Skocz do zawartości

Upadek czarodzieja


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

By gwiazdki były niebieskie zrób tak...

W pixie ... color mask na magenta z rozmyciem o wartości 3.

(rób to zaraz po mapowaniu kanałów pod obraz rgb i ddp).

Zapodajesz maskę i krzywymi odejmujesz czerwony a podbijasz niebieski.

Ja tak robię i działa super.

Nie zaburzysz balansu tła ani nie ujmiesz sygnału z mgławicy.

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, z całym szacunkiem, przestań w końcu jęczeć i wlewać w każdy post litry żalu i rozpaczy ;) wiem, że trzeba dążyć do perfekcji i pod względem sprzętu i obróbki, ale zważ, że mnóstwo osób nigdy nie będzie mogło zrobić takich zdjęć jak Ty teraz! 

  • Lubię 8
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kubaman napisał:

Chętnie popracował bym nad tym. by gwiazdy były niebieskie, na razie nie znalazłem sposobu.

Obraz bardzo mi się podoba. Filtry nadają mgławicy niesamowite kolory.

Rzeczywiście na Twoim obrazie kolor gwiazdek kończy się na białym. Generalnie brakuje niebieskiego w światłach gwiazd. Tylko czy na pewno on ma tam być? Wskaźniki barw B-V większości jasnych gwiazd w tym obszarze są raczej w przedziale 0.3-0.4, nie należy się więc po nich spodziewać intensywnie niebieskich barw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to gwiazdki dominują w tym obrazie, przytłaczając mgławicę. Ponadto gwiazdki pozbawione koloru na tle mgławicy źlę wyglądają bo mają takie szare obwódki. Plusem jest dobra kolorystyka całości.

Ciekawi mnie też źródło nieregularnego kształtu gwiazd, choć w odbiorze nie jest to jakoś szczególnie rażące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mam zdjęcie referencyjne, nie widzę jakoś dodatkowych kolorów w stosunku do tego co mam,

LINK

 

a tu APOD NASA sprzed 5 lat

 

i nie widzę jakiejś wielkiej dominacji gwiazd na moim zdjęciu. Mniejszy kontrast, ale to akurat specjalnie dla większego zakresu tonalnego.

 

Najbardziej irytujące jest zniekształcenie wywołane nieosiowością matrycy (leci w LG), korygowałem to tilterem, ale widać nie udało się do końca i przy dłuższych naświetleniach i stakowaniu wyłazi. Trudne do ogarnięcia. Trzy duże gwiazdy są promieniste po usuwaniu halo wtyczką do PIXa.  Obwódki to efekt selective color w PS,choć i tak pierwsza wersja była sto razy gorsza,mocno się nagimnastykowałem.

Trzeba też pamiętać, że RASA ma bardzo duży zasięg i gwiazd jest naprawdę sporo więcej.

 

Materiału zebrałem tyle samo, O3 i S2 jest mniej, bo było więcej odpadu (chmury).

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kubaman napisał:

Tu mam zdjęcie referencyjne, nie widzę jakoś dodatkowych kolorów w stosunku do tego co mam,

LINK

 

a tu APOD NASA sprzed 5 lat

 

i nie widzę jakiejś wielkiej dominacji gwiazd na moim zdjęciu. Mniejszy kontrast, ale to akurat specjalnie dla większego zakresu tonalnego.

 

Najbardziej irytujące jest zniekształcenie wywołane nieosiowością matrycy (leci w LG), korygowałem to tilterem, ale widać nie udało się do końca i przy dłuższych naświetleniach i stakowaniu wyłazi. Trudne do ogarnięcia. Trzy duże gwiazdy są promieniste po usuwaniu halo wtyczką do PIXa.  Obwódki to efekt selective color w PS,choć i tak pierwsza wersja była sto razy gorsza,mocno się nagimnastykowałem.

Trzeba też pamiętać, że RASA ma bardzo duży zasięg i gwiazd jest naprawdę sporo więcej.

 

Materiału zebrałem tyle samo, O3 i S2 jest mniej, bo było więcej odpadu (chmury).

 

 

 

 

 

 

Kuba, idziesz swoją drogą w obróbce, zupełnie inną jak ja. Moje uwagi w takiej sytuacji są zupełnie bez sensu, wybacz....

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, MateuszW napisał:

Druga wersja ogólnie jest ładniejsza, choć to na pierwszej mgławica jest bogatsza kolorystycznie - jest żółty, zielony i niebieski, a na drugiej tego zielonego już prawie nie ma.

