu napisał:

Już chyba zaczynam rozumieć - w Stanach okular X-Cell kosztuje tyle co na Ali... - https://www.bhphotovideo.com/c/product/736591-REG/Celestron_93422_X_Cel_LX_7_mm.html

No... I mają wojnę celną a jest taniej :flirt:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2019 o 14:34, lulu napisał:

Panowie, jak to jest z markowymi szkiełkami oferowanymi na Aliexpress w cenach dużo niższych niż u dystrybutorów w Polsce? Mam na myśli np. okulary Celestrona, dostępne w tym sklepie: https://www.aliexpress.com/store/5035158?spm=a2g0o.detail.1000061.1.d03c1ac9tYPyJA

czy to są oryginały dostępne taniej ze względu na jakieś rzeczywiste ekonomiczne uwarunkowania, czy podróby?

 

A mi się wydaję że markowe okulary z ALI niczym się nie różnią od tych sprzedawanych w PL. 

Sprzedawcy w PL po prostu kupują na ali i narzucają swoją marże. Cała tajemnica. Zwróć uwagę że nie chodzi tylko o okulary... masz tego całe mnóstwo rzeczy. Chociażby kamery ZWO ASI.. myślisz że jak kupisz takie coś w Delcie to masz lepszą jakość? Czemu oni mają tyle niedostępnych towarów, a bo nie robią sobie za dużego stanu magazynowego a na dostawę czeka się miesiąc. To samo dotyczy kół filtrowych, napędów do np eq3-2, microfocuserów czy zielonych laserów. Zwróć uwagę że jak kupisz w profesjonalnym, stacjonarnym sklepie astronomicznym to na każdym produkcie który można wyszukać na ali będziesz miał napisane... Made in china. Nie wierzę w lepsze rzuty do sklepów i gorsze rzuty na ali. 

Edytowane przez wismat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na usprawiedliwienie polskich dostawców warto przypomnieć, że kłania się także kwestia ceł - kupując na Ali zapewne trudno wyrokować czy przyjdzie zapłacić cło. A swoją droga - ktoś płacił cło przy takim zakupie? Ile, jak to wygląda od strony formalnej?

Edytowane przez lulu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chyba wtedy dostawę np DHL i zostaje to na granicy, dopóki DHL się z tobą nie skontaktuje. Będziesz musiał przekazać im jakieś zrzuty ekranu z transakcji, potwierdzenie przelewu itp. Bo muszą wiedzieć za ile co kupiłeś żeby wiedzieli jakie cło dać. Jak zapłacisz to puszczają dalej paczkę już na teren PL.
Miałem tak rok temu jak kupowałem rozkładany aluminiowy stolik. Jak się wyjaśniło co to jest to jedyne co musiałem zapłacić to za wydłużony czas magazynowania bo sprawa się przeciągała. Może gdyby to był laptop za 1000zł a nie stolik za 100zł to by było cło.

Jak widzisz nie na wszystko jest cło. Ja kupowałem okulary nie raz i nigdy cła nie płaciłem. 3 tygodnie temu kupiłem kamerkę qhy5L-II mono za 492zł (nie napisze gdzie ale widziałem w sklepie internetowym za 900zł) i też nie płaciłem cła. Wiec z tymi różnicami w cenach między PL sklepami, a ALI to raczej kwestia marży. Być może przy droższych, elektronicznych rzeczach jest inaczej, ale okulary spokojnie możesz kupować jak wahasz się czy dany model kupić w PL czy na ALI. Pytanie czy chce ci się czekać 3 tygodnie.

Edytowane przez wismat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś kocha to poczeka ;-) Dostawca w Polsce nie może jednak liczyć na podobny łut szczęścia i ominięcie cła. Z resztą w Stanach wszystkie sprzęty wydają się dużo tańsze, poczynając od samochodów. Po przyjeździe do Europy robią się nagle rażąco drogie, a tam są całkiem dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lulu napisał:

Dostawca w Polsce nie może jednak liczyć na podobny łut szczęścia i ominięcie cła.

No jeśli nie chce być mafiozą VAT-owskim i działać zgodnie z prawem to nawet musi zapłacić należne podatki jak cło i VAT. Do tego dolicza marżę i mamy cenę finalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ciągle tak jest, ale kiedyś było tak, że do 50$ cła się nie płaci.
Osobiście dużo zamawiam z chin (aliexpress, banggood) w tym było kilka rzeczy droższych i ani razu się na cło jeszcze nie naciąłem ;)
Gdzie możecie, przy droższych rzeczach wybierajcie przesyłkę ,,priority mail'', wtedy jest praktycznie gwarancja braku cła i vatu. Co do DHL to często czytałem o tym właśnie że przy nim cło jest praktycznie gwarantowane, ale jak zamawiałem filtr Optolong L-pro UT z aliexpress (oficjalny sklep optolonga na ali) to szło DHLem i paczkę miałem w kilka dni bez cła i vatu, widocznie sprzedawca może to jakoś załatwić ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.