Jump to content

Recommended Posts

Pokazujemy tlenowe foto z Warszawy? To mam okazję nas moją  :) ...Abell6 . Już nawet nie pamiętam ile tego wypaliłem, chyba z 6 godzin w 10 minutowych.

abell6OIII.png.28052ccf97592bd20620efce6e9a63ae.png

• Like 5

A tak bardziej trzymając się wątku, to Ngc 6888 pewnie mogłaby mieć lepszy szczegół, ale i tak dobrze widać gdzie jest tlen a gdzie wodór i o to chyba chodzi w bicolorze.

• Thanks 1

Chłopaki, trochę nie wypada..

Bardzo mi się podoba to zdjęcie, jedynie może za bardzo na siłę podbita saturacja tego tlenu, nieco sztucznie się odcina..

Jako, że też niedawno to poczyniłem w bicolor, to już widzę ile mi brakuje w obróbce..

• Like 1

Jak na tak jasne okolice to wodór w sumie mało zaszumiony. Zapewne 10h naświetlania w tym znacząco pomogło

Twój tlenik wygląda jakby wlał się w dziury pomiędzy wodorem. Z mojego doświadczenia z tym obiektem wychodzi, że tlen powinien tworzyć delikatny welonik wokół wodoru. 

• Like 1

Fajnie to wygląda...jakoś mi przypomina płomienie wokół kapsuły Apollo podczas wejście a atmosferę Ziemi :)

• Like 1
  • Haha 1

W jaki sposób je połączyłeś? Mam wrażenie, że zamiast się przenikać i uzupełniać, to jeden eliminuje drugi. Tzn. tam gdzie jest tlen, to wodoru zero. Wrzuciłbyś osobno te dwa kolory? Z chęcią bym zerknął.

3 godziny temu, kubaman napisał:

Chłopaki, trochę nie wypada..

Mnie też podoba się to zdjęcie! Reszta to dla rozluźnienia atmosfery  :) . Jak ktoś ma w miarę normalne niebo to nas nie zrozumie....    :drinks:

Edited by ryszardo
  • Like 3

Mi się podoba przestrzeń w strukturach wodoru prawy bok i dół.

• Like 2

W dniu 1.11.2019 o 10:58, Adam_Jesion napisał:

Wrzuciłbyś osobno te dwa kolory?

@Adam_Jesion wrzucę - na jakim etapie obróbki? Surowy stack czy wyciągnięte?

Składałem w Pix skryptem multichannel synthesis SHO-AIP (jako luminancję też mix HII+OIII) , rezultat mi się do końca mi się podobał, więc potraktowałem go jako kolor i dołożyłem jeszcze raz luminancję składając tak jak LRGB. Przed składaniem LRGB wyglądało to tak:

NGC6888_HST_MIXSHO_AIP_denoise_1920px.jpg

• Like 7

to mi się dużo bardziej podoba

• Like 1

To jeszcze match color 120 i będzie spoko ;-)

• Like 1

Tak patrzę na to pierwsze zdjęcie z setupem i mam wrażenie, że moja miejscówka jest po drugiej stronie tego pióropusza dymu...:laughing1:

• Haha 1

@Adam_Jesion to tlen, naprawdę nie wygląda to dobrze :( Usunąłem jak umiałem halo na jasnych gwiazdach.

NGC6888_cal120_OIII_1920px.jpg

• Like 1

Nie no, nie wygląda tak źle. Ale potrzebujemy filtry < 3,5nm...

Jak to jest z tymi filtrami Baadera 3,5nm, nigdzie nie znalazłem nic na temat ich sprawności. Ktoś coś wie?

Idąc za sugestią Tomka - match color podlane oczywiście drobnymi tweakami na kontrastach i kolorze niebieskim ;)

!Final_NGC6888_HST_MIXSHO_AIP1_1920px.jpg

• Like 7
  • Love 1

Jak na Twój pierwszy raz .... :) :) :) bardziej bym się martwił nieco zniekształconą dynamiką Ha, bo tam jest jedno wielkie morze wodoru a u Ciebie pod 8888 i w prawo w dół praktycznie go nie ma... popatrz tutaj, tylko nie traktuj tego jako referencyjne zdjęcie to bo moja produkcja z ASI 1600....

• Like 1

Wiem kurczę :( To jedna z większych bolączek, nie wiem czemu tego morza wodoru nie widać... może to częściowo ;) wina słabej miejscówki.

W dniu 31.10.2019 o 21:52, _Spirit_ napisał:

Pokażę swój O3 Pacman

Ale to filtrem Dual-Spirit czy samo OIII ? :D

dziki, świetne poprawione foto, faktycznie ciekawy układ :)

• Like 1

schcialem sie pobawic, ale niestety.... na jpg tlenu jest jakis gradient.

image.png.b77b24a9008387f9da19eff2d3cddee7.png

przypadkiem nie uzyles ABE lub DBE na wodorze? moze dlatego tak mocno wycielo ci sygnal na srodku kadru.

Edited by Tayson