Ogólnie bardzo udana praca! 

Na astrobina wrzuciłem mix obu,bo myślę podonie jak Ty.

Dałem 40/60

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kubaman napisał:

Tu mam zdjęcie referencyjne, nie widzę jakoś dodatkowych kolorów w stosunku do tego co mam,

LINK

 

a tu APOD NASA sprzed 5 lat

 

i nie widzę jakiejś wielkiej dominacji gwiazd na moim zdjęciu. Mniejszy kontrast, ale to akurat specjalnie dla większego zakresu tonalnego.

 

Najbardziej irytujące jest zniekształcenie wywołane nieosiowością matrycy (leci w LG), korygowałem to tilterem, ale widać nie udało się do końca i przy dłuższych naświetleniach i stakowaniu wyłazi. Trudne do ogarnięcia. Trzy duże gwiazdy są promieniste po usuwaniu halo wtyczką do PIXa.  Obwódki to efekt selective color w PS,choć i tak pierwsza wersja była sto razy gorsza,mocno się nagimnastykowałem.

Trzeba też pamiętać, że RASA ma bardzo duży zasięg i gwiazd jest naprawdę sporo więcej.

 

Materiału zebrałem tyle samo, O3 i S2 jest mniej, bo było więcej odpadu (chmury).

 

 

 

 

 

 

 

W takim razie zastanawiam się, gdybyś zamiast Ha (czerwony) + SII (zielony) = brąz, wziął sam Ha, pokolorował go w PS na brązowo - czy fotka by wyglądała dużo inaczej?
Zmierzam do tego - czy warto zawsze robić siarkę, skoro jest identyczna z Ha, przynajmniej tutaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Behlur_Olderys napisał:

Zmierzam do tego - czy warto zawsze robić siarkę, skoro jest identyczna z Ha, przynajmniej tutaj?

Skąd informacja, że siarka jest tu identyczna? A nawet jeśli tak (z pewnym przybliżeniem na pewno), to w ogólności SII potrafi się mocno różnić od Ha, tak samo jak OIII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MateuszW napisał:

Skąd informacja, że siarka jest tu identyczna? A nawet jeśli tak (z pewnym przybliżeniem na pewno), to w ogólności SII potrafi się mocno różnić od Ha, tak samo jak OIII.

 

Bo nie ma obszarów jaskrawo czerwonych ani wybitnie zielonych. W ogólności masz rację, ale w tym konkretnym wypadku (i wielu innych) siarka nic nie wnosi, pali się jej i tak mało, to po co w ogóle? Nie wnosi żadnej dodatkowej informacji.

 

Ja robisz zdjęcie pomarańczy na zielonym stole to wystarczą Ci dwa filtry, zamiast pełnego RGB, plus odpowiedni balans kolorów.

 

Nie chcę tutaj robić zamieszania dla zabawy ale podnieść temat: które obiekty jest sens robić w SHO, a dla których wystarczy bicolor? Takie zestawienie pozwoliłoby zaoszczędzić czasu na niepotrzebne naświetlanie. To wymierna korzyść.

 

Pierwszy obiekt do zbioru "raczej bikolor" to Czarodziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Behlur_Olderys napisał:

Nie chcę tutaj robić zamieszania dla zabawy ale podnieść temat: które obiekty jest sens robić w SHO, a dla których wystarczy bicolor? Takie zestawienie pozwoliłoby zaoszczędzić czasu na niepotrzebne naświetlanie. To wymierna korzyść

Jeżeli ktoś lubi ubogą kolorystykę jaka daje bi to może sobie wszystko palić w bi - jeżeli ktoś potrafi poświęcić 10h aby wnieść coś więcej do zdjęcie to w każdym przypadku warto palić SII

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Behlur, ja jestem ostatnią osobą, którą można pytać o opracowanie kolorów, ale bazując na moich doświadczeniach mogę powiedzieć tyle.

Jak się robi SHO to możesz dosyć dowolnie manipulować kolorem, pod warunkiem że utrzymujesz relacje pomiędzy nimi. Zauważ, że na moich zdjęciach powyżej nie masz krwistej czerwieni, ale masz pomarańcz, żółcienie, brązy, zielony i niebieski. Do wielkiej sztuki należy wyciągnąć tego jak najwięcej tonów (ja na razie nie umiem), choć często podobają się te proste - pomarańcz i cyjan. dodając siarkę nie tylko zmieniasz kolor, ale dodajesz też zakres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.