Skocz do zawartości

Grzałki na LW


MateuszW

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do sprzedania kilka sztuk grzałek na LW do newtonów SW 8". W zestawie grzałka, taśma termoprzewodząca i przewody, czyli komplet, aby zastosować taką grzałkę. Przewód może być zakończony wtyczka lub gniazdem DC lub RCA do wyboru. Również długość przewodu dowolna. Zrobiłem na zapas kilka sztuk takich grzałek i raczej nie planuję robić kolejnych. W załączniku instrukcja instalacji.

Cena 90 zł + wysyłka 8,40 zł.

DSC_4019s.thumb.jpg.8e43f3be43ecd0abbae84a27c1d198fc.jpg

a.jpg.64e7294465c4c87b710e4421c1f68383.jpg

Grzałka na lustro wtórne do teleskopów newtona.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry są w pdf, moc 3W przy 12V. Używam u siebie od kilku lat taką grzałkę. Nie robiłem takich dokładnych badań. Myślę, że ok 1 min wystarczy, żeby nagrzać lustro, sama grzałka powiedzmy kilka sekund potrzebuje. Ale w praktyce raczej utrzymuje się podobny poziom ogrzewania, więc nie ma potrzeby nagłych zmian temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, przeżyłem mały szturm na PW, a w weekend nie miałem jak odpisywać. Już wszystko nadrobione :) Przesyłam wymiary, myślę, że tak będzie nam prościej się dogadać, bo wiele osób myśli o zastosowaniu w innych teleskopach. Już ustaliliśmy, że do GSO nie da rady z powodu na jego nietypowe mocowanie lustra.

DSC_4019s.thumb.jpg.8e43f3be43ecd0abbae84a27c1d198fc.jpg.291fac64d4c54a15c5c42be33ad38f01.jpg

2 godziny temu, komprez napisał:

Na oko widać że spasuje do 150-tki ale na pewno nie będzie pasowało centralne wycięcie bo w 150-tce ma chyba mniejszą średnicę walec mocujący LW

Jeśli walec jest mniejszy to tym lepiej. Ważne, żeby tylko grzałka nie wystawała poza obrys lustra. Ale obawiam się, czy wymiar 17,5 się zmieści w 150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja wczoraj zamontowałem na SW150/750. 
Trzeba było trochę spiłować samą grzałkę żeby jej obrys nie wystawał poza LW i nie był widoczny na LG. Do tego był mały problem z klejeniem bo taśma dwustronna nie za bardzo się trzymała pasty termicznej. Skleiłem na kropelkę. Zrobiłem bez wiercenia bo pokrywa tubusa do sw150/750 ma dużo bliżej śruby tej krawędzi co trzeba by było nawiercać. Zasilanie do grzałki poprowadziłem przez jedną dziurę na zewnątrz. Pokrywę usztywniającą skręciłem na pozostałe 3 śruby, a tą dziurę przez którą wychodzą kable zakleiłem czarną taśmą izolacyjną. Wszystko działa jak należy. Dzięki.

IMG-9425.JPG

IMG-9427.JPG

IMG-9435.JPG

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.