Skocz do zawartości

Byk, Perseusz i Woźnica w pyłowej zalewie


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, gryf188 napisał:

Na wyciągniecie tych ciemnych pyłówek żeby gwiazdki za bardzo nie dominowały trzeba materiału

To prawda - ilość materiału dobra na wszystko :-) Dzięki za rady, raczkuję w temacie szerokich pól.

 

3 minuty temu, _Spirit_ napisał:

Fajne ale czy nie za "płaskie"? Więcej kontrastu?

Pewnie tak, ale paradoksalnie kontrast tutaj psuje odbiór, bo gwiazdy zaczynają bardzo dominować na zdjęciu (jasne partie) a na ciemnych szybciutko wychodzi szum. Obrabiając to zdjęcie doszedłem do wniosku, że nie działają te metody co podczas obróbki węższych kadrów. Tam stosowanie kontrastów nie powodowało takich dysproporcji jasności.

 

Fajnie się uczyć nowego podejścia do obróbki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszak tak jest, że gwiazdki zwykle dominują jeśli ich sztucznie nie przygasimy, ale akurat to mi w tym wypadku nie przeszkadza. Widać, jak dużo się tam na niebie dzieje. Fajnie Paweł, że to wrzuciłeś, czekałem na tą fotkę.

A ten 6D to modowany?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzędziel napisał:

A ten 6D to modowany?

Tak :-)

 

1 godzinę temu, Grzędziel napisał:

Fajnie Paweł, że to wrzuciłeś, czekałem na tą fotkę.

Trochę czaiłem czy w ogóle wrzucać ją - z uwagi na jej niedociągnięcia - ale zawsze poznam inne opcje i możliwości do obróbki szerokich kadrów :-) Nie jestem zwolennikiem przygaszania gwiazd na takich zdjęciach - mocno nienaturalnie to wygląda.

 

Godzinę temu, wessel napisał:

Gdybyś miał więcej materiału

Znam to zdjęcie :-)

Poza tym sam dobrze wiesz Maćku - Gdyby babcia miała wąsy... :-)

Nie mam więcej materiału i niestety za dużo więcej z tego zdjęcia nie wyciągnę - a że sprzęt był nie mój to na dopałkę nie mam co liczyć. Może kiedyś podejdę raz jeszcze do tego obszaru ze swoim sprzętem. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tayson napisał:

Z tego co zauważyłem i z własnego doświadczenia stosowanie workflow pod głębokie niebo rzadko kiedy daje dobre efekty przy kadrach na szeroko. 

Tak , zgadzam się szerokie kadry to zgoła odmienne problemy niż przy większej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.