Skocz do zawartości

TS-Optics 150 mm f/2.8 hyperbolic recenzja


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Tayson napisał:

Wygląda obiecująco!

Jakby chociaż trochę go skolimował i ustawił odległość od korektora, to można by oceniać. A tak - za wcześnie ;)

 

Swoją drogą, czy to czasem nie jest pierwszy hiperboliczny newton w naszym amatorskim środowisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, czuję że będzie walka o każdy mikrom. Szczerze życzę powodzenia w szybkim opanowaniu tego cudeńka.

Szkoda że do kompletu nie kupiłeś od razy https://www.astroshop.eu/m,Howie-Glatter . Nie wiem czy widziałeś ten kolimator w akcji, jest drogi, ale to naprawdę wspaniała sprawa. Z nakładką holograficzną działa szybko i perfekcyjnie. 

 

Edytowane przez Piotr4d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Adam_Jesion napisał:

Swoją drogą, czy to czasem nie jest pierwszy hiperboliczny newton w naszym amatorskim środowisku?

O ile pamiętam, na stronie Astrokraka była informacja, że zbudowali na zamówienie hiperboliczny astrograf dla jednego z kolegów polujących na supernowe (ale może to inny typ).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _Spirit_ napisał:

 2019-10-29_21h13_12.png.b666c064da575b4e01eab62489a45d6d.png

z tego co sie orientuje to ten profil jest generowany dla najjasniejszego obiektu w kadrze, zdecydowanie nie oznaczajacy gwiazdke guidująca. nawet jezeli dales cropa tylko na ta wybrana gwiazdke. takie dziwne wyczyny maxia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tayson napisał:

z tego co sie orientuje to ten profil jest generowany dla najjasniejszego obiektu w kadrze, zdecydowanie nie oznaczajacy gwiazdke guidująca. nawet jezeli dales cropa tylko na ta wybrana gwiazdke. takie dziwne wyczyny maxia.

To nie jest z guide. To jest wykres z całej klatki. Ten pik odstający to pojechane gwiazdki. Ma być skondensowane, płaskie a najlepiej jak wchodzi w kwadrat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, _Spirit_ napisał:

To nie jest z guide. To jest wykres z całej klatki. Ten pik odstający to pojechane gwiazdki. Ma być skondensowane, płaskie a najlepiej jak wchodzi w kwadrat.

z mojego doswiadczenia ten graf nie oznacza piku dla calego zdjecia, a jest jedynie dla najjasniejszego obiektu (gwiazdki) w kadrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, _Spirit_ napisał:

Stałem się posiadaczem teleskopu lustrzanego ze zwierciadłem hiperbolicznym. 

Gratuluję i życzę dalszej miłej zabawy. :)

To może być fajna tuba do szybkiego zbierania dużych kadrów. Zauważam jednak, że tuba z przodu jest dość krótka (pająk jest praktycznie na krawędzi), czyli ani kawałka odrośnika czy też osłony p. light pollution np. od światła lamp ulicznych. Coś dokupisz (dorobisz)?

LW 70 mm to dosyć sporo dla LG 150. Chyba dość spora obstrukcja?

To takie moje "obawy" na pierwszy rzut oka.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.