Skocz do zawartości

Okular 15mm


Dasionek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuje okular do ds za nie duże pieniądze patrzę na te :

 

1. Vixen NPL 15mm - 169zł

 

2. Gso Sv 15mm - 139zł

 

3. Sw wa 66 15mm - 139zł

 

4. Sky watcher swa 58-15mm - 208zł

 

5.  Swa tmb inspired 15mm - 195zl 

 

Pisadam aktualnie

Badeer classic ortho 6mm 

SW wa 66 9mm - czuły na kąt patrzenia. 

Super plossl 10mm kit 

Super plossl 25mm kit 

I brakuje mi czegoś do ds 15mm. Poniżej 14-13mm to już drogie okulary. 

 

TELESKOP : Synta 8. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, astrokarol napisał:

Ja bym brał SWAN 15 mm. Nie będzie idealny ale ma 72°, dobry kontrast na DS i transmisje.

Swan kosztuje 400zl prawie z przesyłką trochę mi szkoda :(

A jak się mają te tańsze esy? 

https://www.teleskopy.pl/product_info.php?cPath=22_319&products_id=3446&lunety=Okular Explore Scientific 15 mm 70 stopni AFOV 1 25

 

Czy te tańsze okulary to będzie stanowczo kicha w f5. 9?

Celowalem raczej w 250zl max :)

Edytowane przez Dasionek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, tak to nie działa... 

Chcesz wycisnąć z teleskopu wszystko, to nie ma zmiłuj. Musisz kupić dobry czyli drogi okular. F6 to jest jednak dość światłosilny teleskop. To nie F5 ale też lubi dobre szkło. 

Nie wiem, czy to ma sens, takie kupowanie taniego szkła. Tyle ile płacisz, taka mniej więcej jakość obserwacji. 

Tematów jest sporo jakie okulary i do czego, więc nie będę odrzucać swoich uwag. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JSC napisał:

Niestety już go nie produkują :Cry:

Serio ? Nie widziałem :( 

4 godziny temu, Dasionek napisał:

Swan kosztuje 400zl prawie z przesyłką trochę mi szkoda

Używany chodzi po 250 zł. 

 

Moim zdaniem lepszą ale trochę droższą opcją jest SW SWA 13 mm. Około 280 zł używany ale warto. Wygodny, dobra korekcja nawet w F/5. Miałem nową wersję 17 mm i bardzo dobrze go wspominam. Np. gdybym miał wszystko sprzedać na rzecz docelowego sprzętu (Newton 20" i większy F/4) kupił bym właśnie SWA i na pewno nie musiał bym się spieszyć z ich wymianą na lepsze. 

 

EDIT: mam starą wersję SWA 8 mm i też bardzo dobry za te pieniądze, choć dla mnie muszla w nowej wersji jest wygodniejsza. 

Edytowane przez astrokarol
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, astrokarol napisał:

Właśnie o tym pisałem ...

Tak ale chodzi mi o sam sklep czy zamawiał ktoś u nich? 

Bo cena tego okularu 490a w innych 550

 

Już nie aktualne znalazłem opinie na forum. 

Edytowane przez Dasionek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Dasionek napisał:

A o tym baaderku co myślicie? 

https://www.astroshop.pl/okulary/baader-okular-hyperion-13mm/p,8895#tab_bar_1_select

Niby promocja? Ale wszędzie taka sama cena. 

 Warto? 

 

Patrzyłem tylko raz i kompletnie nie ta jakość co SW SWA. Moim zdaniem. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dasionek napisał:

Swan kosztuje 400zl prawie z przesyłką trochę mi szkoda :(

A jak się mają te tańsze esy? 

https://www.teleskopy.pl/product_info.php?cPath=22_319&products_id=3446&lunety=Okular Explore Scientific 15 mm 70 stopni AFOV 1 25

 

Czy te tańsze okulary to będzie stanowczo kicha w f5. 9?

Celowalem raczej w 250zl max :)

Ja bym był za tym ES 15mm/70* z Teleskopy .pl.Sprawdzisz i masz możliwośc zwrócic.Miałem taki 15mm,teraz mam taki sam 20mm.Refraktor ED 110/770.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z tym GSO SV 15mm ;) Tam jest bardzo oszukane pole, na moje oko nie ma więcej niż 62*

Dołóż trochę i kup es 14mm a będziesz miał okular jak trzeba a zmienisz teleskop to okular zostanie ;)

No chyba że chcesz po taniości to wtedy tak, tylko brałbym chyba SW SWA 13 mm z giełdy jak radził Karol. Na pewno dużo lepszy niż ten GSO SV.

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wojt0000 napisał:

Daj sobie spokój z tym GSO SV 15mm ;) Tam jest bardzo oszukane pole, na moje oko nie ma więcej niż 62*

Dołóż trochę i kup es 14mm a będziesz miał okular jak trzeba a zmienisz teleskop to okular zostanie ;)

No chyba że chcesz po taniości to wtedy tak, tylko brałbym chyba SW SWA 13 mm z giełdy jak radził Karol. Na pewno dużo lepszy niż ten GSO SV.

 

 

Jak patrzę na swa 13mm 70stopni to kosztuje 550na teleskopy.pl ale np za 599 jest właśnie ten es 14mm 82 stopnie, 

Duża jest przepaść między tymi okularami? bo tak się czaic zaczynam na nówke. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.